Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Razem możemy więcej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 marca 2022 13:16

Widząc okrucieństwo wojny w sąsiadującej z nami Ukrainie, wszyscy czujemy potrzebę pomagania i przeciwstawienia się złu. Każdy chce dołożyć swoją cegiełkę i okazać wsparcie. Pomagają zarówno osoby indywidualne, jak i małe czy duże firmy. Fundacja LOTOS przekazała ponad 3 mln zł na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Pierwsze transporty żywności i artykułów chemicznych już pojechały do Lwowa.


Wspólnie z Caritasem Polska, Fundacja LOTOS sfinansuje pomoc socjalną dla uchodźców w Polsce w postaci zakupu żywności, zaopatrzenia medycznego oraz artykułów pierwszej pomocy. Wsparcie obejmuje także gdański oddział Caritasu, który prowadzi pomoc socjalną dla ludności ukraińskiej. Na ten cel fundacja przekazała już pół miliona złotych, a pierwszy transport – wiozący ok. 20 ton darów w postaci żywności i artykułów chemicznych – pojechał już z Gdańska do Lwowa. Przewieziono 33 pierwsze palety z darami dla potrzebujących. W ramach współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem LOTOS dokona zakupu hurtowych ilości materiałów medycznych, przede wszystkim opatrunkowych, sprzętu ratowniczego oraz ogrzewanych namiotów, które trafią bezpośrednio do Ukrainy.
– Wspieramy finansowo różne fundacje i instytucje zaangażowane w pomoc dla Ukrainy i jej obywateli. Równie ważne jak obecna, ogólnonarodowa mobilizacja ludzi dobrej woli, będzie z czasem utrzymanie poziomu wsparcia przez kolejne tygodnie i miesiące. Dlatego nastawiamy się pomoc długofalową. Będziemy monitorować bieżącą sytuację i związane z nią potrzeby niesienia pomocy – mówi Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

alt


Pomoc na wielu polach
Fundacja działa w różnych obszarach. We współpracy z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej przekazała sprzęt pożarniczy i wyposażenie dla strażaków z Ukrainy. Będzie też współfinansować pobyt i wyżywienie dla uchodźców z Ukrainy w Jarnołtówku i Spale na południu Polski. We współpracy z Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów (Prowincja Krakowska) odbywa się zakup artykułów pierwszej potrzeby cywilom poszkodowanym w trwającej wojnie w Ukrainie.


Wspólnie z Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku Fundacja pokryje koszty pobytu na Pomorzu dużej grupy dzieci z ukraińskich sierocińców. LOTOS współpracuje również z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i w ramach tej współpracy sfinansuje koszty pobytu i leczenia dzieci z chorobami onkologicznymi, które przyjechały i wciąż przyjeżdżają z Ukrainy.


Wspólnie z Fundacją „Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom” Fundacja LOTOS dofinansuje też zakup produktów do przygotowania paczek z okazji Świąt Wielkanocnych dla ofiar wojny. Opłaci również zakup paliwa na stacjach LOTOS do transportu oraz artykułów pierwszej potrzeby dla ukraińskich rodzin, pomagając w realizacji tego zadania Oddziałowi Terenowemu Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”.


Ponadto, fundacja pracuje nad formalnościami związanymi z pokryciem kosztów paliwa dla kolumny humanitarnej do Ukrainy z Wielkiej Brytanii, organizowanej przez Fundację Polską. Chce również dostarczyć paliwo dla transportów z pomocą humanitarną, organizowanych przez Konsulat Ukraiński w Gdańsku. Fundacja LOTOS stara się równolegle wspierać wybrane inicjatywy pracowników koncernu, którzy zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież