Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jankowska: PiS jak FiDeSz obudzi Polaków z plastikowego snu

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
środa, 24 sierpnia 2011 09:35

altaltZ Aleksandrą Jankowską, kandydatką nr 4 na liście PiS w wyborach do Sejmu z okręgu gdańskiego rozmawia Artur S. Górski

Po wyborach 9 października, po ogłoszeniu wyników okazuje się, że zdobyła Pani uznanie wyborców i jest w Sejmie. Czym się zechce zająć posłanka Jankowska z PiS?
- Przede wszystkim ratowaniem miejsc pracy na Pomorzu oraz tworzeniem szans dla ludzi którzy kończą studia i dla ludzi pokolenia „30 plus”, którzy nie mogą przełamać biznesowych, politycznych, przyjacielskich układów rodem jeszcze z poprzedniego systemu. Nie mają szans na pracę w swoim zawodzie, na wykorzystanie swoich zdolności i umiejętności. To ludzie w pełni zawodowych sił, dobrze wykształceni, ale muszą szukać pracy za granicą lub w stolicy. Na Pomorzu dla nich pracy nie ma. Po drugie, ale proszę tego nie przyjąć za manifest feministyczny, chcę zająć się ułatwieniami dla kobiet, tak aby mamy nie musiały rezygnować z kariery, bo nie ma miejsc w żłobkach i w przedszkolach. Po trzecie to zwracanie uwagi na jakość kształcenia, na zerwane z bylejakością. Po czwarte sama Platforma dostarcza nam argumentów i tematów. Sporo jeździłam po Kraju i widziałam kawalkady Tirów niszczące gminne i powiatowe drogi. Kosztów wprowadzenia elektronicznego poboru opłat i kosztów zniszczonych dróg nie zrekompensują opłaty za przejazdy. Pracy nie zabraknie. Naturalnie trzeba wybory wygrać.

Będzie Pani ładniejszą twarzą PiS w tej kampanii? To recepta na sukces?
- Trzeba było sporo pracy by zyskać uznanie. To miejsce na liście jest dla mnie zaskoczeniem. Mam nadzieje, że będę mogła wykorzystać moje doświadczenie i że dostrzeżono moje zdolności organizacyjne.

Czy Pani zdaniem PiS jest w stanie pójść tropem Węgierskiej Unii Demokratycznej FiDeSz i ma jakiekolwiek szanse by wybory wygrać i zacząć przebudowę państwa?
- Jeśli nie w tych wyborach to w następnych. Byłabym bardzo, bardzo szczęśliwa gdybyśmy powtórzyli drogę FiDeSz. Bardzo bym sobie tego życzyła. Tamta partia odbudowuje Węgry, odbudowuje gospodarkę i dumę Węgrów. Czy nasz naród się obudzi? Nie wiem. Premier po tym jak zginął prezydent, a wraz z nim 95 znakomitych Polaków, naukowców, generałów NATO, społeczników mówi, że państwo zdało egzamin. I nic się nie dzieje…

Trzeba czegoś więcej? Organizują się obywatele. Powstają ruchy obywatelskie, nie  dają się spacyfikować kibice, którzy okazują się niekontrolowaną, ale w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, patriotyczną grupą społeczną, zbierane są podpisy pod obywatelskimi projektami ustaw. Czy opozycja potrafi to zagospodarować? 
- Przede wszystkim zmienia się, mam nadzieję, sposób postrzegania polityki i polityków.   Model pragmatyka, polityka, który zyskuje dobry wynik i jest skuteczny, grając rolę przypisaną odtwórcy z reklamy, działający według zasad marketingu, fordanser polityki z plastikowym uśmiechem poniesie klęskę.

Estetyka, jak pisał poeta - może być pomocna w życiu…
- Tak, ale na blichtrze, na zapatrzeniu w plastikowe atrapy,  na pełnych samozadowolenia cynikach nie można budować politycznego credo i polityki nowoczesnego państwa.
Jest zauważalny przełom. Wielu ludzi sięga po ambitne tygodniki, zrywa z narzucanym stylem myślenia i wypowiadania się, Konserwatyzm nie jest obciachem. Młodzi ludzie starają się dociekać, szukać własnej odpowiedzi. Tajemnica sukcesu PO to ciągle działająca promocja. Jednak wielu też moich znajomych, patrzy na rzeczywistość przez „Szkło kontaktowe” i uodparnia się przed jakąkolwiek dyskusją. Kiedy mówię: sięgnij po taką, czy inną publikację, odpowiadają – „Nie, a po co. To oszołomy”. 

Zanosi się na ciekawą kampanię wyborczą. W Gdyni Miller, Biedroń, Jakubiak, Śniadek.  W Gdańsku Nowak, Arabski, Hall, Pomaska kontra Fotyga, Łopiński, Jaworski, Jankowska do Sejmu, a Gwiazda kontra Borusewicz do Senatu. Jak będzie wyglądała Pani kampania? 
- Zaczynam a za kilka dni. Wyborcy się przekonają, Będą niespodzianki. Liczę, że PiS w okręgu gdańskim zdobędzie co najmniej cztery mandaty. To minimum. Będzie tych mandatów więcej.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież