Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pożar mieszkania przy ul. Zabłockiego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 marca 2016 17:19

Około południa na trzecim piętrze bloku przy ul. Zabłockiego 10 na Morenie wybuchł groźny pożar. Mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu. Do szpitala z poparzeniem rąk i nóg trafił mężczyzna.- Usłyszałam głośny huk - powiedziała jedna z mieszkanek bloku. - Wychyliłam się i zaczęłam rozglądać co się stało.


altPożar wybuchł około południa. - Kilka minut po godzinie 12 dostaliśmy zgłoszenie, że w mieszkaniu na ulicy Zabłockiego doszło do pożaru - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, kierujący akcją. - Po przyjeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się mieszkanie na trzecim piętrze i jedna osoba wymaga natychmiastowej pomocy, natychmiastowej ewakuacji, gdyż pożar odciął jej drogę ucieczki. Przy wykorzystaniu drabin nasadkowych udało się nam tą osobę ewakuować bezpiecznie na zewnątrz. Poszkodowany doznał delikatnych poparzeń i został przewieziona do szpitala.


altaltKilkadziesiąt minut po ugaszeniu pożaru trudno było wskazać jego przyczyny.  - Na chwilę obecną trudno mówić o przyczynach - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Będzie na pewno prowadzone śledztwo przez biegłych z zakresu pożarnictwa.


altaltW akcji gaszenia pożaru wzięło udział pięć jednostek straży pożarnej i podnośnik, który nie został użyty podczas ewakuacji mężczyzny z mieszkania.
- W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie numer 7 na trzecim piętrze - powiedział młodszy brygadier Jakub Korzeniowski. - Ze względu na to, że pożar był bardzo intensywny i dużo materiałów wyposażenia znajdowało się w środku niestety nasze działania spowodowały, że podlanie mieszkań znajdujących się poniżej. Specjalna komisja oszacuje straty i możliwość podłączenia mediów. Ze swojej strony sprawdzimy mieszkania na obecność dwutlenku węgla. Na pewno będzie się musiał wypowiedzieć również nadzór budowlany.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież