Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ludzkie ciała znaleziono podczas prac ziemnych w Słupsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 30 listopada 2011 09:20

altPodczas prac ziemnych przy ulicy Niedziałkowskiego w Słupsku znaleziono szczątki ludzkich ciał. Szczątki znaleziono w miejscu, gdzie przez II Wojną Światową stała synagoga.


Pracownicy budowlani powiadomili już archeologów i prokuraturę. Nie wiadomo jeszcze jak stare są to ciała, ale prace budowlane zostały wstrzymane. W tej części w ramach Rewitalizacji Traktu Książęcego ma powstać Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Prace archeologiczne na terenie wykopaliska prowadzi pracownia z Gdańska pod kierunkiem Aleksandra Kwapińskiego.

Wartość całego projektu „Rewitalizacja Traktu Książęcego w Słupsku” to 47 mln zł. Słupsk dostał dofinansowanie w kwocie 31 mln zł, co stanowi aż 70 procent projektu. W ramach projektu przebudowano już ulicę Starzyńskiego i Skwer Pierwszych Słupszczan.


altProjekt przedsięwzięcia pn. „Rewitalizacja traktu książęcego w Słupsku” powstał w Urzędzie Miejskim w Słupsku, a jego realizacja potrwa do końca 2012 roku. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest 18 partnerów: 15 wspólnot mieszkaniowych, Centrum Wolontariatu w Słupsku, Komenda Miejska Policji oraz Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt obejmie modernizację kamienic przy ulicach: Wojska Polskiego, Niedziałkowskiego oraz Krasińskiego, w tym odnowienie elewacji, docieplenie ścian, wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej, kominów, rynien itp. Pod ulicami Niedziałkowskiego i Krasińskiego będą założone kolektory deszczowe odwadniające cały rewitalizowany w tym rejonie teren. Zostanie przebudowane przejście podziemne pod ulicą A. Łajming z dostosowaniem schodów do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na Skwerze im. Pierwszych Słupszczan powstaną aleje spacerowe w postaci ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Na całej długości zostanie przebudowana droga i deptak przy ulicy Wojska Polskiego, a ulica Starzyńskiego stanie się atrakcyjnym ciągiem jezdnym z przyległymi do niego ciągami pieszymi.

W przedsięwzięciu przewidziano także działania szkoleniowe oraz integracyjne skierowane do mieszkańców tego obszaru.
Hubert Bierndgarski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież