Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Środowiska oświatowe dyskutowały o prawach i obowiązkach uczniów i nauczycieli

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 października 2016 17:15

400 osób wzięło udział w konferencji "Prawa i obowiązki: dyrektor, nauczyciel, rodzic, uczeń", która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.


Przedmiotem dyskusji, w której wzięli udział reprezentanci środowisk oświatowych - nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych, prawniczych, psychologowie, przedstawiciele inspekcji pracy oraz związków zawodowych, były zagadnienia praw i obowiązków, jakie spoczywają i przynależą wszystkim podmiotom tworzącym system edukacji, a więc dyrektorom szkół (oraz innych placówek edukacyjnych), nauczycielom, rodzicom/opiekunom i oczywiście samym uczniom. Konferencję prowadzili Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty oraz Rafał Terlecki, Sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Dyskusja została podzielona na cztery panele. Pierwszy poświęcony był Prawom i obowiązkom dyrektora szkoły/placówki, a udział wzięli w nim SSO Katarzyna Antoniewicz, przewodnicząca VII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Gdańsku; Piotr Prokopowicz, Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku; mgr Iwona Kleina, dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 33 w Gdańsku. Panelistami w panelu poświęconym Prawom i obowiązkom nauczyciela/wychowawcy byli SSO Ewa Ważny, wizytator ds. rodziny i nieletnich w Sądzie Okręgowym w Gdańsku; Elżbieta Zajączkowska-Matejko, radca prawny w KO w Gdańsku; Barbara Kamińska, wiceprzewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". W dyskusji o prawach i obowiązkach rodzica/opiekuna prawnego ucznia wzięli udział SSR Agnieszka Oczkowska-Kochańska, przewodnicząca V Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku; dr Magdalena Błażek, Uniwersytet Gdański; Wojciech Starzyński, Prezes Zarządu Fundacji "Rodzice szkole". Ostatni panel poświęcony był Prawom i obowiązkom ucznia, a panelistami byli Ewa Burdzińska, prokurator Prokuratury Okręgowej del. do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku; Katarzyna Stryjek, prezes oddziału Trójmiasto Polskiego Centrum Mediacji; Dorota Suchacz, dyrektor Gimnazjum nr 11.


Wydarzenie było skierowane do przedstawicieli organów prowadzących szkoły, dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów, działaczy związków zawodowych, ekspertów z obszaru edukacyjnego, organizacji pozarządowych. Był to kolejny projekt realizowany we współpracy Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Sądu Okręgowego w Gdańsku na rzecz kształtowania świadomości i kultury prawnej w pomorskich szkołach.
Wnioski z debaty zostaną przedstawione Ministerstwu Sprawiedliwości i Ministerstwu Edukacji Narodowej w celu ewentualnego włączenia tych propozycji w plany i programy działań obu organów państwowych. Po debacie powstanie broszura zawierająca rekomendacje z zakresu prawa dla organów prowadzących szkoły i placówki oświatowe, dyrektorów szkół, nauczycieli/wychowawców, pedagogów i innych organizacji działających na rzecz oświaty.


Wydarzenie było objęte Patronatami Honorowymi Ministra Sprawiedliwości, Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież