Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wtorkowy klasyk w Ergo Arenie

We wtorek o 19:00 na Ergo Arenie, kroczący w "szóstkach" od zwycięstwa do zwycięstwa Trefl Sopot, podejmie Anwil Włocławek. Sopocianie po tym meczu zajmą pierwsze miejsce w rozgrywkach, niezależnie od wyników innych ekip.W poprzednim spotkaniu Trefl pokonał na wyjeździe Stelmet Zielona Góra, po bardzo wyrównanym spotkaniu, "kolos na glinianych nogach" nie sprostał bardziej wyrównanej kadrowo ekipie z Sopotu. Właśnie wyrównana kadra jest największym atutem trójmiejskiej drużyny. Mając w składzie zawodników, z których każdy ma szansę zostać kluczowym elementem puzzli, jest dużo łatwiej operować składem. W dobrej, równej dyspozycji jest Adam Waczyński, z pewnego pułapu nie zszedł Frank Turner. Coraz lepiej prezentują się Michał Michalak, Kurt Looby, czy Lorinza Harrington. Na Filipa Dylewicza zawsze można liczyć.


W tym spotkaniu nie zagra jeszcze najprawdopodobniej nowy gracz Trefla, którego nikt oficjalnie jeszcze nie przedstawił. Ma to być amerykański zawodnik na pozycję 2/3. Pomógłby w rotacji i dawał dobre zmiany liderom drużyny.


Anwil Włocławek w poprzedniej kolejce potykał się z Czarnymi i po dogrywce pokonał rywala. Ten mecz pokazał jednak, że włocławianie mają spory kadrowy potencjał. Poza Generałem Krzysztofem Szubargą, na obwodzie powinien brylować Tony Weeden, ale jak ten gracz nie ma dnia, to jest bardziej obciążeniem, niż wzmocnieniem drużyny. Zatrzymanie tego koszykarza jest jednym z kluczy do wygranej, bo jak się wstrzeli, to może rzucić kilkadziesiąt punktów. Nie można zapominać też o Nikoli Vasojeviciu, który na obwodzie robi niezłe zmiany za Szubargę. Potencjał podkoszowy jest zdecydowanie mniejszy, podobnie z resztą jak w Treflu. Samotny Seid Hairić może nie dać rady z podkoszowymi z Sopotu.


Przed meczem minutą ciszy uczczone zostaną ofiary wypadku autokaru Lechii Gdańsk. Kibice proszą, by każdy, kto ma wziął ze sobą szalik Lechii.

Faworytem spotkania jest Trefl Sopot. Mecz nie będzie jednak łatwy, a zawodnicy zostawią na parkiecie litry potu.

Filip Albertowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież