Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pensje u Dulkiewicz – 21 000 zł dla dyrektora

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 maja 2022 20:15

altOd 26 kwietnia b. roku dyrektorzy gdańskich instytucji gminnych mogą otrzymywać 21 000 zł miesięcznego wynagrodzenia. Zarządzenie 762/22 wydała A. Dulkiewicz, prezydent Gdańska.


To w ciągu pól roku druga podwyżka w Gdańsku – w październiku ub. roku, zarządzeniem 1555/21 prezydent podniosła wybranym podwładnym pułap płac z 18 do 19 tys. zł miesięcznie. To dobra wiadomość dla komendanta straży miejskiej Leszka Walczaka, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska Edyty Damszel-Turek, dyrektora oliwskiego zoo Michała Targowskiego, czy dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszka Paszkowskiego.


W zarządzeniu, w którym przywołuje się miejski dekret prezydenta P. Adamowicza z lutego 2016 nie ma ani słowa o przyczynach kolejnej podwyżki płac samorządowych prominentów, nie są też wskazane przesłanki do podejmowania indywidualnych decyzji o zmianie uposażenia. W zarządzeniu 138/16 prezydent precyzował jedynie, że kwota łączna miesięcznego uposażenia dyrektorów obejmuje pensję zasadniczą, dodatek funkcyjny, dodatek za wysługę lat, comiesięczne dodatki, w tym premiowe – nie wyszczególnia natomiast 13 pensji ani nagród rocznych. W 2016 roku prezydent wyceniał prace dyrektorów sfery gminnej na 16 tys. zł miesięcznie, a zastępców na 12 tys. zł miesięcznie.


W bezczelnie szczerej notatce Daniela Stenzla, wynajętego w urzędzie do tłumaczenia mieszczanom gdańskim różnych przypadków urzędowych, można przeczytać, że podwyżki to konsekwencja inflacji, która zjada zarobki liderów komunalnych instytucji. Trzeba się więc ratować. Skala i wielkość koła ratunkowego wciąż jest skrzętnie skrywana. Od lutego „Gazeta Gdańska” zadaje pytania o skalę podwyżek w urzędzie – wg niedementowanych informacji do 50 proc. podwyżki dla najbliższych współpracowników, resztówka dla zwykłych urzędników? - uzyskując jedynie ogólne informacje o regulacjach samorządowych płac.


Prezydent Andrzej Duda zarabia 25 tys. zł miesięcznie, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu – po 20 528 zł.


Pieniądze na wynagrodzenia urzędnicze pochodzą ze „składek” gdańszczan. Po tym jak wyszło prezydenckie zarządzenie w sprawie maksymalnego miesięcznego wynagrodzenia dyrektorów zapytaliśmy prezydent Miasta Gdańska o jej motywy i o ocenę pracy urzędników. Czekamy na odpowiedź, czy jest to efekt pogoni za galopującą dwucyfrową inflacją czy też uznania dla urzędniczej pracy.


W Gdańsku w spółkach gminnych zarabia się bardzo godziwie. Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje ma pensji zasadniczej po podwyżce 24 200 zł plus 30 proc. premii rocznej od rady nadzorczej.


Od pół wieku wiemy, że „nie ma darmowych obiadków”, a stwierdzenie to spopularyzował guru liberalizmu gospodarczego i piewca wolnego rynku Milton Friedman (znany najpewniej gdańskim działaczom PO). Nie ma też darmowych przejazdów nawet dla uchodźców z Ukrainy – ktoś za nie przecież płaci. Zatem od 1 czerwca 2022 r. w Gdańsku obowiązywać będą nowe ceny biletów komunikacji miejskiej. Wyższe.


Przedstawione przez Piotra Borawskiego, zastępcę prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu propozycje zmian taryfowych zatwierdziła Rada Miasta Gdańska. Przy podwyżkach cen paliw, inflacji i wzroście cen energii elektrycznej oraz podniesieniu wynagrodzeń zarządzającym, przy skromnych dochodach z GPEC i SNG, podniesienie cen biletów jest nieuniknione. Średnio zapłacimy miesięcznie (zależnie od częstotliwości korzystania) więcej o 10-15 zł.


Uzbiera się na milion złotych dla zarządu i 200 tys. dla rady nadzorczej.

(gst,rm)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież