Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl... Sumienie infułata » Po wielu latach starań środowisk patriotycznych udało się wreszcie w sposób należny uhonorować jedne...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

LIst Czesława Nowaka ze Stowarzyszenia 'Godność' do Prezydenta Karola Nawrockiego

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 czerwca 2025 06:43

Pan
Karol Nawrocki
Prezydent Elekt Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Prezydencie,
Drogi Karolu!

Piszę ten list od siebie oraz w imieniu członków Stowarzyszenia "Godność", a także naszych Rodzin i Przyjaciół. Wszyscy składamy Ci pełne radości gratulacje z powodu odniesionego zwycięstwa i wyboru na zaszczytne stanowisko Prezydenta Naszej Najjaśniejszej... Równocześnie przekazujemy Tobie, ale także Twoim Najbliższym, wielkie wyrazy uznania i szacunku za włożony trud prowadzący do tego zwycięstwa. To była ogromna praca, widoczna każdego dnia niemal przez cała dobę. Praca wykonana dla całej Polski, przy wsparciu tej jej części, która dobrze zrozumiała, w jak newralgicznym momencie znalazła się dziś nasza Ojczyzna. Całe nasze środowisko, byłych więźniów politycznych oraz działaczy podziemnej "Solidarności", znane Ci zresztą doskonale, kibicowało Twojej kampanii, dokładając zarazem wszelkich dostępnych nam starań, abyś tę bitwę wygrał.

Przeciw kandydatowi Wolnej Polski zmobilizowano przecież cały aparat państwa, z premierem na czele; stworzono machinę propagandy, kłamstw i oszczerstw... A tu, w Gdańsku obserwowaliśmy brutalne działania władz naszego miasta nie tylko dlatego, że są one opanowane przez środowisko Platformy Obywatelskiej. Im chodziło również o obalenie, oczywiście bez weta Rafała Trzaskowskiego, obowiązującej ustawy o kadencyjności włodarzy miast. O obronę interesów sitw, które opanowały polskie miasta, ich spółki czy fundusze... Przedstawiciele władz Gdańska - stolicy "Solidarności" (!), która znaczyła i znaczy dla nas tak wiele - nie przebierali w słowach, by zdyskredytować Prezesa IPN, nazywając go "narkomanem" (to głos przewodniczącej Rady Miasta, Agnieszki Owczarczak ). Nikt z władz miasta nie zaprotestował. Oni nie chcieli pamiętać o Twoich zasługach dla Gdańska, o pięknym rozwoju Muzeum II Wojny Światowej, o opiece nad terenem Westerplatte, o odnajdywaniu prochów poległych tam żołnierzy i godnym ich chowaniu...

Wiemy coś o tym, gdyż od czasu kiedy w 2012 roku zbudowaliśmy pomnik św. Jana Pawła II i Prezydenta Ronalda Reagana, nikt z władz Gdańska nie złożył tu kwiatów ani zapalił znicza. (pamiętają jeszcze o Marszałku, ale już o honorowym obywatelu Gdańska, płk. Ryszardzie Kuklińskim, który ma tablicę w Bazylice Mariackiej tuż przy grobie śp. Pawła Adamowicza, zapomnieli).

Smutne to i jakże fatalnie świadczy o poziomie naszego życia politycznego i jego aktorach w wydaniu obecnie rządzących naszym krajem. Toteż przed nowo wybranym Prezydentem RP Karolem Nawrockim wielka i trudna praca, aby tę sytuację zmienić, a Polskę wyprowadzić na prostą. Stowarzyszenie "Godność" jest jednak pewne, że z Tobą będzie to możliwe.

Szanowny Karolu, wiemy jakim uznaniem darzysz, osobiście niedawno poznanego, prezydenta Donalda Trumpa. Stąd pewien pomysł, który - niedługo przed zaprzysiężeniem - ośmielamy się zaproponować. W dniu 4 lipca Stany Zjednoczone obchodzą swoje najważniejsze święto ogłoszenia Deklaracji Niepodległości. W tym dniu corocznie Stowarzyszenie "Godność", wraz z NSZZ "Solidarność" oraz Gdańskim Oddziałem IPN, przy pomniku św. Jana Pawła II i Prezydenta Ronalda Reagana składa wieńce i przypomina o tym, co historycznie łączy oba nasze kraje. Jesteś naszym "Prezydentem z Gdańska" i byłoby nam niezmiernie miło, abyś w tym roku objął patronatem to nasze polsko-amerykańskie święto. 

Serdecznie zapraszamy Cię na tę uroczystość na którą chcielibyśmy przybyć wraz żołnierzami USA np. z Radzikowa w porozumieniu z ambasadą USA. Po zakończeniu uroczystości można by wszystkim gościom pokazać Westerplatte i ewentualnie Muzeum II Wojny Światowej. Czy byłoby to możliwe?

Szanowny Panie Prezydencie, zdajemy sobie sprawę, jak trudna będzie Twoja misja, uwzględniając wszelkie wewnętrzne i zewnętrzne uwarunkowania Polski. Ile zadań przed Tobą! Ale my wierzymy w Ciebie. Wiele lat współpracowaliśmy, wyznajemy wspólne ideały i wiemy, że Twoje działania jako Prezydenta będą zawsze zgodne z interesem naszej Ojczyzny. Zapewniamy też, że - póki starczy sił - będziemy Cię wspierać.


Czesław Nowak
Prezes Stowarzyszenia "Godność"

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież