Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller: Premier podwyższa poczucie zagrożenia dla lepszego wyborczego wyniku

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 marca 2014 19:34

altZ posłem Leszkiem Millerem, przewodniczącym SLD rozmawia Artur S. Górski


- Dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie rozpoczął kampanię. Czy ostatnia pańska wizyta na Pomorzu to skutek rozpoczęcia kampanii i mobilizacji elektoratu?
Leszek Miller: Odwiedzam mój okręg wyborczy, bo taki jest mój obowiązek poselski. Obyła się także inauguracja naszej kampanii wyborczej. Zaprezentowano złotą dziesiątkę naszych kandydatek i kandydatów do Parlamentu Europejskiego, było spotkanie honorowego komitetu wyborczego. 


- A już myślałem, że przybył pan by zweryfikować alarmistyczne doniesienia premiera Tuska o grożącej nam na Pomorzu prowokacji czy ataków w rejonie graniczącym z obwodem królewieckiem. Premier dmie w surmy. Czyni to skutecznie bo notowania PO podskoczyły nieznacznie…
Leszek Miller: Premier Tusk nie powinien podgrzewać histerii wojennej. W Polsce nie wybuchnie żadna wojna. Nie grozi nam wojna światowa. Donald Tusk i jego ludzie chętnie fotografują się na tle czołgów, samolotów, jednostek wojskowych. Podwyższają w ten sposób poczucie zagrożenia. Premier liczy, że to pomoże jego partii w uzyskaniu lepszego wyborczego wyniku, ale jest to postępowanie niewłaściwe. Oczywiście sprawa Ukrainy przewartościuje też wektory kampanii wyborczej. 


- Na Pomorzu będzie wam trudno zawalczyć o mandat. Startuje tu „weteran Europy” komisarz Janusz Lewandowski na szpicy PO. Zapewne PiS wystawi byłą szefową MSZ Annę Fatygę. Postawiliście na doświadczenie byłego marszałka Senatu profesora Longina Pastusiaka, amerykanisty. Liczy pan na sukces?
Leszek Miller: Mam nadzieję, że mandat będzie zdobyty. Lista jest mocna i różnorodna. Jest na niej nazwisko profesora Pastusiaka, jej lidera i jej najmocniejsze ogniowo. Pozostałe nazwiska też są bardzo mocne. Są wiceministrowie, są samorządowcy i naukowcy. Jest na niej pięć kobiet i pięciu mężczyzn, co pokazuje jakie są tendencje w Sojuszu. Rola kobiet w polityce rośnie.


- A’propos tendencji. Te zmieniły się w samym rządzie. Premier Tusk ocknął się i zaczyna prowadzić, bynajmniej medialną, aktywniejszą politykę, ale pana, niegdyś służącego na okrętach podwodnych, serce nie boli, kiedy widzi pan stan polskich sił zbrojnych?
Leszek Miller: Cóż, kondycja naszych sił zbrojnych jest zróżnicowana. Dla przykładu - siły powietrzne. Czterdzieści osiem samolotów F-16, kupionych jeszcze przez mój rząd to dzisiaj najnowocześniejsza broń jaką Polska dysponuje. Gdyby nie tamten zakup to dzisiaj ani prezydent, ani premier nie mieliby na tle czego się fotografować.


- Myśliwce wielozadaniowe to jednak za mało…

Leszek Miller: Przypomnę, że to za mojego premierowania w 2002 roku kupiliśmy licencję na produkcję 690 transporterów opancerzonych Rosomak, które się sprawdzają. Kupiliśmy dwanaście samolotów CASA i dwa tysiące rakiet przeciwpancernych. To jest podstawa polskich sił zbrojnych i wielka szkoda, że od tamtej pory, oprócz zapewnień słownych, żadne podobne modernizacje w sprzęcie nie nastąpiły.


- Modernizacje nie nastąpiły, ale z goryczą powiem, że pod obecnymi rządami zginęło więcej naszych generałów i admirałów niż w czasie II wojny światowej…
Leszek Miller: A dowodem niefrasobliwej polityki jest fakt, że dowództwo Marynarki Wojennej przeniesione zostało z Gdyni do Warszawy. Pozostaje mieć nadzieję, że systemy łączności będą działały bez zarzutu. Czekam kiedy to dla równowagi Brygada Strzelców Podhalańskich przeniesie się do Gdyni.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #3 bojar 2014-03-22 07:50
jeden realista w gronie wojennych szaleńców,ta droga panie Leszku tylko ta drogą
Cytować
 
 
+1 #2 BelFer 2014-03-21 10:20
O, jaka piękna ballada! Rosja wielki nieszczęśliwy sponiewierany odbudowuje teraz swoje ego. Uwaga na takie tendencje oparte na sile zranionego niedźwiedzia , który płacze w łapie trzyma topór
Cytować
 
 
+4 #1 Admir 2014-03-19 07:44
Tak było czy tak bedzie? Obejrzyj posłuchaj
http://www.youtube.com/watch?v=JAK6Navs29w
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież