Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 26 marca 2014 12:48

altKierunki Polityki Energetycznej Polski, bezpieczeństwo dostaw surowców i rola Pomorza w rozwoju szeroko rozumianej energetyki, to kluczowe tematy tegorocznego Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który w dniach 25-27 marca odbywa się w Gdańsku (OSE). Jest to druga edycja takich obrad, które tym razem toczą się w przestronnych pomieszczeniach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo.Jak twierdzi Tomasz Sieduszewski, kierownik biura zarządu Europejskiego Centrum Biznesu, będącego organizatorem konferencji w Gdańsku, to odbywa się ona w szczególnym czasie dla energetyki - z jednej strony kryzys ukraińsko-rosyjski wywołuje obawy o bezpieczeństwo zaopatrzenia w gaz Europy – zwłaszcza Centralnej i ten właśnie problem oraz kwestia niezależności energetycznej był jednym z głównych na ostatnim szczycie Rady Europejskiej. Z drugiej strony - w kraju zapadły i zapadają decyzje dotyczące realizacji inwestycji w nowe moce wytwórcze w elektrowniach konwencjonalnych. Zaś inwestorzy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii czekają na przyjęcie nowej ustawy, a Komisja Europejska pracuje nad nowymi celami redukcji emisji w ramach polityki ochrony klimatu.


OSE, który zaplanowano jako cykl paneli, jest okazją dyskusji i wymiany opinii wśród osób najbardziej zainteresowanych najbardziej aktualnymi problemami energetyki.


Ogólnopolski Szczyt Energetyczny, po wtorkowym zwiedzeniu największych pomorskich firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych, jak np. PGE, PERN i PGNiG, w środę 26 marca otworzy sesja plenarna pod nazwą polityka dla gospodarki, gospodarka dla polityki. Pierwszego dnia konferencji omówione zostaną także kwestie bezpieczeństwa energetycznego oraz inwestycji i to zarówno pod kontem ich finansowania, jak aspektów prawnych.


Równolegle będzie się odbywać Sesja Samorządowa, w ramach której uczestnicy paneli omawiać będą status inwestycji w szeroko rozumianej energetyce realizowanych i planowanych przez samorządy jak również zagadnienia komunikacji społecznej w kontekście inwestycji i projekty infrastrukturalne w ramach smart grid.


W drugim dniu OSE zaplanowano trzy sesje. Uczestnicy pierwszej z nich – Pomorski Mix Energetyczny – omówią znaczenie prowadzonych inwestycji w elektroenergetyce, odnawialnych źródłach energii i gazownictwie dla rozwoju regionu. Druga sesja będzie okazją do omówienia najważniejszych problemów ciepłownictwa. Na zakończenie OSE zaplanowano debatę o rynku energii i możliwościach dalszej jego liberalizacji.

Honorowy patronat nad Ogólnopolskim Szczytem Energetycznym objęli Minister Gospodarki Janusz Piechociński, a także Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Gośćmi specjalnymi kongresu są Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Andrzej Dycha (resort gospodarki) i Paweł Orłowski (resort infrastruktury i rozwoju). Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli także prezesi i członkowie zarządów największych firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych – PGE, PERN, PGNiG, PSE, Tauron, Energa, Grupa Lotos, Gaz-System jak również Urzędu Regulacji Energetyki i GPW oraz szerokie grono ekspertów i przedstawicieli instytucji finansowych.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież