Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Olimpijczycy w SP 27

Wioślarka Beata Dziadura, olimpijka z Moskwy oraz gimnastyk Leszek Blanik, medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie i Sydney, gościli w Szkole Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku na Olimpijskim Apelu.


Olimpijczycy podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 27 opowiedzieli o swoich występach na igrzyskach olimpijskich. Beata Dziadura wyjaśniła zgromadzonym w sali gimnastycznej uczniom czym się różni wioślarstwo od kajakarstwa. Leszek Blanik opowiedział o swojej karierze i pokazał złoty medal olimpijski. Po kilkuminutowych wystąpieniach olimpijczycy odpowiadali na pytania uczniów. Dzieci z SP 27 najczęściej pytały o medale. Beata Dziadura wyznała, że zdobyła ich ponad pięćdziesiąt. Leszek Blanik nie pamiętał dokładnej liczby medali, ale wyznał, że jest ich ponad 300. Uczniowie chcieli wiedzieć dlaczego mistrzowie zaczęli uprawiać sport, czy bali się kontuzji, pierwszego skoku w przypadku Leszka Blanika, kim chcieli być gdy byli w wieku uczniów.


alt


alt


alt


Po serii pytań olimpijczycy pozowali do zdjęć z klasami, a następnie rozdawali autografy.


alt


alt


alt


- Pomysłodawcą "Olimpijskiego Apelu" był pan Mirosław Begger - powiedział Adam Perzyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy. - Na jego propozycję jako dyrektor szkoły bardzo żywo i radośnie zareagowałem. Uważam, że takie imprezy, możliwość spotkania z osobami, które ciężką pracą osiągnęły sukces są dla małych dzieci bardzo cenne. Wybraliśmy przedstawicieli dyscyplin, w których wyniki osiąga się po przez ciężką pracę. Wystarczająco dużo mówi się o piłce nożnej. Należy promować te dyscypliny, które są bardzo ciężkie w trenowaniu, a niestety mniej popularne w Polsce, a jak widzimy mamy w nich ogromne sukcesy. Chcemy raz, dwa razy w roku organizować spotkania ze znanymi sportowcami żeby wśród dzieci zasiać ziarno aktywności fizycznej i chęci do trenowania, uprawiania sportu.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież