Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jankowska: PiS jak FiDeSz obudzi Polaków z plastikowego snu

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
środa, 24 sierpnia 2011 09:35

altaltZ Aleksandrą Jankowską, kandydatką nr 4 na liście PiS w wyborach do Sejmu z okręgu gdańskiego rozmawia Artur S. Górski

Po wyborach 9 października, po ogłoszeniu wyników okazuje się, że zdobyła Pani uznanie wyborców i jest w Sejmie. Czym się zechce zająć posłanka Jankowska z PiS?
- Przede wszystkim ratowaniem miejsc pracy na Pomorzu oraz tworzeniem szans dla ludzi którzy kończą studia i dla ludzi pokolenia „30 plus”, którzy nie mogą przełamać biznesowych, politycznych, przyjacielskich układów rodem jeszcze z poprzedniego systemu. Nie mają szans na pracę w swoim zawodzie, na wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. To ludzie w pełni zawodowych sił, dobrze wykształceni, ale muszą szukać pracy za granicą lub w stolicy. Na Pomorzu dla nich pracy nie ma. Po drugie, ale proszę tego nie przyjąć za manifest feministyczny, chcę zająć się ułatwieniami dla kobiet, tak aby mamy nie musiały rezygnować z kariery, bo nie ma miejsc w żłobkach i w przedszkolach. Po trzecie to zwracanie uwagi na jakość kształcenia, na zerwane z bylejakością. Po czwarte sama Platforma dostarcza nam argumentów i tematów. Sporo jeździłam po Kraju i widziałam kawalkady Tirów niszczące gminne i powiatowe drogi. Kosztów wprowadzenia elektronicznego poboru opłat i kosztów zniszczonych dróg nie zrekompensują opłaty za przejazdy. Pracy nie zabraknie. Naturalnie trzeba wybory wygrać.

Będzie Pani ładniejszą twarzą PiS w tej kampanii? To recepta na sukces?
- Trzeba było sporo pracy by zyskać uznanie. To miejsce na liście jest dla mnie zaskoczeniem. Mam nadzieje, że będę mogła wykorzystać moje doświadczenie i że dostrzeżono moje zdolności organizacyjne.

Czy Pani zdaniem PiS jest w stanie pójść tropem Węgierskiej Unii Demokratycznej FiDeSz i ma jakiekolwiek szanse by wybory wygrać i zacząć przebudowę państwa?
- Jeśli nie w tych wyborach to w następnych. Byłabym bardzo, bardzo szczęśliwa gdybyśmy powtórzyli drogę FiDeSz. Bardzo bym sobie tego życzyła. Tamta partia odbudowuje Węgry, odbudowuje gospodarkę i dumę Węgrów. Czy nasz naród się obudzi? Nie wiem. Premier po tym jak zginął prezydent, a wraz z nim 95 znakomitych Polaków, naukowców, generałów NATO, społeczników mówi, że państwo zdało egzamin. I nic się nie dzieje…

Trzeba czegoś więcej? Organizują się obywatele. Powstają ruchy obywatelskie, nie  dają się spacyfikować kibice, którzy okazują się niekontrolowaną, ale w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, patriotyczną grupą społeczną, zbierane są podpisy pod obywatelskimi projektami ustaw. Czy opozycja potrafi to zagospodarować? 
- Przede wszystkim zmienia się, mam nadzieję, sposób postrzegania polityki i polityków.   Model pragmatyka, polityka, który zyskuje dobry wynik i jest skuteczny, grając rolę przypisaną odtwórcy z reklamy, działający według zasad marketingu, fordanser polityki z plastikowym uśmiechem poniesie klęskę.

Estetyka, jak pisał poeta - może być pomocna w życiu…
- Tak, ale na blichtrze, na zapatrzeniu w plastikowe atrapy,  na pełnych samozadowolenia cynikach nie można budować politycznego credo i polityki nowoczesnego państwa.
Jest zauważalny przełom. Wielu ludzi sięga po ambitne tygodniki, zrywa z narzucanym stylem myślenia i wypowiadania się, Konserwatyzm nie jest obciachem. Młodzi ludzie starają się dociekać, szukać własnej odpowiedzi. Tajemnica sukcesu PO to ciągle działająca promocja. Jednak wielu też moich znajomych, patrzy na rzeczywistość przez „Szkło kontaktowe” i uodparnia się przed jakąkolwiek dyskusją. Kiedy mówię: sięgnij po taką, czy inną publikację, odpowiadają – „Nie, a po co. To oszołomy”. 

Zanosi się na ciekawą kampanię wyborczą. W Gdyni Miller, Biedroń, Jakubiak, Śniadek.  W Gdańsku Nowak, Arabski, Hall, Pomaska kontra Fotyga, Łopiński, Jaworski, Jankowska do Sejmu, a Gwiazda kontra Borusewicz do Senatu. Jak będzie wyglądała Pani kampania? 
- Zaczynam a za kilka dni. Wyborcy się przekonają, Będą niespodzianki. Liczę, że PiS w okręgu gdańskim zdobędzie co najmniej cztery mandaty. To minimum. Będzie tych mandatów więcej.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież