Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 26 marca 2014 12:48

altKierunki Polityki Energetycznej Polski, bezpieczeństwo dostaw surowców i rola Pomorza w rozwoju szeroko rozumianej energetyki, to kluczowe tematy tegorocznego Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który w dniach 25-27 marca odbywa się w Gdańsku (OSE). Jest to druga edycja takich obrad, które tym razem toczą się w przestronnych pomieszczeniach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.Jak twierdzi Tomasz Sieduszewski, kierownik biura zarządu Europejskiego Centrum Biznesu, będącego organizatorem konferencji w Gdańsku, to odbywa się ona w szczególnym czasie dla energetyki - z jednej strony kryzys ukraińsko-rosyjski wywołuje obawy o bezpieczeństwo zaopatrzenia w gaz Europy – zwłaszcza Centralnej i ten właśnie problem oraz kwestia niezależności energetycznej był jednym z głównych na ostatnim szczycie Rady Europejskiej. Z drugiej strony - w kraju zapadły i zapadają decyzje dotyczące realizacji inwestycji w nowe moce wytwórcze w elektrowniach konwencjonalnych. Zaś inwestorzy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii czekają na przyjęcie nowej ustawy, a Komisja Europejska pracuje nad nowymi celami redukcji emisji w ramach polityki ochrony klimatu.


OSE, który zaplanowano jako cykl paneli, jest okazją dyskusji i wymiany opinii wśród osób najbardziej zainteresowanych najbardziej aktualnymi problemami energetyki.


Ogólnopolski Szczyt Energetyczny, po wtorkowym zwiedzeniu największych pomorskich firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych, jak np. PGE, PERN i PGNiG, w środę 26 marca otworzy sesja plenarna pod nazwą polityka dla gospodarki, gospodarka dla polityki. Pierwszego dnia konferencji omówione zostaną także kwestie bezpieczeństwa energetycznego oraz inwestycji i to zarówno pod kontem ich finansowania, jak aspektów prawnych.


Równolegle będzie się odbywać Sesja Samorządowa, w ramach której uczestnicy paneli omawiać będą status inwestycji w szeroko rozumianej energetyce realizowanych i planowanych przez samorządy jak również zagadnienia komunikacji społecznej w kontekście inwestycji i projekty infrastrukturalne w ramach smart grid.


W drugim dniu OSE zaplanowano trzy sesje. Uczestnicy pierwszej z nich – Pomorski Mix Energetyczny – omówią znaczenie prowadzonych inwestycji w elektroenergetyce, odnawialnych źródłach energii i gazownictwie dla rozwoju regionu. Druga sesja będzie okazją do omówienia najważniejszych problemów ciepłownictwa. Na zakończenie OSE zaplanowano debatę o rynku energii i możliwościach dalszej jego liberalizacji.

Honorowy patronat nad Ogólnopolskim Szczytem Energetycznym objęli Minister Gospodarki Janusz Piechociński, a także Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Gośćmi specjalnymi kongresu są Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Andrzej Dycha (resort gospodarki) i Paweł Orłowski (resort infrastruktury i rozwoju). Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli także prezesi i członkowie zarządów największych firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych – PGE, PERN, PGNiG, PSE, Tauron, Energa, Grupa Lotos, Gaz-System jak również Urzędu Regulacji Energetyki i GPW oraz szerokie grono ekspertów i przedstawicieli instytucji finansowych.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież