Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl... Sumienie infułata » Po wielu latach starań środowisk patriotycznych udało się wreszcie w sposób należny uhonorować jedne...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Czas na rząd ocalenia państwa. "Tusk jak bezpaństwowiec"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 czerwca 2025 10:13

Po dojściu do władzy Donalda Tuska i jego ekipy nasza demokracja stawała się coraz bardziej fasadowa. Gdy pasowało to władzy, łamała konstytucję, ustawy, obyczaje, wystawiała poza system prawny kluczowe instytucje, tylko dlatego, że nie ona je obsadziła. W kilku przypadkach przejmowano instytucje nagą siłą. Opozycję pozbawiono należnych jej pieniędzy oraz kryminalizowano. Polakom pozostał już tylko jeden element rzeczywistej demokracji: prawo do głosowania.


I Polacy z tego prawa skorzystali, wybierając Karola Nawrockiego na prezydenta. Wybrali przewagą bardzo wyraźną: ponad 370 tysięcy głosów, co daje 1,8 punkta procentowego. To nie był wybór „na żyletki”, to był wybór na grubość siekiery.


W odpowiedzi na klęskę swojej ekipy Donald Tusk poszedł dalej: postanowił zabrać Polakom także i prawo do głosu. Postanowił je podeptać, uwikłać w szytą grubymi nićmi awanturę, opartą na sztucznie wykreowanych, realnie nie istniejących podstawach. Po to, by już na początku podważyć legitymizację nowej głowy państwa, a może i po to, by zrobić podmiankę, w sposób, którego jeszcze nie widzimy. Wiemy już przecież, że jest zdolny do wszystkiego. Absolutnie do wszystkiego.


Dla obozu Tuska wynik wyborów jest klęską totalną. Oznacza, że koniec tego wyjątkowo złego rządu jest już bliski. Dlatego brnie dalej, idąc białorusko-rosyjskimi skrótami w stronę, w którą nikt w Polsce nie szedł po 1989 roku. W tym widzi jedyny możliwy ratunek.


Ale tak idąc, niszczy ściany nośne państwa polskiego. Niszczy to wszystko, czego żaden prawdziwy demokrata, państwowiec, patriota nigdy by nie zaatakował. Z tego prostego powodu, że oznacza to bezpośredni atak na państwo, na wspólnotę. To jest akt wrogi wobec naszego państwa, naszej demokracji, naszego Narodu.


To, co robi Tusk, skłania do postawienia tezy, że zachowuje się on jak bezpaństwowiec. Jak człowiek, dla którego państwo polskie, cudem odrodzone najpierw po 123 latach zaborów, później znów zmartwychwstałe po krwawej niemieckiej okupacji i półwieczu brutalnego komunizmu, jest elementem zewnętrznym, zasobem do użycia, wykorzystania, a jeśli trzeba, i do zniszczenia. Na drodze do prywatnej kariery, do zaspokojenia politycznych żądz.


Patrząc na tuskową akcję z obalaniem werdyktu Polaków, pomyślałem sobie: to jest naprawdę zły człowiek. Naprawdę niebezpieczny dla Polski. I sądzę, że widzą to także ludzie dotąd wspierający jego władzę. Przynajmniej ich część.


Niech ten piękny czerwiec nie przesłoni nam tego, co się dzieje: Tusk uderzył w samo serce naszego państwa. Jeśli mu się uda, upadnie polska demokracja, a potem upadnie państwo polskie. Państwo, które jest sprawą świętą.


Czas na rząd ocalenia państwa polskiego. Niech przejmie władzę na określony czas, ocali prawo Polaków go głosowania, reanimuje konstytucję, a później doprowadzi do przyspieszonych wyborów parlamentarnych.


Panowie politycy, nie ma na co czekać. Powtarzam: to jest czerwony alarm.

źródło wpolityce.pl

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież