Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lista kandydatów do jazdy w Gdańsku coraz krótsza

altCoraz krótsza robi się lista zawodników, którzy w przyszłym roku mogliby jeździć w Gdańsku. Wszystko wskazuje, że gdańszczanie nie będą mieli lidera z czołówki Grand Prix.


Niecały miesiąc został klubom żużlowym na kontraktowanie zawodników. W kilku klubach kadry są praktycznie zamknięte. W kilku jest sporo nie wiadomych. Do tej ostatniej grupy należy Wybrzeże.


Andrzej Terlecki, menadżer drużyny, zapowiedział, że cały skład zostanie podany tuż przed zakończeniem okresu transferowego. Nie padły żadne nazwiska. Terlecki powiedział jedynie, że z dwoma zawodnikami warunki kontraktu są praktycznie ustalone. Jacy to mogą być zawodnicy? Na razie gdańscy kibice mogą wykreślać kolejne nazwiska z grona tych, których widzieliby w Gdańsku. Z czołowych zawodników Grand Prix i ligi oficjalnie bez angażu pozostaje Nicki Pedersen, Greg Hancock, Grzegorz Walasek. Nie można wykluczyć, że dwaj pierwsi mają już nowych pracodawców, ale nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone. Pedersen może trafić do Leszna, a Hancock jest bliski powrotu do Tarnowa. Ważną umowę w Rzeszowie ma Walasek, ale może zmienić klub. W przypadku Walaska w okresie transferowym mówiło się o Częstochowie, Zielonej Górze i Lesznie.


Wśród transferowych plotek z Gdańskiem łączony jest Leon Madsen. Pojawiły się również nazwiska Fredrika Lindgrena, Sebastiana Ułamka, Rafała Okoniewskiego. W tym gronie raczej nie ma zdecydowanego lidera drużyny. Nie jest również pewne, że zawodnicy, którzy wywalczyli awans, a których Wybrzeże chciałoby zatrzymać zostaną. Gdański klub do końca listopada musi się rozliczyć za miniony sezon. Od tego część zawodników uzależnia rozmowy o sezonie 2014. Ważną umowę, ale bez aneksu finansowego ma Krystian Pieszczek. Jak na razie gdańszczanie wskazywani są jako murowany kandydat do spadku. Rok temu w tej samej sytuacji była Betard Sparta.


Co u rywali gdańszczan?

Stelmet Zielona Góra

Zielonogórzanie wygrali licytację z Unibaxem i zatrzymali Patryka Dudka. Tym samym skład mistrzów Polski jest praktycznie zamknięty. Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Andreas Jonsson, Patryk Dudek, Aleksandr Loktajew, Mikkel B. Jensen to seniorskie zestawienie ma jeszcze uzupełnić Krzysztof Jabłoński. Słabszym punktem zielonogórskiej drużyny po zakończeniu wieku juniora będą młodzieżowcy.


Unibax Toruń

Torunianie do ligi przystąpią najprawdopodobniej z -8 punktami. To jeszcze nie jest przesądzone, bo toruński klub pewnie będzie się jeszcze odwoływał od i tak znacznie zmniejszonych kar. Bez względu na to Unibax będzie jednym z głównych kandydatów do złota, bo stworzono tam prawdziwy dream team. Do Tomasza Golloba, Chrisa Holdera, Darcy Warda i Adriana Miedzińskiego dołączył w środę Emil Sajfutdinow. Tą niesamowicie silną piątkę seniorów uzupełnia Paweł Przedpełski, a torunianie byli bliscy pozyskania Oskara Fajfera.


Unia Tarnów

"Jaskółki" najprawdopodobniej stracą Macieja Janowskiego, który ma wrócić do Wrocławia. Bliski powrotu jest Greg Hancock. W ekipie Marka Cieślaka zostali: Janusz Kołodziej, Martin Vaculik, Artiom Łaguta. Nowym zawodnikiem w Unii będzie Krzysztof Buczkowski. Jak wyżej wspomnieliśmy nad morze może przenieść się Madsen. W Tarnowie raczej zostanie Kacper Gomólski.


Włókniarz Częstochowa

Częstochowianie stracili Emila Sajfutdinowa. W związku z zawirowaniami z jednym z głównych sponsorów klub wpadł w problemy finansowe i raczej nie dokona spektakularnych wzmocnień. Kadrę seniorską tworzą w tym momencie Rune Holta, Michael Jepsen, Grigorij Łaguta, Rafał Szombierski, Mirosław Jabłoński. Mocnym punktem powinien być junior Artur Czaja.


Stal Gorzów

Gorzowianie dość szybko zamknęli skład. Udało się zatrzymać Nielsa Kristiana Iveresena. Umowę przedłużył Tomasz Gapiński. Istotnym wzmocnieniem jest powrót do Gorzowa Mateja Zagara. Seniorskie zestawienie uzupełniają Krzysztof Kasprzak i Linus Sundstroem, a klub zapowiedział, że pozyska szóstego seniora, który będzie Polakiem. Tym zawodnikiem będzie prawdopodobnie Piotr Świderski.


Unia Leszno

W Lesznie sporo zmian. Będzie nowy prezes, nowy trener i nowy lider. Damian Baliński, Kenneth Bjerre, Mikkel Michelsen, Przemysław Pawlicki, Grzegorz Zengota - to seniorzy z ważnym kontraktami w Lesznie. Klub zapowiedział już, że zamknął budowę składu. Na specjalnej konferencji ma podać nazwisko nowego trenera i lidera drużyny. Z kandydatów najczęściej wymienia się Pedersena, Hancocka i Walaska.


Betard Sparta Wrocław

We Wrocławiu największym sukcesem jest zatrzymanie Taia Woffindena. Oprócz mistrza świata w Betardzie nadal będą jeździć Troy Batchelor i Tomasz Jędrzejak. Praktycznie przesądzony jest powrót Macieja Janowskiego, co istotnie wzmocni wrocławską drużynę.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież