U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie obywatelskie na Młyniskach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 lutego 2017 22:16

Młyniska, jedna z najmniejszych dzielnic Gdańska, była miejscem 65. spotkania prezydenta Pawła Adamowicza z mieszkańcami Gdańska w ramach cyklu spotkań "Twoja dzielnica – Twój Gdańsk".Do Zespołu Szkół Energetycznych przybyło kilkudziesięciu mieszkańców Młynisk. Przed spotkaniem z prezydentem mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami służb miejskich, m.in. Straży Miejskiej i policji oraz przedstawicielami spółek miejskich, m.in. ZKM.


alt


Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od podsumowania spaceru prezydenta po dzielnicy i przedstawieniu zauważonych podczas wizytacji problemów. Wśród ustaleń ze spaceru po Młyniskach są: doświetlenie terenu dojścia do stadionu Polonii od ul. Twardej pomiędzy budynkami 2a i 3a oraz uporządkowanie terenu między ogrodzeniem stadionu i rurami elektrociepłowni między tymi samymi blokami; analiza technicznych możliwości uruchomienia tramwaju kursującego do szpitala Uniwersytetu Medycznego przez Al. Zwycięstwa; analiza ruchu w rejonie budynku przy ul. Marynarki Polskiej 138; sprawdzenie stanu własności terenu w rejonie ul. Reja i Marynarki Polskiej; analiza możliwości remontu ul. Twardej w 2018 roku oraz remontu ul. Chwaszczyńskiej i Okrąg wraz z ich odwodnieniem.


altaltPo przedstawieniu wykonanych na osiedlu inwestycji prezydent przedstawił plany inwestycji: przygotowywana jest dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy ul. Swojskiej. w ramach ogólnomiejskiego programu "Jaśniejszy Gdańsk" do 2018 roku nowe oświetlenie uliczne pojawi się przy ul. Zielony Trójkąt (od nr 4 do nr 12 oraz od 138A do 146A); do 2018 r. na skrzyżowaniu ulic Żaglowej i Marynarki Polskiej zainstalowane zostaną trzy kamery monitoringu; W ramach Budżetu Obywatelskiego`2017 wykonany zostanie m.in. remont chodnika przy ul. Zielony Trójkąt 1 (wzdłuż SP nr 69) i nasadzenia krzewów, na rogu ulic: Twardej i Okrąg, na wysokości ul. Marynarki Polskiej 134 – 138 oraz przy ul. Reja 28 - 30.


altaltPodczas spotkań obywatelskich nagradzani są mieszkańcy aktywnie działający dla społeczności dzielnicy. Na Młyniskach wyróżniono Iwonę Zając, za zaangażowanie kulturalne i artystyczne na rzecz lokalnej społeczności. W imieniu cioci nagrodę odebrała Anna Szmurło.


Po wystąpieniu prezydenta Adamowicz zgodnie z programem kilku ostatnich spotkań mieszkańcy mogli porozmawiać o problemach dzielnicy z zastępcami prezydenta Adamowicza. Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Piotrem Grzelakiem, zastępcą prezydenta ds. polityki komunalnej.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież