Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rowerowe ściganie na żużlowym torze

Cykl zawodów rowerowych Pomerania 1,5 km Bike Cup to propozycja GKS Wybrzeże SA dla uczniów szkół gimnazjalnych.


Impreza przewidziana jest na 17 oddzielnych turniejów (włączając w to półfinały i finał), a wziąć w niej udział ma blisko 700 uczniów z gimnazjów województwa pomorskiego. Zawody odbywać się będą w maju w dni powszednie. Patronat nad cyklem turniejów objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz poseł na Sejm RP Leszek Blanik. Zaproszenie do udziału w turnieju skierowane jest do wszystkich szkół gimnazjalnych województwa pomorskiego, których zadaniem będzie jedynie organizacja i przywiezienie na miejsce zawodów uczniów, na których będą czekać rowery, stroje oraz kaski. Ponadto w czasie trwania pojedynków rowerzystów na obiekcie trwać będą szkolenia z bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Cykl Pomerania 1,5 km Bike Cup będzie składał się z 14 zawodów eliminacyjnych, 2 półfinałów oraz finału. W każdym turnieju wystartuje osiem sześciosobowych drużyn podzielonych na dwie grupy. Wyścigi będą rozgrywany w ośmioosobowej obsadzie (czetry pary z różnych zespołów) na dystansie jednego okrążenia toru żużlowego (około 350 metrów). Zawody będą składały się z dwóch faz: zasadniczej i finałowej.


alt


Faza zasadnicza – w tej fazie każdy z zespołów zostanie podzielony na trzy pary, z których każda zaprezentuje się trzykrotnie na torze. W biegach będzie stosowana następująca punktacja: 1 m - 8 punktów, 2-6, 3-5, 4-4, 5-3, 6-2, 7-1, 8-0.


alt

Tabela biegowa turniejów Pomerania 1,5 km Bike Cup


Faza finałowa będzie składała się z sześciu wyścigów. W każdym z biegów wystąpi po jednym zawodniku z każdej szkoły. W fazie finałowej zniesiony zostaje podział na grupy z fazy zasadniczej. Zawodnicy zostaną przydzieleni do wyścigów od dziewiętnastego do dwudziestego czwartego według punktów zdobytych w fazie podstawowej. W wyścigu 19-ym wystartują zawodnicy, którzy zdobyli najmniejszą ilość punktów, w kolejnych zawodnicy z coraz lepszym dorobkiem, aż do 24-ego w którym wystartują najlepsi zawodnicy danych zawodów.


Zwycięzcy poszczególnych eliminacji zapewniają sobie bezpośredni awans do półfinału.


W półfinałach poza 14 zwycięzcami wystąpią dwie ekipy z tych które zajęły drugie miejsca w turniejach eliminacyjnych. Kryterium doboru drużyn z drugich miejsc do półfinałów będzie ilość punktów zdobyta w eliminacjach przez dany zespół.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież