Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero... Wernisaż wystawy „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się uroczysty wernisaż wystawy czasowej „W sporcie siła....
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gorąco w pomorskim PSL

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 04 marca 2012 14:28

Najpierw Eugeniusz Kłopotek, pozostający w wyraźnej opozycji do linii politycznej Waldemara Pawlaka, a teraz Ewa Kierzkowska, wiceprezes NKW PSL i sekretarz stanu w kancelarii premiera - odwiedzili pomorskie struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego.E.Kłopotek spotkał się z działaczami w Nowym Stawie i nie ukrywał swojej bardzo krytycznej oceny koalicji z PO w drugiej kadencji i poddawał w wątpliwość dotychczasową linię - uległość i brak troski o elektorat PSL, sprzyjanie rozwiązaniom korzystnym wyłącznie dla PO - firmowaną przez Waldemara Pawlaka i jego otoczenie.

Na Pomorzu PSL, choć formalnie w koalicji bezumownej, nie odgrywa jakiejkolwiek roli i w kolejnym okresie nie ma swoich przedstawicieli we władzach wojewódzkich. PO nie zauważa partnera, wręcz się z nim nie liczy, traktuje region jako swój rewir, mogła usłyszeć Ewa Kierzkowska. Żadna z personalnych propozycji nie została do tej pory zaakceptowana, a jednocześnie wymaga się od PSL wspierania każdego niepopularnego projektu rządu Tuska, co dla partii osadzonej głęboko w wartościach rodzinnych może być, jak forsowanie wydłużenia pracy kobiet do  67 roku życia, jak polityczne samobójstwo.

Niepokój budzi też sytuacja finansowa partii. Niedawno Ewa Kierzkowska zwróciła się do wszystkich członków z prośba o wsparcie finansowe dla partii. Wpłata przez każdego z członków po 200 zł umożliwiłaby spłatę długu powstałego w wyniku błędnego  formalnie rozliczenia kampanii wyborczej.

PSL na Pomorzu utracił na przykład swoją tradycyjną siedzibę we Wrzeszczu. Stąd w Gdańsku wyraźnie domagano się rozliczenia kolegów, którzy doprowadzili PSL do stanu wyczerpania finansowego.

Ewa Kierzkowska starała się łagodzić nastroje, ale będąc na pensji urzędnika w kancelarii premiera forsującego pomysły emerytalne powszechnie kwestionowane, nie wypadła zbyt wiarygodnie. Nieoficjalnie sugerowała - to marchewka dla Pomorza - że lada dzień będzie kilka personalnych nominacji, co zawsze uśmierza ból.bWedług nieoficjalnych informacji portalu wybrzeze24.pl być może już w poniedziałek wiceministrem rolnictwa zostanie Bogdan Dombrowski, b. starosta gdański.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież