U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
czwartek, 30 czerwca 2022 10:51
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
Z dniem 30 czerwca 2022 roku Mirosław Berliński kończy pracę w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przyszłość "Ryneczku" na Chełmie pod znakiem zapytania

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 września 2021 16:11

Na sobotę, 4 września zaplanowane jest Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Chełm". W programie obrad jest głosowanie zagospodarowania działki na terenie spółdzielni. Chodzi o działkę, na której znajduje się popularny wśród mieszkańców "Ryneczek".Na konferencji prasowej radni Przemysław Majewski, Alicja Krasula oraz Andrzej Skiba przedstawili sytuację targowiska przy ul. Chałubińskiego, znajdującego się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Chełm".

alt


- 4 września ma odbyć się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni na którym głosowana ma być uchwała w sprawie budowy garaży oraz punktów usługowych w miejscu istniejącego obecnie "ryneczku" - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Sprawa ta wraca jak bumerang bo niemal równo rok temu Władze Spółdzielni próbowały podobną uchwałę przeforsować na Walnym Zgromadzeniu. Wówczas wycofano się z tego pomysłu, niestety dziś ponownie bez konsultacji z kupcami i spółdzielcami próbuje się dokonać likwidacji stoisk, z których codziennie korzystają setki osób. Mamy nadzieję, że "szum medialny" i zwrócenie uwagi na tak istotną kwestię sprawi, że Spółdzielcy w sobotę zauważą pod enigmatycznym opisem punktu 17 obrad Walnego Zgromadzenia, prawdziwą intencję władz spółdzielni jaką jest stopniowa likwidacja ryneczku. Dlatego wystosowałem pismo do Władz Spółdzielni i liczę na odpowiedź z ich strony.

alt


- Występuję jako radna, ale także jako mieszkanka Chełmu - powiedziała Alicja Krasula, radna PiS. - Uważam, że takie miejsca jak ten ryneczek są potrzebne. W najbliższej okolicy to tu można kupić świeże owoce, warzywa czy kwiaty. Te targowisko to także miejsce pracy kilkudziesięciu osób, które oferując swoje produkty próbują godnie zarobić. Jeśli targowisko zostanie zlikwidowane to Chełm straci miejsce i produkty, których nie znajdziemy w pobliskich supermarketach.

alt


- Jako radni Miasta nie mamy bezpośrednich narzędzi wpływania na Spółdzielnie Mieszkaniowe jednak przykłady z Ujeściska, Moreny czy Zaspy pokazują, że poprzez informowanie mieszkańców o tym co ich dotyczy, jest szansa na pozytywne zmiany - powiedział Andrzej Skiba, radny PiS. - Dlatego zależy nam by jak najwięcej spółdzielców dowiedziało się, że w sobotę będą decydować o przyszłości tak ważnego miejsca.

Odpowiedź Spółdzielni Mieszkaniowej "Chełm" na pytania radnego Majewskiego

alt

alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież