Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Sulik i Rządkowski wygrali turniej o puchar Gdańskiej Szkoły Floretu - GALERIA

Sandra Sulik z Łodzi i Andrzej Rządkowski reprezentujący Wrocław wygrali I turniej o puchar Gdańskiej Szkoły Floretu. W zawodach  wystartowało łącznie wystartowało 155 uczestników. Były one również zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski Juniorów Młodszych.


GALERIA


Zanim odbyły się finały zarówno dziewczyny jak i chłopcy walczyli w eliminacjach, z których  najlepsi wywalczyli awans do 1/32 finału. Po kolejnych niezwykle zaciętych i emocjonujących do samego końca pojedynków wyłoniono pary półfinałowe.


W rywalizacji florecistek walkę o końcowe zwycięstwo rozstrzygnęły pomiędzy sobą zawodniczki Budowlanych Toruń Sandra Sulik i Julia Chrzanowska. W decydującym starciu zdecydowane okazała się ta pierwsza wygrywając aż 15:8.  Jeżeli chodzi o reprezentantki gospodarza to najdalej zaszła Julia Wąsowicz, która przegrała w półfinale z  Chrzanowską 15:13. W ćwierćfinale zawodniczka reprezentująca UKS Atena Gdańsk pokonała swoją klubową koleżankę Annę Szymczak.


alt


43. miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła Alicja Szostakiewicz z UKS Atena Gdańsk. - Wrażenia z turnieju są w miarę dobre, choć przegrałam walkę o 1/32 finału z Michaliną Matuszkiewicz. W sumie jestem zadowolona, bo w następnym turnieju również zmierzymy się ze sobą i jestem przekonana o tym, że będzie lepiej - przyznała Ala, która trenuje od sześciu lat. - Wybrałam ten sport ponieważ go lubię, a poza tym moja babcia jest znajomą Sylwii Gruchały, która jest dla mnie wzorem do naśladowania.


alt


Dobrze w rywalizacji mężczyzn spisali się zawodnicy UKS-u Atena Gdańsk, ponieważ dwóch z nich Maciej Podralski i Marek Pilszak zdołali awansować do 1/2 finału. W bratobójczym pojedynku lepszy był ten pierwszy odnosząc wyraźne zwycięstwo 15:6 stając przed szansą na zdobycie trofeum. Niestety w finale minimalnie przegrał z Andrzejem Rządkowskim z KS Wrocławianie 15:13. Warto podkreślić  dobry występ Adama Korpaczewskiego, który zakończył zawody na 8. miejscu.


 - Patrząc na zapalczywość uczestników poziom jest wysoki. Nikt nie odpuszcza idąc z płaczem do domu, tylko stara się wygrać swój pojedynek w jak najlepszym stylu - przyznał Wojciech Krukowski, były zawodnik, obecnie startujący w zawodach weteranów.
Jak na tle innych wypadają gdańscy zawodnicy? - Nie ma w tej chwili dominacji jednego ośrodka wrocławskiego, warszawskiego, szczecińskiego czy gdańskiego. Wszystko zależy od sezonu, roku czy grupy wiekowej. Niemniej jest tutaj kilku zawodników, wobec, których trenerzy rokują duże nadzieje. Gdańska Szkoła Floretu od wielu miesięcy organizuje większość turniejów więc z tego względu dominuje jeśli chodzi o sprawy organizacyjne i ilość zawodników trenujących w sekcjach.


alt


W zawodach brał udział jego syn Jędrzej (UKS Atena Gdańsk), który ukończył zawody na 13. miejscu. - Są to dla mnie duże emocje kiedy patrzę jak sobie radzi podczas walk. Jest to duży stres. Po zawodach obydwaj jesteśmy mniej więcej tak samo wyczerpani. Co do oceny jego pojedynków to od ostatnich zawodów poczynił spore postępy i jestem z niego zadowolony - dodał na koniec Krukowski.

Szczegółowe wyniki turnieju (od ćwierćfinałów)
Floret dziewcząt:
Ćwierćfinały: Sandra Sulik (Budowlani Toruń) - Beata Żurowska (KSz Wrocławianie) 13:9, Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) – Aleksandra Frąckowiak (KSz Wrocławianie) 15:11, Julia Wąsowicz - Anna Szymczak (obie UKS Atena Gdańsk) 15:12, Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) – Maria Vetulani (Warta Muszkieterowie Poznań) 15:5.
Półfinały: Sandra Sulik - Julia Walczyk 15:13, Julia Chrzanowska - Julia Wąsowicz 15:13.
Finał: Sandra Sulik - Julia Chrzanowska 15:8


alt


Pierwsza ósemka turnieju kobiet
1. Sandra Sulik  (Budowlani Toruń)
2.  Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)   
3. Julia Wąsowicz i Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
5. Beata Żurowska (Zjednoczeni Pabianice)
6.  Maria Vetulani (Warta Muszkieterowie Poznań)
7. Aleksandra Frąckowiak (KSz Wrocławianie)
8. Anna Szymczak (obie UKS Atena Gdańsk)


Łącznie startowało 74 zawodniczki. Pełna klasyfikacja końcowa zawodów dostępna na stronie:

http://pzszerm.ehost.pl/wynik.php?id=2ff76839f0196d4383107fd2d1c202f7b0&wybor=7&lang=pl

Floret chłopców:
Ćwierćfinały: Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk) – Oskar Orszyński (Warta Muszkieterowie Poznań) 15:11, Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie) - Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa) 15:10, Marek Pilszak – Adam Korpaczewski (obaj UKS Atena Gdańsk) 15:8, Kasper Paluszkiewicz (AZS-AWF Poznań) - Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław) 15:14.
Półfinały:  Maciej Podralski - Marek Pilszak 15:6, Andrzej Rządkowski - Kasper Paluszkiewicz 15:10.
Finał: Andrzej Rządkowski - Maciej Podralski 15:13.


Kolejność:
1. Andrzej Rządkowski
2. Maciej Podralski
3. Kasper Paluszkiewicz i Marek Pilszak
5. Ludwik de Bazelaire
6. Oskar Orszyński
7. Dominik Samorek
8. Adam Korpaczewski


Łącznie wystartowało 81 zawodników. Pełna klasyfikacja końcowa zawodów dostępna na stronie:

http://pzszerm.ehost.pl/wynik.php?id=2ff76839f0196d4383107fd2d1c202f7b1

alt


Ciekawostki statystyczne turnieju: 74 dziewczęta reprezentowały barwy 18 klubów: AZS AWF Poznań, AZS AWF Warszawa, UKS Atena Gdańsk, AZS UKW Bydgoszcz,  D' Artagnan Ursynów, Budowlani Toruń, IKS Jamalex Leszno, MKS KUSY Szczecin, Polonia Leszno, UKS De La Salle Gdańsk, UKS Floret Ruda Śląska, UKS Kusy Warszawa, UKS MDK - 5 Bydgoszcz, UKS Pałac Młodzież Syrena, UKS SP 37 Pogoń Szczecin, Warta  - Muszkieterowie Poznań, KS Wrocławianie, Zjednoczeni Pabianice.
Najwięcej reprezentantek na zawodach miał UKS Atena Gdańsk - 22, a najmniej miały D'Artagnan Ursynów, UKS Floret Ruda Śląska, UKS Kusy Warszawa, UKS MDK - 5 Bydgoszcz, UKS Pałac Młodzież Syrena, UKS SP 37 Pogoń Szczecin - 1.


alt


Zawodniczki stoczyły  270 walk (213 w eliminacjach i 57 w fazie pucharowej). Łącznie zadano 2598 trafień.

W rywalizacji chłopców wystąpiło 81 zawodników, w tym jeden Niemiec.  Udział wzięło 17 klubów z Polski: UKS Atena Gdańsk, AZS AWF Poznań, AZS AWF Warszawa, Budowlani Toruń, AZS UKW Bydgoszcz, IKS Warszawa, IKS Jamalex Leszno, Kolejarz Wrocław, MKS Kusy Szczecin, Polonia Leszno, UKS De La Salle Gdańsk, UKS Hajduczek Olsztyn, UKS Kusy Warszawa, UKS Młodzieży Syrena, UKS SP 37 Szczecin, Warta - Muszkieterowie Poznań, Wrocławianie oraz jeden z Niemiec: TSG Bergedorf.
Najwięcej zawodników było z UKS-u Atena Gdańsk - 19, a najmniej z UKS-u Hajduczka Olsztyn  i TSG Bergedorfu - po jednym. Ilość stoczonych pojedynków: 295 (234 w eliminacjach i 61 w finałach). Liczba zadanych ciosów: 2923.


Paweł Doczyk
fot. Paweł Doczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież