Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

III Forum Inicjowania Rozwoju

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 czerwca 2014 10:57

10 maja w godzinach 8 – 17.30 przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz świata biznesu mogli uczestniczyć w III Forum Inicjowania Rozwoju. W Amber Expo uczestnicy mogli wymienić swoje myśli, doświadczenia i omówić zagadnienia istotne dla Pomorza, a to wszystko pod okiem fachowców, m. in. Pawła Olechnowicza, prezesa Grupy Lotos S.A., dyrektora Radia Gdańsk oraz innych osobistości zasiadających w zarządzie polskich i międzynarodowych firm.


10 maja w Amber Expo spotkali się przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz świata biznesu- łącznie swój udział zgłosiło prawie 300 osób. Była to okazja do nawiązania nowych kontaktów przy użyciu praktyk networkingowych, udziału w prelekcjach, warsztatach i szkoleniach oraz poznania dobrych praktyk w zakresie współpracy międzysektorowej, mającej korzystnie wpływać na rozwój Pomorza.

O godzinie 8.00 zaczęły się spotkania sektorowe, które dotyczyły głównie zagadnień związanych ze współpracą międzysektorową, wdrażania pomysłów oraz komunikacją, która w aspekcie rozwoju jest niezwykle istotna. W ramach tej części programu odbyły się warsztaty dla przedsiębiorczych kobiet, zachęcające je do działania.

Następnie miała miejsce uroczysta inauguracja, którą poprowadził Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk. Poruszył zagadnienia istotne dla Pomorza, związane z jego rozwojem i planami na przyszłość.

Bardzo interesujące okazało się wystąpienia gościa specjalnego - Grzegorza Turniaka, mówcy, przedsiębiorcy, orędownika wartościowych idei networkingu oraz zarządzania talentami i karierą. W sposób logiczny i przyswajalny uświadamiał jak ważne dla rozwoju są relacje międzyludzkie, czyli siła networkingu. Wiedza przekazana w ciągu 30 minut pokazała obecnym jak nawiązywać kontakty i na jakie elementy zwracana jest uwaga przy zawieraniu znajomości.
- Raz w miesiącu powinno się gdzieś bywać, aby nauczyć się przełamywać lody - wykładał Grzegorz Turniak.


alt


W kontaktach najważniejsze są trzy rzeczy: wiarygodność (ubiór, zachowanie), świadomość korzyści jakie możemy osiągnąć (więcej kontaktów, mniejsze bezrobocie) oraz sprzedaż, która jest łatwiejsza jak posiadamy bazę znajomych. Nie tylko na portalach społecznościowych, ale poznawanych w świecie realnych. Jak to powiedział Turniak : "Tak jak kiedyś, szło się na ławkę i poznawało nowych ludzi".

W działaniach najważniejsza jest efektywność i sprawność działania. Jeżeli nie ma dobrej komunikacji to rozwój nie jest możliwy.

O 12.30 rozpoczęła się sesja warsztatowa. Na trzech salach odbywały się warsztaty dotyczące różnych sektorów - rola komunikacji we współpracy, formalnie o współpracy oraz korzyści z inwestycji we współpracy. Na każdej sesji obecni byli przedstawiciele świata biznesu, samorządu oraz organizacji pozarządowych i dzielili się swoimi doświadczeniami oraz przekazywali posiadaną wiedzę z danej dziedziny, która niejednemu przedsiębiorcy poszerzyła horyzonty działania oraz pokazała w jaki sposób działać, aby osiągnąć założony cel.


alt


Na sesji dotyczącej roli komunikacji jako eksperci pojawili się: Piotr Wróblewski, inicjator Gdańskiego Programu Stypendialnego MENTORU, Marta Chlewicka, asystentka prezesa LPP S. A. oraz dyrektor Radia Gdańsk. Uczestnicy otrzymali zadanie stworzenia komunikatu do mediów, biznesu oraz społeczności lokalnej, mający zachęcić ich do wejścia w projekt. Na ich podstawie przedstawiane były uwagi oraz rady jak powinna wyglądać taka rozmowa, co zawierać i w jaki sposób przedstawić projekt, aby okazał się atrakcyjny.

W warsztatach ponad to wzięli udział m. in. Maciej Grabski z Olivia Business Centre, Magdalena Rzeszotalska z Polpharma S. A. oraz Iwona Mostowska będąca prelegentem Grupy Lotos S. A., partnera generalnego wydarzenia.

Na zakończenia obyła się sesja aktywna, dotycząca generowania projektów międzysektorowych – Funduszu Inicjowania Rozwoju 2014, który jest uważany za kluczowy element. Z tego tytułu zaplanowano konkurs grantowy, który przewidziano na III kwartał 2014 roku. Donatorami tegoż funduszu są m. in. partnerzy konferencji – Grupa Lotos S. A. i Grupa Polpharma. 


alt


Choć z wyniku problemów technicznych miało miejsce małe opóźnienia to wszystko przebiegło bez zarzut, a przygotowane sesje okazały się skupiskiem praktycznej wiedzy, możliwą do wykorzystania w prowadzonych przez siebie branżach.

- Takie wydarzenia są potrzebne. Poznajesz nowych ludzi, z innej lub tożsamej branży i nawiązujesz z nimi kontakt. Wymieniasz się wizytówkami, pomożesz im bezinteresownie, ale za jakiś rok oni mogą sobie o tobie przypomnieć z ciekawą propozycją – powiedział jeden z uczestników.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież