Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 25:17
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 25:17
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gorąco w pomorskim PSL

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 04 marca 2012 14:28

Najpierw Eugeniusz Kłopotek, pozostający w wyraźnej opozycji do linii politycznej Waldemara Pawlaka, a teraz Ewa Kierzkowska, wiceprezes NKW PSL i sekretarz stanu w kancelarii premiera - odwiedzili pomorskie struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego.E.Kłopotek spotkał się z działaczami w Nowym Stawie i nie ukrywał swojej bardzo krytycznej oceny koalicji z PO w drugiej kadencji i poddawał w wątpliwość dotychczasową linię - uległość i brak troski o elektorat PSL, sprzyjanie rozwiązaniom korzystnym wyłącznie dla PO - firmowaną przez Waldemara Pawlaka i jego otoczenie.

Na Pomorzu PSL, choć formalnie w koalicji bezumownej, nie odgrywa jakiejkolwiek roli i w kolejnym okresie nie ma swoich przedstawicieli we władzach wojewódzkich. PO nie zauważa partnera, wręcz się z nim nie liczy, traktuje region jako swój rewir, mogła usłyszeć Ewa Kierzkowska. Żadna z personalnych propozycji nie została do tej pory zaakceptowana, a jednocześnie wymaga się od PSL wspierania każdego niepopularnego projektu rządu Tuska, co dla partii osadzonej głęboko w wartościach rodzinnych może być, jak forsowanie wydłużenia pracy kobiet do  67 roku życia, jak polityczne samobójstwo.

Niepokój budzi też sytuacja finansowa partii. Niedawno Ewa Kierzkowska zwróciła się do wszystkich członków z prośba o wsparcie finansowe dla partii. Wpłata przez każdego z członków po 200 zł umożliwiłaby spłatę długu powstałego w wyniku błędnego  formalnie rozliczenia kampanii wyborczej.

PSL na Pomorzu utracił na przykład swoją tradycyjną siedzibę we Wrzeszczu. Stąd w Gdańsku wyraźnie domagano się rozliczenia kolegów, którzy doprowadzili PSL do stanu wyczerpania finansowego.

Ewa Kierzkowska starała się łagodzić nastroje, ale będąc na pensji urzędnika w kancelarii premiera forsującego pomysły emerytalne powszechnie kwestionowane, nie wypadła zbyt wiarygodnie. Nieoficjalnie sugerowała - to marchewka dla Pomorza - że lada dzień będzie kilka personalnych nominacji, co zawsze uśmierza ból.bWedług nieoficjalnych informacji portalu wybrzeze24.pl być może już w poniedziałek wiceministrem rolnictwa zostanie Bogdan Dombrowski, b. starosta gdański.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież