Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nawet superbohater nie wygra tej walki sam

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 17 lutego 2012 14:15

We współczesnych mediach obowiązuje zasada „Dobra wiadomość, to kiepski news”. Jednak w miejscach takich jak Fundacja Hospicyjna każdego dnia aktywiści i podopieczni wyczekują tych dobrych wiadomości z niecierpliwością. Te dobre wieści oznaczają kolejny dzień życia dla pacjenta, nowy sprzęt dla ciężko chorego dziecka, nadzieję dla ich bliskich. Pozytywne nastawienie czyni cuda i… może być zaraźliwe.To właśnie pragniemy przekazać w nowej kampanii, zachęcającej do przekazania 1% z podatku dochodowego na działania Fundacji Hospicyjnej. 1 procent to pozornie niewiele, ale suma przekazów ludzi dobrej woli otwiera wielkie możliwości służące potrzebującym wsparcia. Kampania „Nawet superbohater nie wygra tej walki sam” ruszyła.

Roch ma 3 lata. Zachorował nagle przed dwoma laty. Dziś lekarze znajdują się ponownie w punkcie wyjścia. Nie wiadomo, co dokładnie chłopcu dolega. Jedno jest pewne – jego stan wymaga wciąż pełnej opieki zespołu hospicyjnego oraz wykorzystania kosztownego sprzętu. Poza tym że walczy z chorobą, jest typowym trzylatkiem – uwielbia się śmiać, bawić się i brykać. Tylko przenośny koncentrator tlenu, który pomaga małemu oddychać, przypomina, że nie może on cieszyć się pełną swobodą. Roch to jeden z naszych małych superbohaterów – dzieci pozostających pod opieką hospicjum dziecięcego, które każdego dnia dzielnie zmagają się z ciężkimi chorobami. Fundacja Hospicyjna zwróciła się do jego rodziców z prośbą o zgodę na udział Rocha w kampanii „Nawet superbohater nie wygra tej walki sam”, apelującej o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz pacjentów hospicjów. Rodzice chłopca nie wahali się ani chwili.

- Kiedy Roszek zachorował, spotkaliśmy się w naszym środowisku z bardzo różnymi reakcjami. Pozytywnymi i negatywnymi. To jest dla mnie wciąż bardzo bolesne. W naszym otoczeniu zdarzyły się dwa takie przypadki zupełnego odcięcia się, jak przed zarazą. Nasza decyzja podyktowana była między innymi chęcią pokazania innym, że oprócz świata ludzi zdrowych jest też na przykład świat małego Roszka i jego rodziców, którzy są szczęśliwi, są normalni i takimi pragną być postrzegani – tłumaczy mama Rocha.

Dzięki ich miłości i oddaniu Roch dzielnie walczy z chorobą. Całą rodzinę wspierają pracownicy hospicjum domowego i Fundacja Hospicyjna. Pomoc ta polega na dostarczaniu fachowego sprzętu – ssaków, pulsoksymetru, koncentratorów tlenu (stacjonarnego i przenośnego) oraz na wsparciu medycznym i psychologicznym. Dzięki pomocy pielęgniarek cała rodzina mogła wrócić ze szpitala do domu i zacząć w miarę normalnie funkcjonować. A stan Rocha zaczął się niespodziewanie poprawiać!

- Biorąc udział w kampanii, postanowiliśmy pokazać wszystkim, że Roszek jest szczęśliwy i że walczy, a my razem z nim. Naszym marzeniem jest móc zdiagnozować chorobę Roszka i pomóc mu lepiej żyć – opowiada mama Rocha.

Takich superbohaterów pod opieką domowego hospicjum jest więcej. Każdy wymaga specjalistycznej i kosztownej opieki. Jest niezbędna, by mogli funkcjonować, a nawet, jak mały Roch, powoli zdrowieć. Dlatego dla nas liczy się każda złotówka i każdy przekazany 1%. Dzięki nim, co roku pomagamy prawie tysiącowi chorych dzieci, dorosłych i ich bliskim.

Drużyna superbohatera
Do drużyny superbohatera dołączyli już Henryka Krzywonos-Strycharska, Emilia Komarnicka i Dariusz Michalczewski. Ta trójka od dawna wspiera działania Fundacji Hospicyjnej. Wystąpili oni charytatywnie w spotach kinowych i radiowych, zachęcających do przekazywania 1% podatku na rzecz Fundacji. To państwo decydują na co chcą przeznaczyć część swego, odprowadzanego do budżetu podatku. W waszych rękach, a nie w widzimisię urzędników, jest decyzja na co trafią wasze pieniądze.

- Nie bądźmy obojętni. Na wsparcie czekają dorośli i dzieci. Dzielmy się tym, co mamy – przekonuje Henryka Krzywonos.

- Jeden procent podatku ma super moc! – wtóruje jej Dariusz Michalczewski

Każdy może wstąpić do drużyny superbohatera
Przekazując 1% podatku, pomagacie Fundacji Hospicyjnej, która od 8 lat aktywnie wspiera ruch hospicyjny w całej Polsce oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Pacjenci hospicjum stacjonarnego i domowego otrzymują pomoc medyczną, psychologiczną, duchową i socjalną, a ich bliscy wsparcie zarówno podczas choroby, jak i w trakcie żałoby. Pozostałe obszary działań Fundacji to: kampanie społeczne, edukacja, rozwój i promocja wolontariatu, Akademia Walki z Rakiem, Fundusz Dzieci Osieroconych (pomoc dzieciom osieroconymi i zdrowemu rodzeństwu dzieci chorych: stypendia, wyprawki do szkoły, wypoczynek wakacyjny, prezenty świąteczne, zabawy i uroczystości okolicznościowe).


Dla przykładu Każde 25 zł to 150 strzykawek, 60 bandaży, 15 pieluchomajtek lub dzienne wyżywienie dla dwóch pacjentów na oddziale stacjonarnym, książka dla dziecka osieroconego, godzina korepetycji dotkniętego chorobą dziecka.
 

„Hospicjum to też Życie” - odczarujmy wspólnie trudny temat nieuleczalnej choroby, godnego odchodzenia, pokażmy, że można mówić o tych trudnych kwestiach inaczej. Nasi superbohaterowie, przechodząc przez trudne chwile i walcząc z ciężkimi chorobami, do końca zachowują nadzieję. Państwa wsparcie daje im super moc!
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 tommy 2012-02-19 22:40
napiszcie ile NFZ daje fundacji,bo oni udaja,ze nie dostaja ani grosza i nachalnie eksponuja dzieci i ich choroby,zeby zdobyc kase,potem ksiezulki jak ten strojnis krakowiak piotr lataja samolotami za czyje?
Cytować
 
 
0 #1 Podatnik 2012-02-18 18:58
W jednym procencie państwo pozwala nam na decyzje o naszych pieniądzach. Skandal, a uczyli że dziesięcina to wyzysk. Dzisiaj oddajemy molochowi dwie trzecie!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież