Gdańscy radni: "nie" dla honorowania UPA » Oświadczenie Rady Miasta Gdańska w sprawie decyzji Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadan... Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Waczyński: Musimy się podnieść

Po przegranym spotkaniu z Finlandią w Koszalinie, rozmawiamy z Adamem Waczyńśkim zawodnikiem reprezentacji Polski i Trefla Sopot.



- Spodziewaliście się tak trudnego spotkania z drużyną Finlandii?
Adam Waczyński: Byliśmy nastawieni na trudne spotkanie. Bardzo dobre spotkanie zagrał ich rozgrywający nie postawiliśmy mu trudnych warunków w obronie, nie miał trudno, przez co trafił kilka pierwszych rzutów. Otworzył się i tak to jest z takim strzelcem jak on, że jak wejdzie kilka pierwszych rzutów, to potem się na tym jedzie i było ciężko go powstrzymać. Później podwajaliśmy go, więc on odgrywał do podkoszowych, oni kończyli. Ciężko było z nimi dzisiaj. Niby 79 punktów, ale…

- Jednak 81 straconych i to jest chyba klucz do porażki?
Adam Waczyński: Tak jak mówię. Na za dużo pozwoliliśmy ich rozgrywającemu i myślę, że to jest przyczyną porażki. Dużo nerwowości jest na początku, nie za dobrze wchodzimy w spotkanie po przerwie i trzeba potem nadrabiać, gonić. Musimy przysiąść i o tym porozmawiać, bo na pewno tak nie może być.

- W czym tkwi wasz problem? Po zimnym prysznicu z Belgią, wszyscy spodziewali się, że zagracie lepiej, a tu kolejna porażka z Finlandią.
Adam Waczyński: Chemia w zespole była naprawdę bardzo dobra po spotkaniu w Szwajcarii. Wygraliśmy to spotkanie i teraz potrzebowaliśmy takiego kopniaka dziś, wydawało się, że może nie będzie łatwo, ale, że wygramy to spotkanie, szczególnie u siebie w nowej hali przy komplecie publiczności. No niestety nie podołaliśmy, Finowie zagrali lepiej, na lepszej skuteczności, trochę więcej wykonywali rzutów wolnych, a my głupio faulowaliśmy. I to jest też, na pewno, przyczyna porażki.

- Chemia była, ale po meczu jeszcze jest?
Adam Waczyński: W szatni panowała grobowa cisza, taka jak po samym meczu na trybunach.

- Zagrałeś dobry mecz. Nie widzieliśmy niestety tego ze Szwajcarią (gospodarze zawiedli w produkcji transmisji TV). Z Belgią było mało minut, ale tutaj już trochę więcej, dużo lepsza gra jeśli chodzi o ofensywę i defensywę, więc z siebie jesteś chyba zadowolony bardziej niż z reszty zespołu?
Adam Waczyński: Z siebie mogę być zadowolony, ale jest to gra zespołowa. Wygrywamy wszyscy wszyscy przegrywamy wszyscy. Nic mi z tego, że zdobyłem te kilka punktów, te zbiórki i asysty, najbardziej boli, że przegraliśmy wygrany mecz.

- Kolejne spotkanie przed wami w Albanii. Już po ostatnim meczu z Belgią Marcin Gortat mówił, że nie jesteście już faworytem grupy, teraz tym bardziej. Może z takiej pozycji będzie wam trochę łatwiej?
Adam Waczyński: Może i będzie nam trochę łatwiej, ale nikt nam nic za darmo nie da. Nawet żeby z trzeciego miejsca wyjść jak nie przeskoczymy Belgii i Finlandii będzie awansować, bo nie wszystkie drużyny będą miały taką możliwość. Będzie na pewno walka do samego końca, będziemy musieli wygrać na wyjazdach z Belgią i Finlandią, najlepiej większą różnicą niż przegraliśmy tutaj. No cóż, będziemy musieli się zastanowić nad sobą, przespać się z tym i grać dalej. Gra się toczy do ósmego września. Dzisiaj nie możemy spuszczać głów, musimy się podnieść i grać dalej.

Rozmawiał i notował Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież