Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Letnia Gala Biznesu Sopot 2013 - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 czerwca 2013 00:10

W Letniej Gali Biznesu, która odbyła się 14 czerwca na sopockim Hipodromie, udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz samorządowych, posłowie, senatorowie, przedstawiciele świata kultury, nauki i gospodarki.

 

GALERIA 

Tego typu organizowane co dwa lata spotkania nawiązują do tradycji najbardziej prestiżowych imprez biznesowych w Europie. W tym roku zaczęła się bezpośrednio po zakończeniu konkursu Furusiyya Nations Cup ™ Puchar Narodów, rozgrywanego w ramach Oficjalnych Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich CSIO*** Sopot 2013 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


alt


Honorowi goście najpierw wręczyli nagrody reprezentacjom zwycięskiej Szwecji (na zdjęciu) oraz drugim Belgom i trzecim Węgrom, po czym udali się obok do dużego białego namiotu, aby z kolei samemu odebrać zaszczytne tytuły lub wygłosić płonne laudacje.


alt

 

Wszystkich gości przy wejściu, jak i już oficjalnie, powitał Zbigniew Canowiecki, Prezes Zarządu „Pracodawcy Pomorza”. Powiedział na wstępie: - Sport jeździecki kojarzony jest z elegancją, sukcesem i najwyższą jakością do czego i my przedsiębiorcy zawsze dążymy. Ta wyjątkowa okazja do spotkania się przedsiębiorców, samorządowców i polityków, połączona jest z wręczeniem prestiżowych nagród i statuetek dla osób, instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości oraz firm mających istotny wpływ na rozwój gospodarczy naszego kraju.


Canowiecki stwierdził, że demokracja dała polskim biznesmenom drugą szansę rozwoju. - Biegliśmy po parkurze naszego życia zawodowego pokonując różne trudności, przeszkody i oxery. Na czym to polega z punktu widzenia jeździeckiego, może to poświadczyć uczestniczący wraz z nami w tej gali Antoni Pacyński, olimpijczyk z Meksyku 1968 roku.


altWywołany publicznie jeden z czołowych polskich jeźdźców przełomu lat 60. i 70 XX wieku, wielokrotny mistrz Polski w skokach przez przeszkody Antoni Pacyński potwierdził, że pokonywanie przeszkód oxerów jest trudną sprawą i trzeba wielu lat treningów i dużej odwagi oraz wytrwałości, aby z nimi się uporać wraz z dosiadanym koniem.


alt


Podczas tegorocznej Gali wręczone zostały nagrody specjalne.
AUDACIA ET PRUDENTIA- nagroda specjalna „Odwaga i Roztropność” przyznana została Komisarzowi UE Januszowi Lewandowskiemu za szczególny wkład w zmiany ustroju gospodarczego w Polsce po 1989 roku oraz obecne zaangażowanie w umacnianie pozycji Polski w Unii Europejskiej.


Obszerne dwie laudacje o Januszku i Januszu Lewandowskim wygłosił Wicepremier Rządu RP Janusz Piechociński. Wspomniał, że laureat był m.in. założycielem Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku, w którym do dziś pełni funkcję przewodniczącego Rady Programowej. W latach 1980-89 był doradcą ekonomicznym „Solidarności”, a w 1988 współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Dwukrotnie pełnił funkcję ministra przekształceń własnościowych. Doprowadził do uruchomienia Giełdy Papierów Wartościowych i opracowania Programu Powszechnej Prywatyzacji. Od 2010 roku pełni funkcję Komisarza Europejskiego ds. budżetu i programowania finansowego.


alt


DIALOGUS SUPRA OMNIA - nagroda specjalna „ Dialog ponad wszystko” dla Państwowej Inspekcji Pracy za dialog, profilaktykę i współpracę ze środowiskiem gospodarczym. Nagrodę odebrała minister Iwona Hickiewicz – od 16 lipca 2012 r. Główny Inspektor Pracy. Laudację wygłosiła Izabela Katarzyna Mrzygłocka, posłanka, przewodnicząca Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.


VENTUS INTER VELA - nagroda specjalna „Wiatr w Żagle” dla Teresy Kamińskiej – Prezesa Zarządu Pomorskiej, Specjalnej Strefy Ekonomicznej za konsekwencję i determinację w inicjowaniu oraz wspieraniu działań gospodarczo prorozwojowych.


Laudację wygłosił Janusz Steinhoff, wicepremier rządu RP i minister gospodarki w latach 2000-01. Wręczając na scenie nagrodę w świetle reflektorów, kamer i fleszy, tak mocno wyściskał laureatkę, że pyłkami kwiatów dotkliwie zabrudził jej biały żakiet od garsonki i z przerażenia aż... zaniemówiła, nie mogąc wydobyć z siebie choćby jednego słowa.


altNagrodę ZŁOTY OXER przyznano Jerzemu Gajewskiemu – Prezesowi Zarządu i Właścicielowi firmy NDI S.A. za zbudowanie od podstaw firmy NDI S.A. podejmującej najtrudniejsze wyzwania w budownictwie.


Laudację wygłosił Janusz Steinhoff, który wspomniał o licznych dokonaniach budowlanych absolwenta Politechniki Gdańskiej. Na swoim koncie ma m.in. budowę hotelu Sheraton w Sopocie, północnego odcinka Autostrady A1 z Gdańska do Torunia, czy rewitalizację centrum Sopotu. Najnowszą inwestycją jest budowa Nowego Miasta w Gdańsku.


alt


Nagrodę ZŁOTY OXER otrzymał Zenon Ziaja – Prezes Zarządu i właściciel firmy Ziaja Ltd – Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. za zbudowanie firmy, której marka stała się rozpoznawalnym znakiem na światowych rynkach.


Laudację wygłosił prof. Edmund Wittbrodt, który wspomniał że w ciągu 24 lat istnienia firma Ziaja stała się jedną z najlepszych firm kosmetycznych w kraju, oferując ponad 900 preparatów pielęgnacyjnych i leczniczych. Co miesiąc zakład opuszcza ponad 5 mln sztuk produktów. W 2012 roku na polski rynek trafiło ponad 48 mln wyrobów marki Ziaja. Firma znana jest m.in. w Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Finlandii, Gruzji, Irlandii, Litwie, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainie i na Węgrzech. Kosmetyki marki Ziaja można też nabyć w bardziej odległych stronach świata, jak choćby na Filipinach, w Chile, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie czy Wietnamie.


alt


Autorami statuetek są artyści plastycy Bogdan Mirowski z Sopotu oraz Michel Lengrand, pseudonim artystyczny Lensky, absolwent ASP Warszawa.


alt


Zgromadzonym pod obszernym namiotem gościom towarzyszyła Riverboat Ramblers Swing Orchestra z solistami Krystyną Durys, Sergiejem Kriuczkowem i okazjonalnie z Wojciechem Ciurzyńskim z firmy Multibud, który murmurando wykonał utwór pt. Wszyscy święci. 
Zespół tak znakomicie grał, że pod koniec imprezy do tańca porwał kilka znakomicie rozbawionych par.


alt

 

O menu zadbała restauracja Villa Uphagena z Wrzeszcza, na przystawkę serwując carpaccio z łososia z kaparami i oliwką z oliwek, cielęcinę z sosem anchois, pasztet z zająca z sosem cumberland i mozarellę z pomidorami i świeżą bazylią. Danie główne do wyboru pieczona kaczka na sosie owocowym z młodymi ziemniakami lub pieczony halibut podawany na sosie prowansalskim z warzywami i ziemniakami. Na deser tarta z truskawkami i sosem waniliowym. Wina było pod dostatkiem dostarczonego przez smakosza Marka Kondrata - białego Kety Bay Sauvignon Blanc oraz czerwonego Vina Diezmo Crianza Rioja.


alt

 

Zachęcone przez organizatorów gali panie miały do ubioru nałożone tradycyjne różnej wielkości i kształtów kapelusze, a panowie letnie garnitury i muszki. Liczna grupa dziennikarzy za najobszerniejsze uznała czarne kapelusze dwóch pań, które towarzyszyły Wojciechowi Ciurzyńskiemu. Panie były na tyle przebojowe, że poprosiły Janusza Piechocińskiego o wspólne pamiątkowe zdjęcie, na co wicepremier chętnie przystał.


alt

 

Na koniec wszystkie panie i niektórzy co bardziej zapobiegliwi panowie opuszczający późnym wieczorem imprezę byli obdarowywani przez organizatorów białymi różami.


alt

Teresa Kamińska, Prezesa Zarządu Pomorskiej, Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymała nagrodę specjalną „Wiatr w Żagle” za konsekwencję i determinację w inicjowaniu oraz wspieraniu działań gospodarczo prorozwojowychWła-49
Zdjęcia: Włodzimierz AmerskiRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 Helena 2013-06-16 05:15
LENGLARD nie LENGRAND
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież