Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
niedziela, 20 stycznia 2019 12:33

Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do marca. Natomiast już teraz widać, że dla koncernu z Gdańska było to dwanaście udanych miesięcy. Po raz pierwszy w historii rafineria przerobiła ponad 10,5 mln ton ropy naftowej. Sporo zadziało się też w kwestii innowacji oraz projektów sportowych i społecznych. Jakie cele i plany spółka ma na 2019 rok? Z Jarosławem Wittstockiem, wiceprezesem Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych rozmawia Marek Formela


- Mamy sezon zimowy, a to dla kibiców okres wielkich sportowych emocji. Grupa LOTOS przez kolejne cztery lata będzie wspierać polskich narciarzy. Jak dokładnie wygląda współpraca spółki z Polskim Związkiem Narciarskim?
Jarosław Wittstock: Od samego początku przebiega ona na wielu płaszczyznach. Przedłużona umowa to nasz najdłuższy kontrakt sponsorski. Jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa LOTOS wspiera kadrę narodową i młodzieżową w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Prowadzimy m.in. programy stypendialne dla trenerów i przekazujemy dotacje na zakup sprzętu dla klubów sportowych. Wspieramy szkolenie kadr juniorskich, no i oczywiście naszej kadry narodowej. Wspólnie działamy również przy zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz konkursach Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Udało nam się stworzyć naprawdę unikatową relację partnerską i to cały czas procentuje.

alt


- Jak Pan myśli, dlaczego Polacy tak kochają sporty zimowe?
Jarosław Wittstock: Dla wielu Polaków skoczkowie są inspiracją i wzorem do naśladowania. Szacunek do ojczyzny, do naszych biało-czerwonych barw oraz to, co wielokrotnie podkreśla Kamil Stoch, że nie wstydzi się swojej wiary – to wszystko procentuje. Takie wartości w LOTOSIE cenimy i takie chcemy wspierać. Poza tym wiem, że profesjonalnie i odpowiedzialnie realizowane projekty sponsorskie budują zaufanie do naszej marki. Zaangażowanie w skoki narciarskie jest tego najlepszym przykładem.


- Po 7 latach grupa LOTOS wróciła też do wspierania hokejowej drużyny „MH Automatyka Gdańsk”. Macie nadzieję na długofalową współpracę z lokalnym klubem?
Jarosław Wittstock: Wszyscy wiemy, że tylko długotrwała i stabilna relacja daje obu stronom realne korzyści. Dlatego wróciliśmy do wspierania gdańskich hokeistów i w sezonie 2018/2019 jesteśmy sponsorem strategicznym. Pomorski Klub Hokejowy nawiązuje do sportowych tradycji Gdańska. Dajemy hokeistom większą stabilność finansową i dobre warunki do rozwoju.
Jednocześnie nie zapominamy o piłce nożnej. Nadal jesteśmy Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Od lat realizujemy program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Na całym Pomorzu działa 14 zamiejscowych ośrodków, które powstały we współpracy z lokalnymi klubami. W ubiegłym roku do tego grona dołączyliśmy Białystok. Młodzi zawodnicy trafiają do kadr wojewódzkich, młodzieżowych kadr Polski, a później nawet do zespołów seniorskich najlepszych klubów piłkarskich. Kilkunastu naszych wychowanków występuje już na co dzień w rozgrywkach centralnych. To efekty, na jakich nam zależy i dla których chcemy dalej realizować ten projekt.

alt


- Z kolei w maju 2018 roku ruszył program „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. Na czym dokładnie polega współpraca Grupy LOTOS i Grupy Energa?
Jarosław Wittstock: Program jest adresowany do osób 55+ chcących poprawić kondycję i zadbać o zdrowie. W 15 pomorskich miejscowościach odbywają się zajęcia sportowe i konsultacje medyczne. Tytuł programu ziścił się w stu procentach, a to daje olbrzymi potencjał do kolejnych edycji. Dzisiaj widzimy, że aktywność fizyczna rozkwitła na Pomorzu. Ważne jest budowanie integracji w lokalnych społecznościach. Wspólna inicjatywa Grupy LOTOS i Grupy Energa ma pokazać, że emerytura może być czasem na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także jest wspaniałą okazją do nawiązywania znajomości i aktywnego wypoczynku.


- A co dzieje się w temacie działalności charytatywnej LOTOSU? Czy znamy już plany Fundacji LOTOS na nowy rok?
Jarosław Wittstock: Nasza fundacja cały czas się rozwija, jest o niej coraz głośniej i to nas bardzo cieszy. W połowie grudnia z Fundacją Bicie Serca przekazaliśmy szpitalowi na Zaspie dwa inkubatory i głowicę USG do znieczulania najmłodszych pacjentów. Chcemy wzmocnić możliwość ratowania najmniejszych mieszkańców naszego regionu na początku ich życia. LOTOS zatrudnia tysiące pracowników, może ten sprzęt kiedyś posłuży także naszym pracownikom i ich dzieciom.

alt


- Na koniec zapytajmy o biznes. Pod koniec ubiegłego roku LOTOS wystartował ze swoim tzw. Niebieskim Szlakiem. Jakie znaczenie ma ten projekt i czy będzie rozwijany?
Jarosław Wittstock: Jesienią umożliwiliśmy kierowcom samochodów elektrycznych i hybrydowych swobodny przejazd autostradami A1 i A2 między Warszawą a Trójmiastem. Na tej trasie zlokalizowaliśmy 12 punktów ładowania aut, w tym jeden w Gdyni i trzy w Gdańsku. Do 2020 roku planujemy uruchomić kolejne 38. Wiele z nich zlokalizowanych będzie nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski. To dla nas niezwykle ważny projekt, na pograniczu innowacji i ekologii. Na pewno będziemy go konsekwentnie rozwijać. Dodam, że inwestujemy również w wodór. Do końca 2021 roku na dwóch naszych stacjach paliw, w Gdańsku oraz w Warszawie, powstaną pierwsze
dwa punkty tankowania tego paliwa.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież