Czesław Nowak - święto legendy » Benefis Czesława Nowaka z okazji 85. rocznicy urodzin odbył 31 marca w Filharmonii Bałtyckiej. Organ... Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rada NFZ zaopiniowała - zmiana szefa wkrótce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 maja 2020 21:37

Rada pomorskiego oddziału NFZ zebrała się w czwartek, by wydać opinie w sprawie wniosku ministra zdrowia o odwołanie ze stanowiska dyrektora Elżbiety Rucińskiej-Kulesz.


Według dostępnych informacji na posiedzeniu stawiło się 6 spośród 8 członków tego gremium. W pierwszym głosowaniu 2 członków rady przychyliło się do wniosku ministra, 2 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Nie wiadomo z jakiego powodu rada postanowiła o reasumpcji głosowania i w kolejnym podejściu 3 jej członków było przeciw odwołaniu dotychczasowej dyrektor, 2 było za odwołaniem, a 1 wstrzymał się od głosu. Opinia rady nie ma znaczenia dla ministra, znaczenie formalne ma fakt jej wydania, stad zamieszanie z głosowaniem wydaje się dziwne. Nowego dyrektora oddziału, być może najpierw pełniącego obowiązki, minister powoła w przyszłym tygodniu. Na giełdzie obok Jakuba Kraszewskiego dyrektora UCK, pojawia się także kandydatura Macieja Merkisza, który już w NFZ pracował. Dyr. Rucińska-Kulesz zanim została szefową pomorskiego oddziału NFZ ubiegała się także bez powodzenia o funkcję burmistrza Żukowa.


Nad wnioskiem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o wyrażenie opinii w sprawie odwołanie Elżbiety Rucińskiej-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ, rada oddziału musiała pochylić się w ciągu 14 dni. Jej przewodniczącym od kilku lat jest Sebastian Susmarski, ekonomista, dyrektor uniwersyteckiego centrum analiz, członek rady nadzorczej komunalnej spółki Arena Gdańsk trudzącej się spłatą kredytu zaciągniętego na budowę stadionu, a w niedalekiej przeszłości b. członek zarządu stowarzyszenia Pomorski Instytut Naukowy im. Brunona Synaka, nadzorowanego m.in. przez Izabelę Kuś i Jerzego Gwizdałę. Członkami rady pomorskiego NFZ są ponadto: Marzena Czurzyło, Magdalena Kaczorowska, Andrzej Pograniczny, Dariusz Gobis, Czesław Kościerzyński, Tomasz Komoszyński i Szczepan Gapiński. Rekordzista, A. Pograniczny, zasiada w radzie już 5 kadencję, jej szef S. Susmarski, delegowany przez frakcję PO w sejmiku, jest w trzecim kolejnym jej składzie. Treść opinii rady nie jest dla ministra wiążąca, ale odnotować warto, że marszałek Mieczysław Struk, ogłosił, że S. Susmarski będzie przeciw odwołaniu dyr. Rucińskiej-Kulesz. Pieniądze z kontraktów z NFZ wszystkich problemów spółek szpitalnych samorządu pomorskiego nie rozwiązują, ale na sute wynagrodzenia ich prezesów - 360-400 tys. zł rocznie - jakoś wystarczają. Poprzedniej dyrektor oddziału, Małgorzacie Paszkowicz, samorząd wojewódzki powierzył prowadzenie spółki szpitalnej w Oliwie. Radą nadzorczą kieruje tam żona b. marszałka, Teresa Zarębska.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież