Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Manifestacja Animal Equality Polska - GALERIA

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 lipca 2012 19:31

W sobotę 30 czerwca, na ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie odbyła się, mimo złej pogody, prowegańska manifestacja grupy Animal Equality Polska.


GALERIA


Była to już czwarta w tym roku nadmorska akcja edukacyjna na temat cierpień zwierząt, eksploatowanych w hodowlach i na fermach.
Kilkunastu trójmiejskich obrońców praw zwierząt zebrało się w samo południe pod McDonaldem na sopockim monciaku. Przez dwie godziny rozdawali ulotki i rozmawiali z zainteresowanymi o weganizmie, czyli stylu życia eliminującym okrucieństwo wobec żywych istot.


alt


Aktywiści Animal Equality oponują przeciwko każdej formie przemocy: zabijaniu zwierząt w celach spożywczych, produkcji wyrobów z ich skór i futer oraz wiwisekcji. W czasie trwania akcji każdy z członków grupy trzymał banner ze zdjęciami mordowanych dla różnych celów zwierząt.


Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ludzi w różnym wieku i wzbudziła spore emocje - na szczęście pozytywne. Ludzie chętnie zadawali pytania odnośnie diety wegańskiej oraz tego, jak unikać produktów, których powstanie wiąże się z cierpieniami zwierząt.


Niektórzy spontanicznie włączali się w manifestację razem z wolontariuszami, jak Józef, który przeszedł na wegetarianizm 5 lat temu, po kilkunastu latach pracy w rzeźni. Na widok wolontariuszy trzymających plakaty ze zwierzętami przeznaczonymi na rzeź, uznał, że wesprze czynnie akcję, zawiesił sobie na piersiach banner zatytułowany „prawdziwe oblicze rzeźni” i dzielił się z zainteresowanymi swoimi refleksjami.


alt


- Nie dziwi mnie ta postawa, Paul McCartney kiedyś powiedział, że gdyby ściany w rzeźni były szklane, wszyscy bylibyśmy wegetarianami. Według mnie podobnie ma się sprawa z hodowlą zwierząt w celu pozyskania jajek i mleka. Trawestując więc słowa ex-Beatlesa, gdyby ludzie wiedzieli co się dzieje także na fermach, bylibyśmy wszyscy weganami, zresztą sam McCartney od wielu lat jest już weganinem - powiedziała Weronika Szarafin, jedna z aktywistek.


Inny wolontariusz AE, Łukasz Wojnarowski dodaje, że polskim aktywistom brak nieco siły przebicia, dlatego tak przekonujące bywają spontaniczne wystąpienia ludzi takich jak Józef. 
- Osobiście wierzę w moc bojkotu, dlatego sądzę, że dobrym pomysłem byłoby ujawnienie danych o tym, które korporacje przyczyniają się do śmierci zwierząt – dodał Łukasz Wojnarowski.


Działacze planują kolejne happeningi, uświadamiające skutki korzystania z produktów pochodzenia zwierzęcego. Jak deklarują działacze, dieta pozbawiona mięsa, nabiału i innych składników pochodzących z uboju jest dużo zdrowsza.


alt


Celem akcji jest uświadomienie współczesnego problemu gatunkowizmu, czyli stawiania na piedestale potrzeb własnego gatunku, przy jednoczesnej dyskryminacji pozostałych. 


Aktywiści Animal Equality chcą zachęcić ludzi do brania większej odpowiedzialności za los innych żywych istot. Weronika Szarafin przypomina: „Za każdym razem kiedy pijemy mleko od krowy, jakiś cielak jest go pozbawiony. To jest cena, jaką płaci się za niepotrzebne zachcianki żywieniowe”.
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do wolontariuszy podczas kolejnych akcji, może to zrobić za pośrednictwem grupy Wege Trójmiasto na portalu Facebook pod adresem: http://www.facebook.com/groups/219007158122755/

Aleksandra Bełdowicz

fot. Aleksandra Bełdowicz

 

Komentarze  

 
+3 #7 Nimo 2012-07-10 16:14
A napiszcie coś o koszernym uboju wołowiny w naszym kraju. Podrzynanie gardła przytomnej krowie jest barbarzyńskie!! !
Cytować
 
 
+2 #6 Monika 2012-07-04 21:38
Genialny artykuł. Czekam na więcej tekstów o podobnej tematyce! :)
Cytować
 
 
-2 #5 los 2012-07-04 11:02
czlowiek to drapieznik,tak to widac w korporacjach,mo rudja sie bez litosci,nad ta zwierzyna miejscie litosc demonstranci
Cytować
 
 
-1 #4 misia 2012-07-04 07:35
zwierzeta madrzejsze od ludzi,poluja na inne zwierzeta i sobie zyja
Cytować
 
 
-4 #3 mis 2012-07-03 17:41
najlepiej na golasa i wode miska ze stawu popijac i ostroznie bo rrobala usmiercisz,pozo staje trawa na sucho rano i skisla wieczorem,co wy za brednie puszczacie
Cytować
 
 
+3 #2 Gaja 2012-07-03 12:35
Jestem jak najbardziej ZA takimi akcjami! Też staram się odżywiać bardziej zdrowo i odpowiedzialnie i tym samym nie krzywdzić innych istot czujących. Świnie i kury czują tak samo jak ludzie i powinny mieć prawo do życia, ludzie nie mogą ich zabijać z potrzeby zadowolenia własnego podniebienia! A zapewniam, że pasta z zielonego, pysznego awokado jest o wiele bardziej smaczna niż kawałek świńskiego pośladka. Co do mleka - piję tylko kozie od sąsiadki, która ma kozę Leonię na podwórku. Leonia uwielbia bawić się z dziećmi sąsiadki i spacerować po łące. :)
Cytować
 
 
-2 #1 Uczestnik/a 2012-07-02 07:15
Mała korekcyjna sugestia:

''trzymał na piersiach zawieszony banner''

trzymał na wysokości klatki piersiowej banner

''zawiesił sobie na piersiach banner''

zaczął trzymać banner


PS.
Nie było żadnego sznurka na szyi aby mówić o jakimkolwiek zawieszeniu.

Pozdrawiam


(Post do skasowania po przeczytaniu autora artykułu)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież