Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wybraliśmy prezydenta! Andrzej Duda

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 maja 2015 21:23

To Andrzej Duda będzie sprawował najwyższy urząd w państwie polskim przez kolejne pięć lat. Zdobył 53 procent głosów według wyników sondażowych. Czas na zmiany. Trzeba skończyć z ospałą, gnuśną prezydenturą. Wyborcy uznali, że Andrzej Duda będzie głową państwa polskiego. Kończy się epoka ludzi, którzy zapomnieli, wdrapawszy się na szczyt schodów, czym są idee "Solidarności".
Sukces Dudy to sukces oddolnego ruchu kontroli wyborów. Obywatele stali się strażnikami prawidłowości głosowania.
Polska potrzebuje zmiany.
- Polska może wyglądać lepiej i być Polską sprawiedliwą dla wszystkich, Polską równych szans, która szanuje swoich obywateli i siebie, która czuje swoją godność i wlewa tę godność w serca swoich obywateli — mówił Andrzej Duda podczas kończącego jego kampanię wiecu w Krakowie.


Rolą prezydenta jako najwyższego przedstawiciela państwa, wybieranego przez naród, jest służyć polskiemu społeczeństwu, bronić przed niekorzystnymi zmianami.
To służenie społeczeństwu powinno być tym, co ma  prezydentowi RP przyświecać każdego dnia z szacunkiem dla naszej tradycji, wiary, symboli narodowych, historii.


Prezydent powinien mieć wizję rozwoju kraju. Stąd propozycja powołania Narodowej Rady Rozwoju by pracować nad tymi strategiami rozwojowymi. 
Miliony młodych ludzi z naszego kraju wyjechało, bo nie widziało dla siebie szans rozwojowych, bo nie było możliwości założenia rodziny. Bo jak kupić mieszkanie? Jak zapewnić sobie godne warunki życia? Podwyżki podatków, a było ich 25, w 13 ustawach szczególnie VAT, który płacą wszyscy nie tylko na ubranka dziecięce podniesiony z 8 na 23 proc.


alt

 

 

Jaka była ta prezydentura i jaka będzie kolejna kadencja? Czy damy radę skończyć z prezydenturą, która śmieszy, tumani, przestrasza? Śmieszy, kiedy prezydent wchodzi w parlamencie japońskim na nieodpowiednie miejsce, śmieszy, gdy odczytuje podziękowania dla żony, śmieszy, gdy za prezydentem musi iść suflerka, która podpowiada, kogo prezydent ma przytulić, a kogo do siebie zaprosić. Prezydent powinien potrafić rozmawiać z obywatelami z serca, a nie z podpowiedzi. 


Tumani wtedy, kiedy żyruje rządowe ustawy. Bo tak chcą polityczni koledzy. Tumani, gdy w piątek mówi, że ci którzy chcą zmiany to polityczni frustraci, a sam zgłasza taki wniosek do Senatu i do Sejmu. 
Podwyższenie wieku emerytalnego było przeciwko społeczeństwu.
Trzeba odbudowywać Polski przemysł i walczyć o fundusze na to. Trzeba bronić ostatnich pereł w koronie – polskich przedsiębiorstw i kopalni, których nie można pozwolić zlikwidować. Polska gospodarka powinna być oparta na węglu.
Nie można się zgodzić na prywatyzacje Polskich Lasów Państwowych, na to, aby polska ziemia mogła być sprzedawana obcokrajowcom bez żadnych zastrzeżeń, aby polska ziemia była w polskich rękach.


Prezydent Bronisław Komorowski odłożył flagę z symbolem Platformy Obywatelskiej - wstydził się partii z której wyszedł, a więc i tych, którzy tę partię popierali.
Czy stać nas będzie by buty i arogancji nie pomulić z pewnością siebie? Taśmy prawdy nie wywołały póki co efektu podobnego temu z Budapesztu roku 2006, kiedy to węgierskie radio publiczne zaprezentowało na antenie fragmenty nagrań, w których można usłyszeć jak urzędujący premier Węgier Ferenc Gyurcsány w sposób wulgarny przyznaje się, że jego rząd kłamał przez dwa lata, tylko po to, aby wygrać wybory i zdobyć władzę w kraju.
Wyborcy zobaczyli nie dobrego wujka, z flintą, ale agresywnego polityka. walczącego wszelkimi metodami łącznie z prowokacją, jak ta w Toruniu czy przy pomocy haków. To był dla wielu dysonans poznawczy.Prezydent zgłosił projekt referendum na finiszu kampanii. A ileż ich się odbyło przez pięć lat jego urzędowania - ani jedno!
Nie udało się zerwać pępowiny z rządzącą od ośmiu lat PO.
A dyskusja o in vitro? Polityka społeczna, bezrobocie, emigracja, bezpieczeństwo, system podatkowy to tematy o wiele trudniejsze.
Bronisław Komorowski by przypodobać się części elektoratu podpisał tzw. konwencję antyprzemocową, ale nie zauważył, że podniesienie wieku emerytalnego o siedem lat dla kobiet to jest dopiero przemoc ekonomiczna.


Wsparcie celebrytów, sportowców, gazety, tygodnika i grona klientów władzy...
Symbolami tej kampanii będzie "ciupaga dialogu" i rękawice bokserskie zgody podarowane przez średniej klasy boksera Komorowskiemu by nokautować przeciwników politycznych i IV RP. To zaiste wyjątkowe atrybuty zgody dzierżone przez prezydenta Komorowskiego. nawołującego do spychania na margines oponentów i zalecającego lewatywę na zmianę poglądów.


W tych wyborach zobaczyliśmy też inną twarz polskiej polityki. Poznaliśmy też siłę niezależnego obiegu informacji i komentarzy - poprzez Internet, sieci społecznościowe, portale niezależne od kaprysów i reklam władzy.


Wyborcy zobaczyli, kto i jak dba o interes narodowy, o miejsca pracy w Polsce, gdy prezydent Komorowski niczym akwizytor ogłaszał, że MON zamówi śmigłowce bojowe Airbus, mimo, że francuski producent nie ma fabryki w Polsce, a miejsca pracy w tej branży są już w Mielcu, Świdniku, Rzeszowie, Dęblinie.
Zatem zgoda? Na co i z kim? Zaciśnięte pięści wzywającego do zgody Bronisława Komorowskiego jakoś nie przemówiły za czystością intencji.
 

Artur S. Górski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież