Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

FRAG: Pomóżcie pasażerom w trakcie remontu w centrum Wrzeszcza

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 marca 2011 16:59

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej wystosowało do władz i mieszkańców Gdańska list otwarty, w którym apeluje o wydzielenie buspasu i honorowanie biletów ZTM w SKM w czasie remontu torów tramwajowych we Wrzeszczu.

- Remont ruszy, gdy tylko wyniki przetargu zostaną zaakceptowane, czyli najprawdopodobniej w drugiej połowie, ewentualnie pod koniec marca – tłumaczy Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy odpowiedzialnej za remont miejskiej spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne.

Początek remontu oznacza wyłączenie z ruchu odcinka torów tramwajowych na ul. Wojska Polskiego i Al. Grunwaldzkiej. Wielu gdańszczan jest przerażonych paraliżem miasta, jaki może oznaczać wprowadzenie we Wrzeszczu zastępczej komunikacji autobusowej.

- Proponujemy stworzenie wydzielonego buspasu oraz podpisania umowy na honorowanie biletów długookresowych przez SKM co najmniej na odcinku Gdańsk Zaspa - Gdańsk Główny. Obecnie władze miasta nie planują wprowadzić żadnych ułatwień dla pasażerów, skazując ich na tracenie przez 4 miesiące czasu w korkach w autobusach zastępczych, lub na dodatkowy zakup biletów SKM. Przypominamy, że w 2007 roku wprowadzono wahadłową linię tramwajową oraz honorowano bilety okresowe ZTM na odcinku SKM Gdańsk Oliwa - Gdańsk Główny – piszą autorzy listu.

Pismo z propozycjami FRAG trafiło m.in. do wiceprezydenta Macieja Lisickiego, Gdańskich Inwestycji Komunalnych oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

- Wprowadzenie buspasu powinno także zachęcić do korzystania z transportu publicznego. Praktyka wielu miast pokazuje, że kierowcy mając do dyspozycji w drodze z/do pracy alternatywny i szybki środek transportu (w postaci autobusu czy tramwaju), wobec auta stojącego w korku, przesiadają się do komunikacji miejskiej. Równocześnie, wprowadzenie buspasu będzie potwierdzeniem realizacji zobowiązania z Gdańskiej Karty Mobilności Aktywnej – argumentują członkowie stowarzyszenia.

Urzędnicy nie chcą komentować pomysłów stowarzyszenia.

- Niezależnie od listu FRAG prezydent Lisicki wraz z przedstawicielami ZTM i ZDiZ spotkali się w tym tygodniu by omówić konkretne rozwiązania, mające jak najbardziej ułatwić mieszkańcom komunikację na czas remontu. Propozycje są teraz opracowywane, a szczegóły mają być znane na początku przyszłego tygodnia – tłumaczy Michał Piotrowski z Biura Prasowego.

- Wprowadzenie bądź odrzucenie proponowanych przez nas rozwiązań (lub innych alternatywnych, zmniejszających uciążliwość prac remontowych), będzie jasnym sygnałem ze strony władz, jaką strategię transportową pragną obrać na teraz i w przyszłości – podsumowują autorzy listu.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież