Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opóźniony powrót tramwaju na Stogi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 listopada 2019 09:24

15 listopada miał zostać przywrócony ruch tramwajów do ulicy Zimnej na Stogach. Tego terminu nie udało się dotrzymać. Nowy termin powrotu tramwajów na Stogi to koniec listopada.


Podczas październikowego spotkania Prezydent Dulkiewicz z mieszkańcami Stogów Alan Aleksandrowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, zapowiadał, że tramwaje do ulicy Zimnej ruszą 15 listopada. Jak wiadomo tego terminu nie udało się dotrzymać.


Jaki jest planowany nowy termin puszczenia tramwaju do Zimnej? Czy miasto będzie chciało wyciągnąć konsekwencje wobec wykonawcy prac za kolejne przesunięcie terminu? - zapytaliśmy Alana Aleksandrowicza.
- DRMG cały czas pracuje z generalnym wykonawcą, aby w listopadzie doszło do uruchomienia tramwaju - odpowiedział na nasze pytanie Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.


W listopadzie nastąpiła intensyfikacja prac w okolicach mostu wantowego i na przystanku przy Elektromontażu. Wcześniej nie działo się tam zbyt wiele.

alt

Prace przy moście wantowym...


alt

... i na Stogach w pobliżu ul. Zimnej

zdjęcia z 21.11.2019


- Na bieżąco jestem w kontakcie z mieszkańcami, mam dyżury w Radzie Dzielnicy Stogi i w Radzie Dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie, która to dzielnica korzysta z tego samego ciągu komunikacyjnego i wiem, że jest to dla mieszkańców istotna dolegliwość - powiedział Cezary Śpiewak-Dowbór, radny Koalicji Obywatelskiej Miasta Gdańska w Okręgu wyborczym Nr 1 obejmującym m.in. Stogi, Przeróbkę, Górki Zachodnie i Krakowiec. - Wiem, że mieszkańcy chcieliby, aby prace skończyły się jak najszybciej. Jednocześnie wielokrotnie w rozmowach słyszałem głosy zrozumienia, ponieważ docelowo komunikacja na Stogach się zdecydowanie polepszy. Ufam, że wiceprezydent Alan Aleksandrowicz robi w tej sprawie wszystko co jest możliwe. Dla nas jako radnych Koalicji Obywatelskiej sprawa remontu torowiska na Stogi jest bardzo ważna. Jestem przekonany, że ta sprawa zostanie rozwiązana tak szybko, jak to możliwe. Warto podkreślić, że z informacji uzyskanych przeze mnie od wiceprezydenta Alana Aleksandrowicza wynika, iż przesunięcia terminu wynikały w głównej mierze z nieewidencjonowanych sieci, które zostały znalezione pod dotychczasowym torowiskiem. W momencie gdy wykonawca zaczął tam kopać okazało się, że jest pod ziemią szereg instalacji, które na żadnych mapach nie były ujęte.


- Jesteśmy w stałym kontakcie z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska i Aldesą wykonawcą prac na trasie linii tramwajowej na Stogi - powiedział Bogdan Gutowski, radny dzielnicy Stogi. - Praktycznie co tydzień jesteśmy w Dyrekcji lub u wykonawcy. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że opóźnienia są wynikiem braku odpowiedniej liczby pracowników. Wierzymy, że nowy termin puszczenia tramwaju do Zimnej - przełom listopada i grudnia - zostanie dotrzymany.


- Opóźnienia w pracach na trasie na Stogi są już od dłuższego czasu i wydaje się, że tam doszło do złego zaplanowania tej inwestycji - powiedział Kazimierz Koralewski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta. - Dziwnym zbiegiem okoliczności nie tylko remont komunikacyjny w kierunku na Stogi, ale również inwestycja Nowej Bulońskiej jest opóźniona. Tam buduje się w surowym terenie nowe tory tramwajowe i ta inwestycja napotyka takie przeszkody, których można było się spodziewać. Te inwestycje są bez rozmachu. Marazm zapanował w służbach nadzoru, bo rola urzędu miasta sprowadza się do nadzoru, urzędnicy nie kopią łopatami. Ich rolą jest rozpisać przetarg, zrobić specyfikacje, potem nadzorować te prace, ich przebieg. Wydaje się niestety, że to przerosło te służby, które teraz operują pod zarządem Pani Prezydent i stąd tego rodzaju kłopoty.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież