Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Epizody" szefowej NFZ - kadry, kadry...

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 maja 2020 10:37

Rada Pomorskiego Oddziału NFZ wydała opinie w sprawie odwołania dyr. Elżbiety Rucińskiej-Kulesz z zajmowanego stanowiska. Marszałek M.Struk nazwał decyzję ministra nieporozumieniem, a współpracę określił jako "poprawną mimo różnic politycznych i poglądowych".


"Żaden epizod w życiu nie jest zmarnowany", stwierdziła zaś odwołana dyrektor, która jednak nie zawsze różniła się "politycznie i poglądowo" z marszałkiem Strukiem...


Zanim E. Rucińska -Kulesz pojawiła się w okolicach Platformy Obywatelskiej, miała "epizod" w administracji ministra Mariusza Łapińskiego(SLD), ministra zdrowia w gabinecie Leszka Millera. Od lutego do maja 2002 lekarz pediatra z Żukowa zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora  departamentu polityki zdrowotnej w resorcie.


Kolejny ważny "epizod" to działalność w stowarzyszeniu "Samorządowa Gmina Żukowo". Podczas posiedzenia w maju 2010 roku E. Rucińska-Kulesz, obok radnego Adama Okroja i wicestarosty Jerzego Żurawicza, zgłosiła gotowość startu w wyborach na burmistrza miasta. Jak zanotowano na łamach Kaszuby.info, przy okazji podzieliła pogląd Henryki Krzywonos, członka honorowego, że urzędujący burmistrz (Albin Bychowski - red.) nie nadaje się na to stanowisko: - Uważam, że jest to człowiek nieprzygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji, ma złe podejście do petenta - oświadczyła przyszła dyrektor pomorskiego NFZ.


Ostatecznie E. Rucińska-Kulesz w tych wyborach nie wystartowała. 5 miesięcy później pojawiła się w nowym "epizodzie" - w szeregach PO jako zastępca szefa sztabu wyborczego partii w Żukowie i jego rzecznik prasowy. W tej roli zapraszała media na konwencję wyborczą partii do restauracji "Gryf", której głównym gościem był - "mimo różnic politycznych i poglądowych" - wiceszef pomorskiej PO, marszałek Mieczysław Struk, wspierany przez senatora Kazimierza Kleinę i posła Stanisława Lamczyka. Podczas konwencji, przewodniczący PO w Żukowie i szef miejskiego sztabu wyborczego, Krzysztof Niedrowski, przedstawił kandydata na burmistrza miasta, Marka Trepczyka, a wiceszefowa sztabu PO, E. Rucińska-Kulesz przedstawiła program wyborczy PO dla gminy Żukowo.
W wyborach 2010 E. Rucińska- Kulesz ostatecznie nie wystartowała. "Samorządowa Gmina Żukowo" postawiła na Jerzego Żurawicza, który wybory wygrał, zmieniając na stanowisku Albina Bychowskiego, a PO postawiła na M. Trepczyka, który z b. naczelnikiem Żukowa w l. 80 przegrał bezdyskusyjnie.


Cztery lata później E.Rucińska-Kulesz w wyborach samorządowych wzięła już bezpośredni udział i bezskutecznie ubiegała się o jeden z 21 mandatów w radzie gminy. W okręgu nr 21, reprezentując tym razem - "epizod" - sympatyzujące z PO "Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze", otrzymała poparcie 125 obywateli Żukowa i przegrała wyraźnie z Józefem Gogolińskim z "Porozumienia Samorządowego dla Kaszub" - 190 głosów oraz Tyberiuszem Trederem z "Samorządowej Gminy Żukowo", swojego poprzedniego "epizodu" politycznego, któremu 234 mieszkańców powierzyło mandat w radzie. Lider "Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego", Wojciech Kankowski, został w 2014 burmistrzem Żukowa i odnowił mandat w 2018. Należy do kręgu polityków samorządowych, którym środowisko partyjne PO okazuje sympatię.


W 2016 ówczesny minister zdrowia z Prawa i Sprawiedliwości, Konstanty Radziwiłł, b. aktywistkę PO z Żukowa powołał na koszt politycznej odpowiedzialności PiS na niezwykle ważne stanowisko w strukturze administracji regionalnej na Pomorzu, powierzając jej zarządzanie miliardami składkowych złotówek. Ten "epizod", po wydaniu opinii przez radę oddziału NFZ właśnie dobiegł końca w Gdańsku, choć wcześniej wydawało się, że może mieć ciąg dalszy w Warszawie...


Mieczysław Struk dworuje sobie z opinii publicznej przywołując "różnice polityczne i poglądowe", których podczas wcześniejszych "epizodów" nie dostrzegał. Poprzednią szefową funduszu, Małgorzatę Paszkowicz, powołana przez administrację M. Struka rada nadzorcza zatrudniła na stanowisku prezesa szpitala na Polankach. Jaki nowy "epizod" będzie udziałem b. dyrektor? Zarząd szpitala w... Gdyni, Sopocie?
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież