Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pierwsze zwycięstwo hokeistów Stoczniowca

altDo piętnastego meczu sezonu musieli czekać hokeiści Stoczniowca na pierwsze zwycięstwo i punkty. Gdańszczanie w hali Olivia pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).GKH Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Filip Pesta (1), 2:0 Jakub Stasiewicz (20, 5 na 4), 3:0 Josef Vitek (52)

Stoczniowiec: Kieler - Mat. Rompkowski, Wala, Vitek, Mocarski, Mi. Rybak - Lehmann, Leśniak, Zając, Pesta, Wołoszyk - Liśkiewicz, Maciejewski, Mac. Rybak, Stasiewicz, Bandarenka - Żurauski, Niedźwiecki, Drąg, Strużyk, Sadowski.

Zagłębie: Czernik - Syrojeżkin, Jākobsons, Nikiforow, Dubinin, Baszyrow - Domogała, Khoperia, Smal, Rutkowski, Bernacki - Luszniak, Kozłowski, Sikora, Blanik, Bombardier - Opiłka, Gniewek, Jerasow, Stojek, Kulas

W pierwszej minucie Stoczniowiec miał dwóch bohaterów. Nie minęło 30 sekund a gdańszczan przed utratą bramki uratował Michał Kieler. Potem z prawej strony przed bandą przedarł się Filip Pesta i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Przyjezdni starali się atakować, ale bardzo nieporadnie. Gdańszczanie mieli okazję na zdobycie kolejnej bramki, ale gdy grali w przewadze krążek trafił w słupek. Udało się w ostatniej minucie. Tuż przed końcem okresu gry w przewadze akcję Stoczniowca wykończył Jakub Stasiewicz. W drugiej tercji wynik nie uległ zmianie. Goście grali słabo i nadal atakowali nie poradnie, a gdy już zagrozili gdańskiej bramce na posterunku był Kieler. Zagłębie przepuściło szturm na gdańską bramkę w trzeciej tercji m.in. trafiając w poprzeczkę. W 52 minucie gdy gdańszczanie przetrzymali kolejny okres gry w przewadze Josef Vitek przejął krążek pod sosnowiecką bramką i podwyższył wynik na 3:0. Stoczniowiec do końca nie pozwolił rywalom wrócić do gry i starał się utrzymywać krążek. Ostatecznie do końcowej syreny wynik nie uległ zmianie. Gdańszczanie mogli się cieszyć z trzech punktów, a Kieler z pierwszego w sezonie czystego konta.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież