Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Środowiska oświatowe dyskutowały o prawach i obowiązkach uczniów i nauczycieli

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 października 2016 17:15

400 osób wzięło udział w konferencji "Prawa i obowiązki: dyrektor, nauczyciel, rodzic, uczeń", która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.


Przedmiotem dyskusji, w której wzięli udział reprezentanci środowisk oświatowych - nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych, prawniczych, psychologowie, przedstawiciele inspekcji pracy oraz związków zawodowych, były zagadnienia praw i obowiązków, jakie spoczywają i przynależą wszystkim podmiotom tworzącym system edukacji, a więc dyrektorom szkół (oraz innych placówek edukacyjnych), nauczycielom, rodzicom/opiekunom i oczywiście samym uczniom. Konferencję prowadzili Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty oraz Rafał Terlecki, Sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Dyskusja została podzielona na cztery panele. Pierwszy poświęcony był Prawom i obowiązkom dyrektora szkoły/placówki, a udział wzięli w nim SSO Katarzyna Antoniewicz, przewodnicząca VII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Gdańsku; Piotr Prokopowicz, Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku; mgr Iwona Kleina, dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 33 w Gdańsku. Panelistami w panelu poświęconym Prawom i obowiązkom nauczyciela/wychowawcy byli SSO Ewa Ważny, wizytator ds. rodziny i nieletnich w Sądzie Okręgowym w Gdańsku; Elżbieta Zajączkowska-Matejko, radca prawny w KO w Gdańsku; Barbara Kamińska, wiceprzewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". W dyskusji o prawach i obowiązkach rodzica/opiekuna prawnego ucznia wzięli udział SSR Agnieszka Oczkowska-Kochańska, przewodnicząca V Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku; dr Magdalena Błażek, Uniwersytet Gdański; Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji "Rodzice szkole". Ostatni panel poświęcony był Prawom i obowiązkom ucznia, a panelistami byli Ewa Burdzińska, prokurator Prokuratury Okręgowej del. do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku; Katarzyna Stryjek, prezes oddziału Trójmiasto Polskiego Centrum Mediacji; Dorota Suchacz, dyrektor Gimnazjum nr 11.


Wydarzenie było skierowane do przedstawicieli organów prowadzących szkoły, dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów, działaczy związków zawodowych, ekspertów z obszaru edukacyjnego, organizacji pozarządowych. Był to kolejny projekt realizowany we współpracy Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Sądu Okręgowego w Gdańsku na rzecz kształtowania świadomości i kultury prawnej w pomorskich szkołach.
Wnioski z debaty zostaną przedstawione Ministerstwu Sprawiedliwości i Ministerstwu Edukacji Narodowej w celu ewentualnego włączenia tych propozycji w plany i programy działań obu organów państwowych. Po debacie powstanie broszura zawierająca rekomendacje z zakresu prawa dla organów prowadzących szkoły i placówki oświatowe, dyrektorów szkół, nauczycieli/wychowawców, pedagogów i innych organizacji działających na rzecz oświaty.


Wydarzenie było objęte Patronatami Honorowymi Ministra Sprawiedliwości, Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież