E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Fundacja LOTOS wsparła zakup endoskopu do chirurgii kręgosłupa

poniedziałek, 08 lutego 2021 08:25

Oddział Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku wzbogacił się o specjalistyczną aparaturę do endoskopowej chirurgii kręgosłupa. Urządzenie umożliwiające wykonywanie małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych, którego zakup wsparła Fundacja LOTOS, trafiło do placówki 5 lutego br.


Dzięki zastosowaniu endoskopowej metody chirurgii kręgosłupa, pacjent szybciej przechodzi przez proces gojenia i rehabilitacji. Takie zabiegi przeprowadza się w nielicznych ośrodkach neurochirurgicznych i ortopedycznych, przede wszystkim w prywatnych placówkach, co znacznie zawęża dostęp dla ubezpieczonych pacjentów. Dzięki wsparciu Fundacji LOTOS i Stowarzyszenia „Neurochirurgia Pomorska”, które również wsparło zakup, pacjenci z ubezpieczeniem NFZ będą mogli odbyć taką operację w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku. Ze sprzętu mogą korzystać osoby w różnym wieku.
– Wsparcie polskich placówek medycznych to jeden z wielu obszarów, w które angażuje się Fundacja LOTOS. Zważywszy na region, z którym jesteśmy najbardziej związani, staramy się odpowiadać zwłaszcza na potrzeby pomorskiego systemu ochrony zdrowia. Pokazaliśmy to m.in. w czasie pandemii koronawirusa, kiedy w pierwszej kolejności wsparliśmy właśnie jednostki z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego – mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS.

alt


– Dzięki takim działaniom, jak zakup tego specjalistycznego sprzętu, realnie podwyższamy jakość leczenia w naszym kraju. Dostarczona dziś nowoczesna aparatura medyczna pozwoli na przeprowadzanie zabiegów w jak najmniej inwazyjny sposób, co wpłynie na komfort pacjentów szpitala. To nie pierwszy raz kiedy Fundacja LOTOS angażuje się w projekty przyczyniające się do poprawy zdrowia mieszkańców naszego regionu i jednocześnie – ułatwiające pracę lekarzy – dodaje Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.


Darowiznę Fundacji LOTOS w wysokości 250 tys. zł przeznaczono na zakup zestawu instrumentarium, w którego skład wchodzą: narzędzia, kosze, pompa irygacyjna, shaver uchwyt i konsola z bezprzewodowym włącznikiem nożnym. To efekt realizacji umowy podpisanej na początku października ub. r.
– Jesteśmy wdzięczni Fundacji LOTOS za wsparcie. To jest kolejny krok w rozwoju oddziału Pana Profesora Kloca. Dzięki takim partnerom, jak Fundacja LOTOS, możemy dalej ten oddział wspierać. To jest faktycznie jeden z najlepiej wyposażonych oddziałów neurochirurgii w Polsce, ale i osiągający najlepsze wyniki – podkreśla Dariusz Kostrzewa, prezes spółki COPERNICUS PL w Gdańsku.

alt


Oddział neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku to jedyny w kraju certyfikowany ośrodek szkoleniowo – naukowy akredytowany przez AO Spine. Zapewnia pacjentom dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia w zakresie chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz kręgosłupa. Ponadto wykonuje specjalistyczne zabiegi w zakresie neurochirurgii czynnościowej i neuromodulacji.
– To jest sprzęt, którego praktycznie nie ma na północy Polski. Dzięki temu, osoby ubezpieczone nie będą musiały robić zabiegów prywatnie, czy jeździć dalej. Endoskop do chirurgii kręgosłupa pomoże nam ominąć niektóre nerwy, nie będziemy naruszać kości, stawów. Najczęstsze wskazanie do wykorzystania tego typu endoskopu to bardzo bolesne wypadnięcie dysku do otworu tam, gdzie nerw wychodzi na zewnątrz. Tam mamy tylko 5 mm średnicy. Należy dodać, że zakup tego sprzętu jest rozwojowy. W przyszłości będziemy mogli wykonywać zabiegi w innych schorzeniach – dodaje prof. Wojciech Kloc, kierownik Oddziału Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku i prezes Stowarzyszenia „Neurochirurgia Pomorska”.


źródło lotos.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież