Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Reklama
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Znamy projekt budżetu Słupska na 2012 rok

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 28 listopada 2011 17:41

altZnamy projekt przyszłorocznego budżetu Słupska. Budżet  będzie mniejszy niż ten pierwotnie projektowany na 2011 rok. Ogólne dochody miasta w 2012 roku planowane są na poziomie 441,7 mln zł. Wydatki ogólne założono na poziomie 496 mln zł.


To o 4 mln mniej niż obecnie. Mniejszy będzie również deficyt miasta, który wyniesie 54 mln zł. Ogólne zadłużenie słupskiego ratusza,  pod koniec 2012 roku wyniesie 57 procent całego dochodu miasta. Jest to kwota 296 mln zł.


W 2012 roku wzrosną dochody z lokalnych podatków od nieruchomości i środków transportowych. Urzędnicy liczą na wzrost na poziomie 3,7 mln zł. Łącznie z różnego rodzaju podatków i opłat lokalnych do kasy miasta ma wpłynąć ponad 141 mln zł. Opłaty z tytułu wynajmu, dzierżawy i gospodarowania miejskim mieniem komunalnym dadzą miastu dodatkowe 57 mln zł. Duże dochody planowane są również z usług transportowych i sprzedaży biletów. Łącznie szacuje się, że do kasy miasta wpłynie ponad 27 mln zł. Słupsk otrzyma i pozyska również ponad 38 mln zł na pomoc społeczną. Subwencja oświatowa przeznaczona na szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne ma wynieść 119 mln zł.


alt


Największe wydatki związane będą z utrzymaniem i prowadzeniem szkół. Tutaj miasto wyda aż 156 mln zł. Z kasy miasta  trzeba będzie dołożyć na oświatę ponad 37 mln zł. Pomoc społeczna będzie kosztowała miasto 59 mln zł. Na utrzymanie komunikacji miejskiej miasto wyda 25 mln zł. 23 mln wydane zostanie na utrzymanie miejskich dróg z czego aż 16 mln zł to inwestycje drogowe. W przyszłym roku dokończona ma  być modernizacja ulicy Sobieskiego, Grunwaldzkiej i Poniatowskiego na które miasto wyda ponad 10 mln zł. Za 800 tys. zł rozpoczęta zostanie przebudowa ulic Hubalczyków, Jodłowa i Sucharskiego. W 2012 roku rozpocznie się przebudowa ulicy Koszalińskiej. Tu miasto wyłoży na inwestycję 5 mln zł. Na dokończenie deptaka przy ulicy Wojska Polskiego wyłożone zostanie dodatkowe 800 tysięcy złotych. Za ponad 2 mln zł dokończona zostanie budowa budynku socjalnego przy ulicy Rejtana, gdzie znajdzie się aż 48 nowych mieszkań socjalnych. Na termomodernizację szkół i placówek oświatowych miasto wyda w 2012 roku ponad 2 mln zł. W 2012 roku zakończona ma być również budowa Parku Wodnego.

Na inwestycję wydane zostanie 51 mln zł. Na dokończenie hali treningowej z internatem przy Stadionie 650-lecia Słupska wyda 2  mln zł (łącznie inwestycja kosztować będzie 13 mln zł). 570 tysięcy będzie kosztowało przystosowanie stadionu do funkcji treningowej na Euro 2012. Łącznie wydatki majątkowe wyniosą w 2012 roku 106 mln zł.


Na utrzymanie administracji publicznej miasto wyda 24 mln zł. W 2012 roku Słupsk będzie spłacać również zaciągnięte kredyty i obligacje. Łącznie na ten cel wydanie zostanie 11,5 mln zł.
Już teraz wiadomo, że będą problemy z uchwaleniem budżetu. Radni nie godzą się bowiem z częścią miejskich wydatków.


Robert Kujawski, wiceprzewodniczący rady miasta w Słupsku: - Dla mnie projekt budżetu na 2012 rok jest tak samo nierealny jak budżet Słupska na ten rok. Nie zaproponowano żadnych systemowych rozwiązań, które pozwolą na zmniejszanie wydatków bieżących miasta. A to powoduje, że z roku na rok problemy z wydatkami będą tylko większe. Nie realizujemy także nowych przedsięwzięć inwestycyjnych. Kończy się tylko to, co zaplanowano wcześniej. W sumie to w 2012 roku będziemy robili tylko 3 inwestycje. Najważniejsza z nich i chyba najmniej potrzebna to budowa parku wodnego, która pochłonie połowę wydatków inwestycyjnych, czyli 55 mln zł. Pozostałe dwie to budowa Traktu Książęcego i dokończenie remontu ulic Sobieskiego, Poniatowskiego i Grunwaldzkiej. Na nic więcej nas nie stać.

Krzysztof Kido, miejski radny: - Ten projekt to oczywiście dopiero propozycja, która będzie analizowana na poszczególnych komisjach miejskich ale już dzisiaj mogę powiedzieć, że jeżeli nie będziemy przy nim majstrowali, jeżeli nie wygrają populistyczne pomysły związane na przykład z niepodnoszeniem podatków, to ten budżet ma szansę na realizację. Mogę powiedzieć, że jest to budżet napięty ale przy żelaznej dyscyplinie w jego realizacji jest to budżet realny i możliwy do wypełnienia.
Hubert Bierndgarski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież