Czesław Nowak - święto legendy » Benefis Czesława Nowaka z okazji 85. rocznicy urodzin odbył 31 marca w Filharmonii Bałtyckiej. Organ... Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wolontariusze z chorągwią husarską do Brukseli

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 20 listopada 2011 16:21W Parlamencie Europejskim w najbliższy wtorek, 22 listopada, z inicjatywy posła Jana Kozłowskiego, odbędą się dwa wydarzenia, promujące Europejski Rok Wolontariatu - seminarium oraz wernisaż wystawy "Wolontariat: Solidarność. Pasja. Rozwój". W tym prestiżowym wydarzeniu wezmą udział także współorganizator przedsięwzięcia marszałek Mieczysław Struk oraz 60. wolontariuszy - laureatów konkursu wyróżnionych przez posła Jana Kozłowskiego.


Współorganizatorami wydarzeń, objętych patronatem Polskiej Prezydencji, są Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Seminarium "Europejskie wartości w działaniu", w którym wystąpią m.in. przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów i organizacji pozarządowych, ma wykazać znaczenie pracy wolontariuszy w osiąganiu celów strategicznych UE, a także odpowiedzieć na pytania, jak skutecznie promować i wspierać wolontariat, usuwać niepotrzebne bariery i upowszechniać wiedzę o programach dla wolontariuszy. Seminarium zakończy ceremonia wręczenia dyplomów wyróżnionym wolontariuszom z Pomorza.


Niezwykle efektowna wystawa fotogramów "Wolontariat - Solidarność. Pasja. Rozwój” pokazuje różne oblicza wolontariatu: pomoc osobom potrzebującym wsparcia, wolontariat w sporcie i kulturze, inicjatywy lokalne. Wystawa przekonuje, że wolontariat może być fascynującą przygodą i drogą do wszechstronnego osobistego rozwoju.


Gospodarzami wernisażu, jak informuje nas Małgorzata Pisarewicz rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, będą oprócz posła Jana Kozłowskiego, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych minister Jarosław Duda i Stały Przedstawiciel RP przy UE - ambasador Jan Tombiński.
(172)


Wystawie towarzyszyć będą pokazy pomorskich wolontariuszy: pokazy WOPR, cheerleaderek i chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego, mająca siedzibę na zamku w Gniewie. Ponadto goście odwiedzający wystawę wezmą udział w losowaniu produktów renomowanych firm pomorskich: Ziaja i Fungopol oraz browaru Amber. Wernisaż wystawy rozpocznie się 22 listopada o godzinie 18, ASP 3G.Espace Balcon.
 

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież