Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przyszłość "Ryneczku" na Chełmie pod znakiem zapytania

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 września 2021 16:11

Na sobotę, 4 września zaplanowane jest Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Chełm". W programie obrad jest głosowanie zagospodarowania działki na terenie spółdzielni. Chodzi o działkę, na której znajduje się popularny wśród mieszkańców "Ryneczek".Na konferencji prasowej radni Przemysław Majewski, Alicja Krasula oraz Andrzej Skiba przedstawili sytuację targowiska przy ul. Chałubińskiego, znajdującego się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Chełm".

alt


- 4 września ma odbyć się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni na którym głosowana ma być uchwała w sprawie budowy garaży oraz punktów usługowych w miejscu istniejącego obecnie "ryneczku" - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Sprawa ta wraca jak bumerang bo niemal równo rok temu Władze Spółdzielni próbowały podobną uchwałę przeforsować na Walnym Zgromadzeniu. Wówczas wycofano się z tego pomysłu, niestety dziś ponownie bez konsultacji z kupcami i spółdzielcami próbuje się dokonać likwidacji stoisk, z których codziennie korzystają setki osób. Mamy nadzieję, że "szum medialny" i zwrócenie uwagi na tak istotną kwestię sprawi, że Spółdzielcy w sobotę zauważą pod enigmatycznym opisem punktu 17 obrad Walnego Zgromadzenia, prawdziwą intencję władz spółdzielni jaką jest stopniowa likwidacja ryneczku. Dlatego wystosowałem pismo do Władz Spółdzielni i liczę na odpowiedź z ich strony.

alt


- Występuję jako radna, ale także jako mieszkanka Chełmu - powiedziała Alicja Krasula, radna PiS. - Uważam, że takie miejsca jak ten ryneczek są potrzebne. W najbliższej okolicy to tu można kupić świeże owoce, warzywa czy kwiaty. Te targowisko to także miejsce pracy kilkudziesięciu osób, które oferując swoje produkty próbują godnie zarobić. Jeśli targowisko zostanie zlikwidowane to Chełm straci miejsce i produkty, których nie znajdziemy w pobliskich supermarketach.

alt


- Jako radni Miasta nie mamy bezpośrednich narzędzi wpływania na Spółdzielnie Mieszkaniowe jednak przykłady z Ujeściska, Moreny czy Zaspy pokazują, że poprzez informowanie mieszkańców o tym co ich dotyczy, jest szansa na pozytywne zmiany - powiedział Andrzej Skiba, radny PiS. - Dlatego zależy nam by jak najwięcej spółdzielców dowiedziało się, że w sobotę będą decydować o przyszłości tak ważnego miejsca.

Odpowiedź Spółdzielni Mieszkaniowej "Chełm" na pytania radnego Majewskiego

alt

alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież