Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

III Forum Inicjowania Rozwoju

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 czerwca 2014 10:57

10 maja w godzinach 8 – 17.30 przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz świata biznesu mogli uczestniczyć w III Forum Inicjowania Rozwoju. W Amber Expo uczestnicy mogli wymienić swoje myśli, doświadczenia i omówić zagadnienia istotne dla Pomorza, a to wszystko pod okiem fachowców, m. in. Pawła Olechnowicza, prezesa Grupy Lotos S.A., dyrektora Radia Gdańsk oraz innych osobistości zasiadających w zarządzie polskich i międzynarodowych firm.


10 maja w Amber Expo spotkali się przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz świata biznesu- łącznie swój udział zgłosiło prawie 300 osób. Była to okazja do nawiązania nowych kontaktów przy użyciu praktyk networkingowych, udziału w prelekcjach, warsztatach i szkoleniach oraz poznania dobrych praktyk w zakresie współpracy międzysektorowej, mającej korzystnie wpływać na rozwój Pomorza.

O godzinie 8.00 zaczęły się spotkania sektorowe, które dotyczyły głównie zagadnień związanych ze współpracą międzysektorową, wdrażania pomysłów oraz komunikacją, która w aspekcie rozwoju jest niezwykle istotna. W ramach tej części programu odbyły się warsztaty dla przedsiębiorczych kobiet, zachęcające je do działania.

Następnie miała miejsce uroczysta inauguracja, którą poprowadził Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk. Poruszył zagadnienia istotne dla Pomorza, związane z jego rozwojem i planami na przyszłość.

Bardzo interesujące okazało się wystąpienia gościa specjalnego - Grzegorza Turniaka, mówcy, przedsiębiorcy, orędownika wartościowych idei networkingu oraz zarządzania talentami i karierą. W sposób logiczny i przyswajalny uświadamiał jak ważne dla rozwoju są relacje międzyludzkie, czyli siła networkingu. Wiedza przekazana w ciągu 30 minut pokazała obecnym jak nawiązywać kontakty i na jakie elementy zwracana jest uwaga przy zawieraniu znajomości.
- Raz w miesiącu powinno się gdzieś bywać, aby nauczyć się przełamywać lody - wykładał Grzegorz Turniak.


alt


W kontaktach najważniejsze są trzy rzeczy: wiarygodność (ubiór, zachowanie), świadomość korzyści jakie możemy osiągnąć (więcej kontaktów, mniejsze bezrobocie) oraz sprzedaż, która jest łatwiejsza jak posiadamy bazę znajomych. Nie tylko na portalach społecznościowych, ale poznawanych w świecie realnych. Jak to powiedział Turniak : "Tak jak kiedyś, szło się na ławkę i poznawało nowych ludzi".

W działaniach najważniejsza jest efektywność i sprawność działania. Jeżeli nie ma dobrej komunikacji to rozwój nie jest możliwy.

O 12.30 rozpoczęła się sesja warsztatowa. Na trzech salach odbywały się warsztaty dotyczące różnych sektorów - rola komunikacji we współpracy, formalnie o współpracy oraz korzyści z inwestycji we współpracy. Na każdej sesji obecni byli przedstawiciele świata biznesu, samorządu oraz organizacji pozarządowych i dzielili się swoimi doświadczeniami oraz przekazywali posiadaną wiedzę z danej dziedziny, która niejednemu przedsiębiorcy poszerzyła horyzonty działania oraz pokazała w jaki sposób działać, aby osiągnąć założony cel.


alt


Na sesji dotyczącej roli komunikacji jako eksperci pojawili się: Piotr Wróblewski, inicjator Gdańskiego Programu Stypendialnego MENTORU, Marta Chlewicka, asystentka prezesa LPP S. A. oraz dyrektor Radia Gdańsk. Uczestnicy otrzymali zadanie stworzenia komunikatu do mediów, biznesu oraz społeczności lokalnej, mający zachęcić ich do wejścia w projekt. Na ich podstawie przedstawiane były uwagi oraz rady jak powinna wyglądać taka rozmowa, co zawierać i w jaki sposób przedstawić projekt, aby okazał się atrakcyjny.

W warsztatach ponad to wzięli udział m. in. Maciej Grabski z Olivia Business Centre, Magdalena Rzeszotalska z Polpharma S. A. oraz Iwona Mostowska będąca prelegentem Grupy Lotos S. A., partnera generalnego wydarzenia.

Na zakończenia obyła się sesja aktywna, dotycząca generowania projektów międzysektorowych – Funduszu Inicjowania Rozwoju 2014, który jest uważany za kluczowy element. Z tego tytułu zaplanowano konkurs grantowy, który przewidziano na III kwartał 2014 roku. Donatorami tegoż funduszu są m. in. partnerzy konferencji – Grupa Lotos S. A. i Grupa Polpharma. 


alt


Choć z wyniku problemów technicznych miało miejsce małe opóźnienia to wszystko przebiegło bez zarzut, a przygotowane sesje okazały się skupiskiem praktycznej wiedzy, możliwą do wykorzystania w prowadzonych przez siebie branżach.

- Takie wydarzenia są potrzebne. Poznajesz nowych ludzi, z innej lub tożsamej branży i nawiązujesz z nimi kontakt. Wymieniasz się wizytówkami, pomożesz im bezinteresownie, ale za jakiś rok oni mogą sobie o tobie przypomnieć z ciekawą propozycją – powiedział jeden z uczestników.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież