Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kolejna inwestycja w Porcie Gdynia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 11 marca 2011 15:46

altTroską Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., jako podmiotu zarządzającego  terenami i infrastrukturą  portową, jest nie tylko  wysoka sprawność i efektywność funkcjonowania portu, ale także  zapewnianie odpowiednich standardów bezpieczeństwa obsługi osób i ładunków oraz standardów ochrony środowiska.

 
W dniu 11.03 nastąpiło podpisanie przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. i Bałtycki Terminal Zbożowy Sp. z o.o. ( BTZ) umowy  - porozumienia o wspólnej realizacji inwestycji, której efektem będzie  polepszenie zasobów  w zakresie  nieruchomości oraz zwiększenie możliwości przeładunkowych w obszarze gdyńskiego portu.

W ramach podpisanego  porozumienia ZMPG-a S.A.  zobowiązał  się do wybudowania nowego magazynu w miejsce dotychczasowego magazynu "P". Nowo wybudowany, pozostający  własnością Zarządu Portu obiekt,  będzie wydzierżawiony BTZ na podstawie obowiązującej umowy dzierżawy.  Udział  Bałtyckiego Terminalu Zbożowego w planowanej inwestycji polegać będzie na zleceniu opracowania dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji tej inwestycji oraz wyposażeniu nowego magazynu.


alt


Obiekt będący przedmiotem porozumienia  zostanie zbudowany przy ulicy Indyjskiej - w miejsce obecnie istniejącego magazynu "P".  Nowy magazyn podłogowego składowania dla śrut i pasz spełniać będzie wszystkie wymagania norm ISO i GMP dla łańcucha żywnościowego oraz wszystkie normy ochrony środowiska tak ważne dla otoczenia i miasta Gdyni.

Magazyn o pojemności składowej 30 000 ton - w przeliczeniu na śrutę sojową, będzie miał wymiary: długość 235 m, szerokość 32 m oraz wysokość w kalenicy 20 m. Dostosowanie kształtu zadaszenia magazynu do kąta naturalnego usypu śruty pozwoli na maksymalne wykorzystanie jego objętości. Dzięki  połączeniu systemem przenośników magazynu z elewatorem możliwe będzie napełnianie magazynu śrutą sojową bezpośrednio ze statków obsługiwanych przy Nabrzeżu Indyjskim. Przewidywany  łączny koszt  inwestycji to ok. 25 mln zł - z czego  około 16 mln zł  to koszt wybudowania magazynu ponoszony przez ZMPG-a S.A. oraz około 9 mln zł zainwestuje BTZ Sp. z o.o. w  urządzenia technologiczne.

Nowy magazyn zwiększy zdolność składową terminalu i wpłynie korzystnie na obsługę statków w relacji importowej przy Nabrzeżu Indyjskim.

Fot. T. Urbaniak

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież