Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

prof. Młynarczyk i Jan Zarębski: Miller w Gdyni to dobry pomysł dla SLD

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 09 lipca 2011 11:42


alt

                                                                                                                                                                                                              Leszek Miller pewnym kandydatem SLD do otwarcia listy lewicy w okręgu gdyńsko-słupskim. Informacje portalu wybrzeze24.pl sprzed trzech tygodni potwierdzają doniesienia "Rzeczpospolitej", pisze o nich również lokalny dodatek "GW", przytacza Radio Gdańsk. Mówią o tym - na razie nieoficjalnie - inni politycy SLD. Trzeba przyznać, że już dawno żadna informacja o pomorskim SLD nie wzbudziła takiego ożywienia. 
 
- To bardzo dobra wiadomość - mówi dla wybrzeze24.pl prof. Jerzy Młynarczyk, rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im.E.Kwiatkowskiego w Gdyni, w latach 2001-2005 poseł klubu SLD. -Przed rokiem premier Miller gościł na naszej uczelni, miał świetny i dobrze przyjęty przez studentów wykład o polskiej drodze do UE. Uważam za głęboko niesłuszną wcześniejszą rezygnację poprzednich władz SLD ze współpracy  z b. premierem, partia nie powinna rezygnować z takich postaci, które pozytywnie wpływały na bieg zdarzeń w Polsce. Powrót przez Gdynię i Słupsk to szansa na odświeżenie zainteresowania socjaldemokracją na Pomorzu. Leszek Miller ma szansę na dobry wynik, może nawet zdarzyć się, że realny będzie trzeci mandat - powiedział nam rektor Młynarczyk.

Co o tym sądzą przedsiębiorcy? Start Leszka Millera z Pomorza komentuje Jan Zarębski, szef Gdańskiego Klubu Biznesu, były marszałek województwa pomorskiego i były przewodniczący Gdańskiego Związku Pracodawców: - Trudno mi doradzać i komentować rozstrzygnięcia partyjne. W mojej ocenie, polska polityka nie powinna obywać się bez takich postaci jak były premier,którego podpis wprowadzał Polskę do UE. Dla jakości polskiego życia publicznego, jakości sporu między różnymi ofertami politycznymi, jest to, moim zdaniem, ważne. Premier Miller dobrze przysłużył się krajowi, miał też świetne wyczucie gospodarki, jego rząd dobrze komunikował się ze środowiskiem biznesu. Widać to było także podczas podczas niedawnego spotkania premiera z członkami klubu. Start Leszka Millera z Pomorza to okazja  do odświeżenia lewicy w regionie, a także poważne wyzwanie dla politycznej konkurencji - powiedział portalowi Zarębski.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież