Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Wysoka porażka Lechii w Poznaniu

altW meczu 21. kolejki T-Mobiel Ekstraklasy, Lechia Gdańsk przegrała z Lechem Poznań 2:4 (0:3).

W pierwszym składzie Lechii zagrali Łukasz Kacprzycki i Wojciech Zyska. Na ławce spotkanie rozpoczęli m.in. Ricardinho, Kacper Łazaj i Julian Ripoli.

Trener Lecha Mariusz Rumak nie mógł skorzystać z  kontuzjowanego Fina Kaspera Hamalainena. W "11" zastąpił go Karol Linetty. Na stadionie oprócz fanów "Kolejorza" swoją drużynę dopingowała grupa kibiców z Gdańska.

W 4 minucie z rożnego dośrodkował Gergo Lovrencsics, futbolówkę głową przedłużył Łukasz Teodorczyk, a  pozostawiony bez opieki Marcin Kamiński nie dał szans bramkarzowi Lechii Michałowi Buchalikowi. Dwie minuty później Paweł Buzała przejął podanie Wołąkiewicza i zagrał do Piotra Wiśniewskiego, ale jego uderzenie obronił Jasmin Burić. W 14 minucie Piotr Brożek z rzutu wolnego trafił w mur, poprawka Deleu była niecelna. Szansę mieli również poznaniacy, ale Tonev uderzył obok słupka. W 26 minucie  Michał Buchalik sfaulował Rafała Murawskiego, a karnego wykorzystał były zawodnik Lechii Huber Wołakiewicz.  W 33 minucie fatalnie przy strzale Węgra Gergo Lovrencsicsa z dystansu interweniował Buchalik. Po 45 minutach było już 3:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie Lech nadal atakował, jednak strzały Toneva i Teodorczyka zza pola karnego wyłapał Buchalik. W 56 minucie kontuzjowanego Mateusza Machaja zastąpił Brazylijczyk Ricardinho. W 63 minucie gospodarze mogli strzelić czwartego gola, ale Ślusarski uderzył głową tuż obok słupka. Podopieczni Bogusława Kaczmarka ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Buricia. Debiut na boiskach Ekstraklasy w barwach Lechii zaliczył wychowanek Maciej Kostrzewa. W 71minucie Adam Duda zagrał głową do Wiśniewskiego, a ten pokonał Buricia. Na 4:1 strzelił Bartosz Ślusarski, a wynik końcowy ustalił Duda.

W następnej kolejce biało-zieloni podejmą u siebie Jagiellonię Białystok.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 4:2 (3:0)
Bramki: Marcin Kamiński (4), Hubert Wołąkiewicz (27-k), Gergo Lovrencsics (33),  Bartosz Ślusarski (90+1) – Piotr Wiśniewski (71), Adam Duda (90+3).

Lech: Jasmin Burić -  Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński,  Luis Henriquez – Aleksandar Tonev (66 Mateusz Możdżeń), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics – Karol Linetty (80 Vojo Ubiparip) – Łukasz Teodorczyk (59 Bartosz Ślusarski).

Lechia: Michał Buchalik – Deleu, Jarosław Bieniuk, Rafał Janicki, Piotr Brożek – Łukasz Kacprzycki (59 Adam Duda), Łukasz Surma, Wojciech Zyska, Paweł Buzała – Mateusz Machaj (56 Ricardinho) – Piotr Wiśniewski.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Żółte kartki: Łukasz Trałka, Karol Linetty, Kebba Ceesay, Matesz Możdeń.  (Lech) - Michał Buchalik, Adam Duda (Lechia)