Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie obywatelskie na Młyniskach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 lutego 2017 22:16

Młyniska, jedna z najmniejszych dzielnic Gdańska, była miejscem 65. spotkania prezydenta Pawła Adamowicza z mieszkańcami Gdańska w ramach cyklu spotkań "Twoja dzielnica – Twój Gdańsk".Do Zespołu Szkół Energetycznych przybyło kilkudziesięciu mieszkańców Młynisk. Przed spotkaniem z prezydentem mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami służb miejskich, m.in. Straży Miejskiej i policji oraz przedstawicielami spółek miejskich, m.in. ZKM.


alt


Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od podsumowania spaceru prezydenta po dzielnicy i przedstawieniu zauważonych podczas wizytacji problemów. Wśród ustaleń ze spaceru po Młyniskach są: doświetlenie terenu dojścia do stadionu Polonii od ul. Twardej pomiędzy budynkami 2a i 3a oraz uporządkowanie terenu między ogrodzeniem stadionu i rurami elektrociepłowni między tymi samymi blokami; analiza technicznych możliwości uruchomienia tramwaju kursującego do szpitala Uniwersytetu Medycznego przez Al. Zwycięstwa; analiza ruchu w rejonie budynku przy ul. Marynarki Polskiej 138; sprawdzenie stanu własności terenu w rejonie ul. Reja i Marynarki Polskiej; analiza możliwości remontu ul. Twardej w 2018 roku oraz remontu ul. Chwaszczyńskiej i Okrąg wraz z ich odwodnieniem.


altaltPo przedstawieniu wykonanych na osiedlu inwestycji prezydent przedstawił plany inwestycji: przygotowywana jest dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy ul. Swojskiej. w ramach ogólnomiejskiego programu "Jaśniejszy Gdańsk" do 2018 roku nowe oświetlenie uliczne pojawi się przy ul. Zielony Trójkąt (od nr 4 do nr 12 oraz od 138A do 146A); do 2018 r. na skrzyżowaniu ulic Żaglowej i Marynarki Polskiej zainstalowane zostaną trzy kamery monitoringu; W ramach Budżetu Obywatelskiego`2017 wykonany zostanie m.in. remont chodnika przy ul. Zielony Trójkąt 1 (wzdłuż SP nr 69) i nasadzenia krzewów, na rogu ulic: Twardej i Okrąg, na wysokości ul. Marynarki Polskiej 134 – 138 oraz przy ul. Reja 28 - 30.


altaltPodczas spotkań obywatelskich nagradzani są mieszkańcy aktywnie działający dla społeczności dzielnicy. Na Młyniskach wyróżniono Iwonę Zając, za zaangażowanie kulturalne i artystyczne na rzecz lokalnej społeczności. W imieniu cioci nagrodę odebrała Anna Szmurło.


Po wystąpieniu prezydenta Adamowicz zgodnie z programem kilku ostatnich spotkań mieszkańcy mogli porozmawiać o problemach dzielnicy z zastępcami prezydenta Adamowicza. Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Piotrem Grzelakiem, zastępcą prezydenta ds. polityki komunalnej.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież