Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jankowska: PiS jak FiDeSz obudzi Polaków z plastikowego snu

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
środa, 24 sierpnia 2011 09:35

altaltZ Aleksandrą Jankowską, kandydatką nr 4 na liście PiS w wyborach do Sejmu z okręgu gdańskiego rozmawia Artur S. Górski

Po wyborach 9 października, po ogłoszeniu wyników okazuje się, że zdobyła Pani uznanie wyborców i jest w Sejmie. Czym się zechce zająć posłanka Jankowska z PiS?
- Przede wszystkim ratowaniem miejsc pracy na Pomorzu oraz tworzeniem szans dla ludzi którzy kończą studia i dla ludzi pokolenia „30 plus”, którzy nie mogą przełamać biznesowych, politycznych, przyjacielskich układów rodem jeszcze z poprzedniego systemu. Nie mają szans na pracę w swoim zawodzie, na wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. To ludzie w pełni zawodowych sił, dobrze wykształceni, ale muszą szukać pracy za granicą lub w stolicy. Na Pomorzu dla nich pracy nie ma. Po drugie, ale proszę tego nie przyjąć za manifest feministyczny, chcę zająć się ułatwieniami dla kobiet, tak aby mamy nie musiały rezygnować z kariery, bo nie ma miejsc w żłobkach i w przedszkolach. Po trzecie to zwracanie uwagi na jakość kształcenia, na zerwane z bylejakością. Po czwarte sama Platforma dostarcza nam argumentów i tematów. Sporo jeździłam po Kraju i widziałam kawalkady Tirów niszczące gminne i powiatowe drogi. Kosztów wprowadzenia elektronicznego poboru opłat i kosztów zniszczonych dróg nie zrekompensują opłaty za przejazdy. Pracy nie zabraknie. Naturalnie trzeba wybory wygrać.

Będzie Pani ładniejszą twarzą PiS w tej kampanii? To recepta na sukces?
- Trzeba było sporo pracy by zyskać uznanie. To miejsce na liście jest dla mnie zaskoczeniem. Mam nadzieje, że będę mogła wykorzystać moje doświadczenie i że dostrzeżono moje zdolności organizacyjne.

Czy Pani zdaniem PiS jest w stanie pójść tropem Węgierskiej Unii Demokratycznej FiDeSz i ma jakiekolwiek szanse by wybory wygrać i zacząć przebudowę państwa?
- Jeśli nie w tych wyborach to w następnych. Byłabym bardzo, bardzo szczęśliwa gdybyśmy powtórzyli drogę FiDeSz. Bardzo bym sobie tego życzyła. Tamta partia odbudowuje Węgry, odbudowuje gospodarkę i dumę Węgrów. Czy nasz naród się obudzi? Nie wiem. Premier po tym jak zginął prezydent, a wraz z nim 95 znakomitych Polaków, naukowców, generałów NATO, społeczników mówi, że państwo zdało egzamin. I nic się nie dzieje…

Trzeba czegoś więcej? Organizują się obywatele. Powstają ruchy obywatelskie, nie  dają się spacyfikować kibice, którzy okazują się niekontrolowaną, ale w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, patriotyczną grupą społeczną, zbierane są podpisy pod obywatelskimi projektami ustaw. Czy opozycja potrafi to zagospodarować? 
- Przede wszystkim zmienia się, mam nadzieję, sposób postrzegania polityki i polityków.   Model pragmatyka, polityka, który zyskuje dobry wynik i jest skuteczny, grając rolę przypisaną odtwórcy z reklamy, działający według zasad marketingu, fordanser polityki z plastikowym uśmiechem poniesie klęskę.

Estetyka, jak pisał poeta - może być pomocna w życiu…
- Tak, ale na blichtrze, na zapatrzeniu w plastikowe atrapy,  na pełnych samozadowolenia cynikach nie można budować politycznego credo i polityki nowoczesnego państwa.
Jest zauważalny przełom. Wielu ludzi sięga po ambitne tygodniki, zrywa z narzucanym stylem myślenia i wypowiadania się, Konserwatyzm nie jest obciachem. Młodzi ludzie starają się dociekać, szukać własnej odpowiedzi. Tajemnica sukcesu PO to ciągle działająca promocja. Jednak wielu też moich znajomych, patrzy na rzeczywistość przez „Szkło kontaktowe” i uodparnia się przed jakąkolwiek dyskusją. Kiedy mówię: sięgnij po taką, czy inną publikację, odpowiadają – „Nie, a po co. To oszołomy”. 

Zanosi się na ciekawą kampanię wyborczą. W Gdyni Miller, Biedroń, Jakubiak, Śniadek.  W Gdańsku Nowak, Arabski, Hall, Pomaska kontra Fotyga, Łopiński, Jaworski, Jankowska do Sejmu, a Gwiazda kontra Borusewicz do Senatu. Jak będzie wyglądała Pani kampania? 
- Zaczynam a za kilka dni. Wyborcy się przekonają, Będą niespodzianki. Liczę, że PiS w okręgu gdańskim zdobędzie co najmniej cztery mandaty. To minimum. Będzie tych mandatów więcej.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież