Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

prof. Młynarczyk i Jan Zarębski: Miller w Gdyni to dobry pomysł dla SLD

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 09 lipca 2011 11:42


alt

                                                                                                                                                                                                              Leszek Miller pewnym kandydatem SLD do otwarcia listy lewicy w okręgu gdyńsko-słupskim. Informacje portalu wybrzeze24.pl sprzed trzech tygodni potwierdzają doniesienia "Rzeczpospolitej", pisze o nich również lokalny dodatek "GW", przytacza Radio Gdańsk. Mówią o tym - na razie nieoficjalnie - inni politycy SLD. Trzeba przyznać, że już dawno żadna informacja o pomorskim SLD nie wzbudziła takiego ożywienia. 
 
- To bardzo dobra wiadomość - mówi dla wybrzeze24.pl prof. Jerzy Młynarczyk, rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im.E.Kwiatkowskiego w Gdyni, w latach 2001-2005 poseł klubu SLD. -Przed rokiem premier Miller gościł na naszej uczelni, miał świetny i dobrze przyjęty przez studentów wykład o polskiej drodze do UE. Uważam za głęboko niesłuszną wcześniejszą rezygnację poprzednich władz SLD ze współpracy  z b. premierem, partia nie powinna rezygnować z takich postaci, które pozytywnie wpływały na bieg zdarzeń w Polsce. Powrót przez Gdynię i Słupsk to szansa na odświeżenie zainteresowania socjaldemokracją na Pomorzu. Leszek Miller ma szansę na dobry wynik, może nawet zdarzyć się, że realny będzie trzeci mandat - powiedział nam rektor Młynarczyk.

Co o tym sądzą przedsiębiorcy? Start Leszka Millera z Pomorza komentuje Jan Zarębski, szef Gdańskiego Klubu Biznesu, były marszałek województwa pomorskiego i były przewodniczący Gdańskiego Związku Pracodawców: - Trudno mi doradzać i komentować rozstrzygnięcia partyjne. W mojej ocenie, polska polityka nie powinna obywać się bez takich postaci jak były premier,którego podpis wprowadzał Polskę do UE. Dla jakości polskiego życia publicznego, jakości sporu między różnymi ofertami politycznymi, jest to, moim zdaniem, ważne. Premier Miller dobrze przysłużył się krajowi, miał też świetne wyczucie gospodarki, jego rząd dobrze komunikował się ze środowiskiem biznesu. Widać to było także podczas podczas niedawnego spotkania premiera z członkami klubu. Start Leszka Millera z Pomorza to okazja  do odświeżenia lewicy w regionie, a także poważne wyzwanie dla politycznej konkurencji - powiedział portalowi Zarębski.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież