Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walkach zaprezentowali się bokserzy-amatorzy. Podczas gali prowadzona była zbiórka pieniędzy na dziecięcy oddziała Szpitala Onkologicznego w Gdańsku. Stanisław Łątkowski uznany za najlepszego pięściarza gali z rąk dr Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, otrzymał puchar ku pamięci Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego. - To prawdziwy wzór człowieka, sportowca i patrioty - powiedział dr Nawrocki o patronie pucharu.
Podczas White Collar Boxing Night XIX odbyło się pięć pojedynków bokserskich i jeden w formule muaythai.
- Główną ideą walk bokserów-amatorów, którzy wcześniej nie mieli styczności ani zawodowym, ani amatorskim pięściarstwem jest żeby cel na który walczą był szczytny - powiedział Marcin Marczak, właściciel Klubu Bokserskiego Ring3city. - Zazwyczaj są to wsparcia szpitali, placówek medycznych, walki z rakiem. Do walk podczas gali może zgłosić się każdy kto ma odwagę wyjść do ringu, kto nie boi się ciosów. Uczestnikami gali jest 100 procent osób trenujących, z czego 90 procent nigdy nie wyjdzie na walkę aby zmierzyć się z przeciwnikiem jeden na jednego. Na treningach sparują, boksują worek, ale nie mają tej odwagi wyjść i pokazać się przed publicznością. Gala ma być przede wszystkim formą zabawy. Szczytny cel gali buduje zawodników i dodaje im odwagi do występu.
W przerwach między walkami dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej przekazał prof. dr hab. n. med. Annie Balcerskiej, konsultantce Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego bon na rzecz szpitala. Odbyły się również licytacje kalendarzy “Sportowcy Dzieciom” z autografami sportowców, które prowadziła Irmina Mrózek Gliszczynska, polska żeglarka startująca w klasie 470, mistrzyni świata z 2017 roku.
Dr Karol Nawrocki przekazuje prof. dr hab. n. med. Annie Balcerskiej bon od Muzeum II Wojny Światowej
fot. Mikołaj Bujak/Muzeum II Wojny Światowej
Licytacja kalendarzy “Sportowcy Dzieciom”
fot. Mikołaj Bujak/Muzeum II Wojny Światowej
Podczas Gali dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej wręczył puchar ku pamięci Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego dla najlepszego zawodnika. Puchar otrzymał Stanisław Łątkowski zwycięzca walki w wadze ciężkiej.
- Klub Ring3city współpracuje ze mną już od czasu gdy byłem naczelnikiem Instytutu Pamięci Narodowej - powiedział dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej. - Wówczas wyszliśmy z inicjatywą stworzenia memoriału świętej pamięci Annie Walentynowicz, która jest zresztą wokół klubu (mural na ścianie klubu - dop. TŁ). Więc wiedziałem, że jest to klub, który poza misją kształcenia bokserów zainteresowany jest też budowaniem wartości swoich zawodników i osób, które tutaj przychodzą. Wspólnie zadbaliśmy o pamięć o Annie Walentynowicz, a teraz Tadeuszu "Teddy’m" Pietrzykowskim. To jest naturalny patron dla bokserów, bo to bokser z Auschwitz i dlatego postanowiliśmy na każdej gali przyznawać najlepszemu zawodnikowi puchar gladiatora ciała, także gladiatora wartości i ducha czyli Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego. Tadeusz Pietrzykowski dawał nadzieję swoją postawą, bo Polak bijący Niemca w obozie koncentracyjnym daje ogromną nadzieję. Można sobie wyobrazić jakich to wymagało emocji. Walczyć dziś w XXI wieku, w komfortowych warunkach, wyjść i pokonać swoje słabości i spojrzeć w oczy przeciwnikowi to już jest wielki wyczyn. Trzeba mieć serce do walki, aby to zrobić. A wyjść do walki w obozie koncentracyjnym kiedy waży się 40 kilo, a dookoła rozgrywa się pandemonium, są mordowani ludzie, dzieje się coś strasznie złego top naprawdę trzeba być gladiatorem ducha i gladiatorem ciała. Tadeusz Pietrzykowski to wzór człowieka, sportowca i patrioty.
Dr Karol Nawrocki wręcza puchar ku pamięci Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego dla najlepszego zawodnika gali Stanisławowi Łątkowskiemu
fot. Mikołaj Bujak/Muzeum II Wojny Światowej
Walki
Eugeniusz Svoj vs Krzysztof Baranowski (waga lekko - średnia) - zwycięzca Svoj
Mateusz Kozak vs Karol Rydzkowski (waga super - średnia) - remis
Kiryl Rudzenia vs Paweł Guździoł (waga super - średnia) - zwycięzca Rudzenia
Adam Marcinkowski vs Bartosz Kurlenda (waga średnia)- zwycięzca Kurlenda
Wojciech Czarnota vs Rostyslav Stetsiv (waga ciężka) - zwycięzca Stetsiv
Stanisław Łątkowski vs Łukasz Richert (waga ciężka) - zwycięzca Łątkowski
Tomasz Łunkiewicz
Inne artykuły związane z:
- 11/12/2019 21:33 - Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
- 11/12/2019 10:52 - Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS
- 10/12/2019 08:04 - Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO
- 09/12/2019 17:39 - Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak”
- 09/12/2019 17:29 - W 35. rocznicę powstania FMW
- 08/12/2019 20:20 - "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy
- 08/12/2019 19:56 - Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą”
- 08/12/2019 19:32 - Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję Szymona Hołowni
- 08/12/2019 19:30 - Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich
- 07/12/2019 10:03 - Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny