Zagrożony budynek Macierzy Szkolnej w Sopocie » Sopocki głos rozsądku w sprawie budynku przy ulicy Parkowej 18, w którym znajdowała się w latach 192... Dzień Kryptologii w Muzeum II Wojny Światowej » W dniu 25 stycznia obchodzony jest Dzień Kryptologii. Święto zostało ustanowione w 2007 r. przez Wyd... Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof » We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu Śmierci" - przymusowej ewakuacji w... W tygodniku „Sieci”: Opozycji kłamstwa o Pegasusie » „Afera” z Pegasusem nabiera tempa. Opozycja i media z nią związane coraz głośniej mówią o nielegalny... Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ...
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
poniedziałek, 24 stycznia 2022 20:38
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:21
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
Pierwszy mecz ligowy wygrali w 2022 roku siatkarze Trefla.
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje Janusz Lewandowski
poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:33
Nie żyje Janusz Lewandowski
Janusz Lewandowski odszedł 9 stycznia 2022. Wybitna postać

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller: Premier podwyższa poczucie zagrożenia dla lepszego wyborczego wyniku

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 marca 2014 19:34

altZ posłem Leszkiem Millerem, przewodniczącym SLD rozmawia Artur S. Górski


- Dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie rozpoczął kampanię. Czy ostatnia pańska wizyta na Pomorzu to skutek rozpoczęcia kampanii i mobilizacji elektoratu?
Leszek Miller: Odwiedzam mój okręg wyborczy, bo taki jest mój obowiązek poselski. Obyła się także inauguracja naszej kampanii wyborczej. Zaprezentowano złotą dziesiątkę naszych kandydatek i kandydatów do Parlamentu Europejskiego, było spotkanie honorowego komitetu wyborczego. 


- A już myślałem, że przybył pan by zweryfikować alarmistyczne doniesienia premiera Tuska o grożącej nam na Pomorzu prowokacji czy ataków w rejonie graniczącym z obwodem królewieckiem. Premier dmie w surmy. Czyni to skutecznie bo notowania PO podskoczyły nieznacznie…
Leszek Miller: Premier Tusk nie powinien podgrzewać histerii wojennej. W Polsce nie wybuchnie żadna wojna. Nie grozi nam wojna światowa. Donald Tusk i jego ludzie chętnie fotografują się na tle czołgów, samolotów, jednostek wojskowych. Podwyższają w ten sposób poczucie zagrożenia. Premier liczy, że to pomoże jego partii w uzyskaniu lepszego wyborczego wyniku, ale jest to postępowanie niewłaściwe. Oczywiście sprawa Ukrainy przewartościuje też wektory kampanii wyborczej. 


- Na Pomorzu będzie wam trudno zawalczyć o mandat. Startuje tu „weteran Europy” komisarz Janusz Lewandowski na szpicy PO. Zapewne PiS wystawi byłą szefową MSZ Annę Fatygę. Postawiliście na doświadczenie byłego marszałka Senatu profesora Longina Pastusiaka, amerykanisty. Liczy pan na sukces?
Leszek Miller: Mam nadzieję, że mandat będzie zdobyty. Lista jest mocna i różnorodna. Jest na niej nazwisko profesora Pastusiaka, jej lidera i jej najmocniejsze ogniowo. Pozostałe nazwiska też są bardzo mocne. Są wiceministrowie, są samorządowcy i naukowcy. Jest na niej pięć kobiet i pięciu mężczyzn, co pokazuje jakie są tendencje w Sojuszu. Rola kobiet w polityce rośnie.


- A’propos tendencji. Te zmieniły się w samym rządzie. Premier Tusk ocknął się i zaczyna prowadzić, bynajmniej medialną, aktywniejszą politykę, ale pana, niegdyś służącego na okrętach podwodnych, serce nie boli, kiedy widzi pan stan polskich sił zbrojnych?
Leszek Miller: Cóż, kondycja naszych sił zbrojnych jest zróżnicowana. Dla przykładu - siły powietrzne. Czterdzieści osiem samolotów F-16, kupionych jeszcze przez mój rząd to dzisiaj najnowocześniejsza broń jaką Polska dysponuje. Gdyby nie tamten zakup to dzisiaj ani prezydent, ani premier nie mieliby na tle czego się fotografować.


- Myśliwce wielozadaniowe to jednak za mało…

Leszek Miller: Przypomnę, że to za mojego premierowania w 2002 roku kupiliśmy licencję na produkcję 690 transporterów opancerzonych Rosomak, które się sprawdzają. Kupiliśmy dwanaście samolotów CASA i dwa tysiące rakiet przeciwpancernych. To jest podstawa polskich sił zbrojnych i wielka szkoda, że od tamtej pory, oprócz zapewnień słownych, żadne podobne modernizacje w sprzęcie nie nastąpiły.


- Modernizacje nie nastąpiły, ale z goryczą powiem, że pod obecnymi rządami zginęło więcej naszych generałów i admirałów niż w czasie II wojny światowej…
Leszek Miller: A dowodem niefrasobliwej polityki jest fakt, że dowództwo Marynarki Wojennej przeniesione zostało z Gdyni do Warszawy. Pozostaje mieć nadzieję, że systemy łączności będą działały bez zarzutu. Czekam kiedy to dla równowagi Brygada Strzelców Podhalańskich przeniesie się do Gdyni.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #3 bojar 2014-03-22 07:50
jeden realista w gronie wojennych szaleńców,ta droga panie Leszku tylko ta drogą
Cytować
 
 
+1 #2 BelFer 2014-03-21 10:20
O, jaka piękna ballada! Rosja wielki nieszczęśliwy sponiewierany odbudowuje teraz swoje ego. Uwaga na takie tendencje oparte na sile zranionego niedźwiedzia , który płacze w łapie trzyma topór
Cytować
 
 
+4 #1 Admir 2014-03-19 07:44
Tak było czy tak bedzie? Obejrzyj posłuchaj
http://www.youtube.com/watch?v=JAK6Navs29w
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież