Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...

Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?

niedziela, 03 października 2021 19:47

altOd porażki rozpoczęli sezon 2021/2022 siatkarze Trefla. Podopieczni Michała Winiarskiego przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3 (20:25, 20:25, 25:19, 25:21, 12:15).

GKS Katowice - Trefl Gdańsk 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 15:12)
GKS: Ma'a 3, Jarosz 20, Hain 9, Kania 5, Quiroga 16, Szymański 21, Mariański (libero) oraz Domagała, Drzazga, Kogut 1, Nowosielski
Trefl: Kozub 2, Wlazły 16, Crer 14, Mordyl 5, Reichert 4, Mika 14, Olenderek (libero) oraz Pruszkowski (libero), Łaba 19, Kampa 1, Sasak

MVP: Micah Ma'a (GKS Katowice)

W Katowicach dobre rozpoczęcie seta nie było dobrą wróżbą. W pierwszych czterech setach drużyna, która lepiej zaczynała schodziła z parkietu pokonana. W pierwszej partii gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 4:1, ale gospodarze szybko doprowadzili do remisu (8:8). Po okresie wyrównanej gry katowiczanie wykorzystali słabszą skuteczność gdańszczan w ataku (w meczu nie zagrał Bartłomiej Lipiński) i po wypracowaniu sobie kilku punktów przewagi (20:17) nie pozwolili Treflowi na zniwelowanie strat.

Drugiego seta również lepiej zaczęli gdańszczanie. Gospodarze tak jak w pierwszej partii szybko wyrównali. Podobnie jak w secie inauguracyjnym katowiczanie uzyskali kilka punktów przewagi, których Trefl nie zdołał zniwelować i było 2:0 dla GKS-u.

Katowiczanie dobrze zaczęli trzeciego seta, od prowadzenia 6:3. Dobrą zmianę dał w gdańskiej drużynie, przy którego zagrywce Trefl najpierw wyszedł na prowadzenie 7:6, a gdy po raz drugi pojawił się w polu serwisowym wyprowadził gdańszczan na prowadzenie 18:13. Tej przewagi podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie roztrwonili.

Pierwsze piłki w czwartym secie należały do gospodarzy (4:2), ale gdańska drużyna najpierw wyrównała (7:7), a potem przejęła inicjatywę. Po okresie w miarę wyrównanej gry Trefl wypracował sobie w końcówce kilka punktów przewagi i doprowadził do tie breaka.

W tie breaku obie drużyny grały falami. Gospodarze prowadzili 6:3, aby przegrać fragment seta 1:6. Gdańszczanie prowadzili 10:7, aby przegrać kolejny fragment seta 2:6. W końcówce dzięki korzystnym challengom i błędom gdańszczan katowiczanie uzyskali minimalną przewagę i rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.