Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Epizody" szefowej NFZ - kadry, kadry...

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 maja 2020 10:37

Rada Pomorskiego Oddziału NFZ wydała opinie w sprawie odwołania dyr. Elżbiety Rucińskiej-Kulesz z zajmowanego stanowiska. Marszałek M.Struk nazwał decyzję ministra nieporozumieniem, a współpracę określił jako "poprawną mimo różnic politycznych i poglądowych".


"Żaden epizod w życiu nie jest zmarnowany", stwierdziła zaś odwołana dyrektor, która jednak nie zawsze różniła się "politycznie i poglądowo" z marszałkiem Strukiem...


Zanim E. Rucińska -Kulesz pojawiła się w okolicach Platformy Obywatelskiej, miała "epizod" w administracji ministra Mariusza Łapińskiego(SLD), ministra zdrowia w gabinecie Leszka Millera. Od lutego do maja 2002 lekarz pediatra z Żukowa zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora  departamentu polityki zdrowotnej w resorcie.


Kolejny ważny "epizod" to działalność w stowarzyszeniu "Samorządowa Gmina Żukowo". Podczas posiedzenia w maju 2010 roku E. Rucińska-Kulesz, obok radnego Adama Okroja i wicestarosty Jerzego Żurawicza, zgłosiła gotowość startu w wyborach na burmistrza miasta. Jak zanotowano na łamach Kaszuby.info, przy okazji podzieliła pogląd Henryki Krzywonos, członka honorowego, że urzędujący burmistrz (Albin Bychowski - red.) nie nadaje się na to stanowisko: - Uważam, że jest to człowiek nieprzygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji, ma złe podejście do petenta - oświadczyła przyszła dyrektor pomorskiego NFZ.


Ostatecznie E. Rucińska-Kulesz w tych wyborach nie wystartowała. 5 miesięcy później pojawiła się w nowym "epizodzie" - w szeregach PO jako zastępca szefa sztabu wyborczego partii w Żukowie i jego rzecznik prasowy. W tej roli zapraszała media na konwencję wyborczą partii do restauracji "Gryf", której głównym gościem był - "mimo różnic politycznych i poglądowych" - wiceszef pomorskiej PO, marszałek Mieczysław Struk, wspierany przez senatora Kazimierza Kleinę i posła Stanisława Lamczyka. Podczas konwencji, przewodniczący PO w Żukowie i szef miejskiego sztabu wyborczego, Krzysztof Niedrowski, przedstawił kandydata na burmistrza miasta, Marka Trepczyka, a wiceszefowa sztabu PO, E. Rucińska-Kulesz przedstawiła program wyborczy PO dla gminy Żukowo.
W wyborach 2010 E. Rucińska- Kulesz ostatecznie nie wystartowała. "Samorządowa Gmina Żukowo" postawiła na Jerzego Żurawicza, który wybory wygrał, zmieniając na stanowisku Albina Bychowskiego, a PO postawiła na M. Trepczyka, który z b. naczelnikiem Żukowa w l. 80 przegrał bezdyskusyjnie.


Cztery lata później E.Rucińska-Kulesz w wyborach samorządowych wzięła już bezpośredni udział i bezskutecznie ubiegała się o jeden z 21 mandatów w radzie gminy. W okręgu nr 21, reprezentując tym razem - "epizod" - sympatyzujące z PO "Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze", otrzymała poparcie 125 obywateli Żukowa i przegrała wyraźnie z Józefem Gogolińskim z "Porozumienia Samorządowego dla Kaszub" - 190 głosów oraz Tyberiuszem Trederem z "Samorządowej Gminy Żukowo", swojego poprzedniego "epizodu" politycznego, któremu 234 mieszkańców powierzyło mandat w radzie. Lider "Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego", Wojciech Kankowski, został w 2014 burmistrzem Żukowa i odnowił mandat w 2018. Należy do kręgu polityków samorządowych, którym środowisko partyjne PO okazuje sympatię.


W 2016 ówczesny minister zdrowia z Prawa i Sprawiedliwości, Konstanty Radziwiłł, b. aktywistkę PO z Żukowa powołał na koszt politycznej odpowiedzialności PiS na niezwykle ważne stanowisko w strukturze administracji regionalnej na Pomorzu, powierzając jej zarządzanie miliardami składkowych złotówek. Ten "epizod", po wydaniu opinii przez radę oddziału NFZ właśnie dobiegł końca w Gdańsku, choć wcześniej wydawało się, że może mieć ciąg dalszy w Warszawie...


Mieczysław Struk dworuje sobie z opinii publicznej przywołując "różnice polityczne i poglądowe", których podczas wcześniejszych "epizodów" nie dostrzegał. Poprzednią szefową funduszu, Małgorzatę Paszkowicz, powołana przez administrację M. Struka rada nadzorcza zatrudniła na stanowisku prezesa szpitala na Polankach. Jaki nowy "epizod" będzie udziałem b. dyrektor? Zarząd szpitala w... Gdyni, Sopocie?
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież