Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

"Epizody" szefowej NFZ - kadry, kadry...

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 maja 2020 10:37

Rada Pomorskiego Oddziału NFZ wydała opinie w sprawie odwołania dyr. Elżbiety Rucińskiej-Kulesz z zajmowanego stanowiska. Marszałek M.Struk nazwał decyzję ministra nieporozumieniem, a współpracę określił jako "poprawną mimo różnic politycznych i poglądowych".


"Żaden epizod w życiu nie jest zmarnowany", stwierdziła zaś odwołana dyrektor, która jednak nie zawsze różniła się "politycznie i poglądowo" z marszałkiem Strukiem...


Zanim E. Rucińska -Kulesz pojawiła się w okolicach Platformy Obywatelskiej, miała "epizod" w administracji ministra Mariusza Łapińskiego(SLD), ministra zdrowia w gabinecie Leszka Millera. Od lutego do maja 2002 lekarz pediatra z Żukowa zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora  departamentu polityki zdrowotnej w resorcie.


Kolejny ważny "epizod" to działalność w stowarzyszeniu "Samorządowa Gmina Żukowo". Podczas posiedzenia w maju 2010 roku E. Rucińska-Kulesz, obok radnego Adama Okroja i wicestarosty Jerzego Żurawicza, zgłosiła gotowość startu w wyborach na burmistrza miasta. Jak zanotowano na łamach Kaszuby.info, przy okazji podzieliła pogląd Henryki Krzywonos, członka honorowego, że urzędujący burmistrz (Albin Bychowski - red.) nie nadaje się na to stanowisko: - Uważam, że jest to człowiek nieprzygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji, ma złe podejście do petenta - oświadczyła przyszła dyrektor pomorskiego NFZ.


Ostatecznie E. Rucińska-Kulesz w tych wyborach nie wystartowała. 5 miesięcy później pojawiła się w nowym "epizodzie" - w szeregach PO jako zastępca szefa sztabu wyborczego partii w Żukowie i jego rzecznik prasowy. W tej roli zapraszała media na konwencję wyborczą partii do restauracji "Gryf", której głównym gościem był - "mimo różnic politycznych i poglądowych" - wiceszef pomorskiej PO, marszałek Mieczysław Struk, wspierany przez senatora Kazimierza Kleinę i posła Stanisława Lamczyka. Podczas konwencji, przewodniczący PO w Żukowie i szef miejskiego sztabu wyborczego, Krzysztof Niedrowski, przedstawił kandydata na burmistrza miasta, Marka Trepczyka, a wiceszefowa sztabu PO, E. Rucińska-Kulesz przedstawiła program wyborczy PO dla gminy Żukowo.
W wyborach 2010 E. Rucińska- Kulesz ostatecznie nie wystartowała. "Samorządowa Gmina Żukowo" postawiła na Jerzego Żurawicza, który wybory wygrał, zmieniając na stanowisku Albina Bychowskiego, a PO postawiła na M. Trepczyka, który z b. naczelnikiem Żukowa w l. 80 przegrał bezdyskusyjnie.


Cztery lata później E.Rucińska-Kulesz w wyborach samorządowych wzięła już bezpośredni udział i bezskutecznie ubiegała się o jeden z 21 mandatów w radzie gminy. W okręgu nr 21, reprezentując tym razem - "epizod" - sympatyzujące z PO "Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze", otrzymała poparcie 125 obywateli Żukowa i przegrała wyraźnie z Józefem Gogolińskim z "Porozumienia Samorządowego dla Kaszub" - 190 głosów oraz Tyberiuszem Trederem z "Samorządowej Gminy Żukowo", swojego poprzedniego "epizodu" politycznego, któremu 234 mieszkańców powierzyło mandat w radzie. Lider "Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego", Wojciech Kankowski, został w 2014 burmistrzem Żukowa i odnowił mandat w 2018. Należy do kręgu polityków samorządowych, którym środowisko partyjne PO okazuje sympatię.


W 2016 ówczesny minister zdrowia z Prawa i Sprawiedliwości, Konstanty Radziwiłł, b. aktywistkę PO z Żukowa powołał na koszt politycznej odpowiedzialności PiS na niezwykle ważne stanowisko w strukturze administracji regionalnej na Pomorzu, powierzając jej zarządzanie miliardami składkowych złotówek. Ten "epizod", po wydaniu opinii przez radę oddziału NFZ właśnie dobiegł końca w Gdańsku, choć wcześniej wydawało się, że może mieć ciąg dalszy w Warszawie...


Mieczysław Struk dworuje sobie z opinii publicznej przywołując "różnice polityczne i poglądowe", których podczas wcześniejszych "epizodów" nie dostrzegał. Poprzednią szefową funduszu, Małgorzatę Paszkowicz, powołana przez administrację M. Struka rada nadzorcza zatrudniła na stanowisku prezesa szpitala na Polankach. Jaki nowy "epizod" będzie udziałem b. dyrektor? Zarząd szpitala w... Gdyni, Sopocie?
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież