Stowarzyszenie 'Godność' gratuluje Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu » PanKarol NawrockiPrezydent Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie!Dzień Pańskiego zaprz... Szok! Gdańscy sędziowie mówią „nie” ministrowi Żurkowi » Minister Waldemar Żurek planował masowe czystki w sądach, ale w Gdańsku trafił na mur. Kolegium Sądu... Kaszubi domagają się zamknięcia wystawy "Nasi chłopcy" » Kaszubi żądają zamknięcia kontrowersyjnej wystawy pod nazwą „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańsk... TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!? » Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc. udziałów a Gdańsk 17 proc., Marcin Lewand... Formela: Tusk na wojnie z milionami obywateli » „Donald Tusk jest na wojnie z ponad 10 mln obywateli, którzy wybrali inaczej, niż on uważał. I te ko... Janusz Szewczak: Budżet klęski ekipy Tuska » „Minister Domański wiezie nas autostradą ku katastrofie finansów publicznych. Czegoś takiego nie był... Nie mówili o sobie "nasi chłopcy" - nie mieli "niemieckich kolegów" » Byłem na wystawie o infantylnym tytule "Nasi chłopcy". Wykorzystano na niej moje książki. Szkoda, że... Gdański protest przeciwko haniebnej wystawie "Nasi Chłopcy" » „Miliony Polaków szło do walki przeciwko niemieckiemu najeźdźcy. Przeciwko niemieckiemu Wermachtowi.... Czas na rząd ocalenia państwa. "Tusk jak bezpaństwowiec" » Po dojściu do władzy Donalda Tuska i jego ekipy nasza demokracja stawała się coraz bardziej fasadowa... Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ...
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
sobota, 02 sierpnia 2025 18:39
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc.
Wybrzeże weźmie bonus...
sobota, 05 lipca 2025 09:52
Wybrzeże weźmie bonus...
Gdańskie Wybrzeże wraca na tor przy Elbląskiej. W zaległym meczu
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Drugi wernisaż prac ZDolnych Oruniaków

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 marca 2018 08:33

W Stacji Orunia odbył się drugi wernisaż prac uczestników projektu "ZDolna Orunia". Zaprezentowano prace 26 ZDolnych Oruniaków.



"ZDolna Orunia" to projekt, realizowany drugi rok, który umożliwia wspólne spędzanie czasu, dzielenie się pasjami i zdobywanie nowych znajomości i umiejętności mieszkańcom Orunii. Na wystawie w Stacji Orunia zaprezentowane zostały prace uczestników projektu.


alt



alt



alt



alt



- Moje serce rośnie, jestem po wielkim wrażeniem, że jest tak wiele osób - powiedziała Aleksandra Abakanowicz, Stacja Orunia, Gdański Archipelag Kultury. - Bardzo się cieszę, że już druga wystawa ZDolnych Oruniaków spotkała się z tak licznym odezwem. Rok temu swoje prace prezentowało 16 osób, w tym 26. W wystawie biorą udział ZDolni Oruniacy - osoby, które mieszkają tu od zawsze, osoby, które są związane z tą dzielnicą sercem, a adres mają "obok", ale wracają tu prawie codziennie oraz osoby, które na Orunię wprowadziły się chwilę temu, ale już czują oruńskiego ducha.


alt



alt



alt



alt



- "ZDolna Orunia" to mój ulubiony projekt - wyznała Monika Jarząbek, Kierowniczka Stacji Orunia GAK. - Uważam, że to, że mamy jakąś pasję i możemy się jej poświęcić poprawia jakość naszego życia. To jak zdolni wy jesteście tak zdolna jest ta dzielnica. Ciągle boleje na tym niesłusznym wizerunkiem tej dzielnicy. Tylu wspaniałych ludzi tu mieszka. Ten projekt pozwoli zobaczyć innym jak dobra, jak fajna jest ta dzielnica. Gratuluję i życzę super zdolnego roku.


alt



alt



alt



alt



alt



- Do wzięcia udziału w projekcie "ZDolna Orunia" zachęciła mnie siostra - powiedziała Anna Kuncewicz, jedna z bohaterek wernisażu. - Podesłała mi informację, że odbędzie się wystawa ZDolnych Oruniaków, a ponieważ jestem rodowitą Orunianką, pomyślałam, że jest to idealne miejsce do pokazania swojego rękodzieła. Udział w tym wydarzeniu potraktowałam jako ciekawą przygodę, ale również możliwość zaprezentowania szerszemu gronu swojej osoby oraz techniki scrapbookingu. Sama metodę tę odkryłam 7 lat temu przebywając na urlopie macierzyńskim po urodzeniu syna. I wprawdzie ostatnio sporo czasu zajmuje mi fotografia, jednak scrapbooking wciąż mi towarzyszy, pozostaje częścią mnie i odskocznią od codziennej rutyny.


alt


ZDolni Oruniacy prezentujący swoje prace na wystawie: Krystyna Białek, Agnieszka Blank-Blok, Dorota Dombrowska, Paweł Gałkowski, Krystyna Gwoździowska, Małgorzata Haurani, Jagoda Jankowska, Halina Jucha, Violetta Katkowska, Lucyna Korytowska, Anna Kuncewicz, Bożena Kwiecień, Agnieszka Leśniewska, Beata Lewandowska, Irena Mróz, Sarah Olszewska, Tadeusz Pankanin, Zbigniew Petrak, Alina Siomak, Stanisław Sobczak, Piotr Sokołowski, Tomasz Urbański, Emilia Wernicka, Mieczysław Wosiak, Monika Wrosz, Anna Zielińska

Wystawę można oglądać w Stacji Orunia do 23 marca 2018 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00. Wstęp wolny.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież