Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Miller: Premier podwyższa poczucie zagrożenia dla lepszego wyborczego wyniku

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 marca 2014 19:34

altZ posłem Leszkiem Millerem, przewodniczącym SLD rozmawia Artur S. Górski


- Dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie rozpoczął kampanię. Czy ostatnia pańska wizyta na Pomorzu to skutek rozpoczęcia kampanii i mobilizacji elektoratu?
Leszek Miller: Odwiedzam mój okręg wyborczy, bo taki jest mój obowiązek poselski. Obyła się także inauguracja naszej kampanii wyborczej. Zaprezentowano złotą dziesiątkę naszych kandydatek i kandydatów do Parlamentu Europejskiego, było spotkanie honorowego komitetu wyborczego. 


- A już myślałem, że przybył pan by zweryfikować alarmistyczne doniesienia premiera Tuska o grożącej nam na Pomorzu prowokacji czy ataków w rejonie graniczącym z obwodem królewieckiem. Premier dmie w surmy. Czyni to skutecznie bo notowania PO podskoczyły nieznacznie…
Leszek Miller: Premier Tusk nie powinien podgrzewać histerii wojennej. W Polsce nie wybuchnie żadna wojna. Nie grozi nam wojna światowa. Donald Tusk i jego ludzie chętnie fotografują się na tle czołgów, samolotów, jednostek wojskowych. Podwyższają w ten sposób poczucie zagrożenia. Premier liczy, że to pomoże jego partii w uzyskaniu lepszego wyborczego wyniku, ale jest to postępowanie niewłaściwe. Oczywiście sprawa Ukrainy przewartościuje też wektory kampanii wyborczej. 


- Na Pomorzu będzie wam trudno zawalczyć o mandat. Startuje tu „weteran Europy” komisarz Janusz Lewandowski na szpicy PO. Zapewne PiS wystawi byłą szefową MSZ Annę Fatygę. Postawiliście na doświadczenie byłego marszałka Senatu profesora Longina Pastusiaka, amerykanisty. Liczy pan na sukces?
Leszek Miller: Mam nadzieję, że mandat będzie zdobyty. Lista jest mocna i różnorodna. Jest na niej nazwisko profesora Pastusiaka, jej lidera i jej najmocniejsze ogniowo. Pozostałe nazwiska też są bardzo mocne. Są wiceministrowie, są samorządowcy i naukowcy. Jest na niej pięć kobiet i pięciu mężczyzn, co pokazuje jakie są tendencje w Sojuszu. Rola kobiet w polityce rośnie.


- A’propos tendencji. Te zmieniły się w samym rządzie. Premier Tusk ocknął się i zaczyna prowadzić, bynajmniej medialną, aktywniejszą politykę, ale pana, niegdyś służącego na okrętach podwodnych, serce nie boli, kiedy widzi pan stan polskich sił zbrojnych?
Leszek Miller: Cóż, kondycja naszych sił zbrojnych jest zróżnicowana. Dla przykładu - siły powietrzne. Czterdzieści osiem samolotów F-16, kupionych jeszcze przez mój rząd to dzisiaj najnowocześniejsza broń jaką Polska dysponuje. Gdyby nie tamten zakup to dzisiaj ani prezydent, ani premier nie mieliby na tle czego się fotografować.


- Myśliwce wielozadaniowe to jednak za mało…

Leszek Miller: Przypomnę, że to za mojego premierowania w 2002 roku kupiliśmy licencję na produkcję 690 transporterów opancerzonych Rosomak, które się sprawdzają. Kupiliśmy dwanaście samolotów CASA i dwa tysiące rakiet przeciwpancernych. To jest podstawa polskich sił zbrojnych i wielka szkoda, że od tamtej pory, oprócz zapewnień słownych, żadne podobne modernizacje w sprzęcie nie nastąpiły.


- Modernizacje nie nastąpiły, ale z goryczą powiem, że pod obecnymi rządami zginęło więcej naszych generałów i admirałów niż w czasie II wojny światowej…
Leszek Miller: A dowodem niefrasobliwej polityki jest fakt, że dowództwo Marynarki Wojennej przeniesione zostało z Gdyni do Warszawy. Pozostaje mieć nadzieję, że systemy łączności będą działały bez zarzutu. Czekam kiedy to dla równowagi Brygada Strzelców Podhalańskich przeniesie się do Gdyni.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież