Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Interwencja wojewody w Pruszczu Gd.: kto dyrektorem ZSOiO?

Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 października 2018 07:12

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uchylił uchwałę starostwa powiatowego w Pruszczu Gdańskim w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących. Powołanej przez starostę Stefana Koniecznego komisji zarzucił złamanie regulaminu MEN i "nieuzasadnione niedopuszczenie" do udziału w postępowaniu 3 kandydatów. Tym samym szkoła w Pruszczu ma dyrektora, którego nie ma...


O pierwszych sygnałach o nieprawidłowościach w tym postępowaniu "GG" informowała już kilkanaście tygodni temu. Z odpowiedzi starosty Stefana Skoniecznego (PO) wynikało, że procedura kontrolowana przez odpowiadającego za oświatę Mariana Cichonia(PO) nie została naruszona, a nowy dyrektor został wybrany zgodnie z prawem.


Jak się okazuje, wątpliwości podnoszone przez kandydatów odrzuconych przez komisje miały znaczenie merytoryczne i podstawy prawne. Potwierdził to wojewoda Dariusz Drelich, który w ramach kontroli prawa stanowionego przez starostwo, wydał rozporządzenie nadzorcze, stwierdzając nieważność uchwały zarządu Stefana Skoniecznego o powołaniu dyrektora ZSOiO im. Raciborskiego.


Wojewoda zgodził się ze skarżącymi, że ich niedopuszczenie do konkursu odbyło się niezgodnie z regulaminem. Jak zauważył, nieczytelna kopia zaświadczenia lekarskiego była dostatecznie czytelna, podobnie jak nazwisko autora koncepcji prowadzenia szkoły. Już kuriozalne było zdyskwalifikowanie trzeciego kandydata za brak uzasadnienia do aktu mianowania, który wydał... starosta powiatowy w Pruszczu Gdańskim. Wyglądało na to, że starosta sam sobie nie wierzył, więc wojewoda musiał przypomnieć w swojej decyzji, że uzasadnienie do aktu mianowania może być dokumentem tylko w postępowaniu o jego ważność, a nie podczas wyborów dyrektora szkoły.


W świetle decyzji wojewody ZSOiO w Pruszczu Gdańskim ma dyrektora, który został wyłoniony bezprawnie. Otwarte pozostaje natomiast pytanie, skąd taka gorliwość komisji w eliminowaniu dobrze przygotowanych kandydatów. Czy czytać należy między wierszami...?
(g)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież