Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Leszek Marsz: Przybysze nie czują sentymentu do klubu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 października 2022 12:19

W latach 1968–1979 Leszek Marsz był żużlowcem Wybrzeża Gdańsk. W 583 biegach zdobył 918,5 punkta co daje mu 12. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w historii gdańskiego klubu.


Leszek Marsz urodził się 87 stycznia 1949 roku. Był zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk w latach 1968-79. Gdańskiemu klubowi był wierny przez całą swoją karierę. W latach siedemdziesiątych stanowił mocny punkt Wybrzeża. Miał swój wkład w zdobycie przez gdański klub  srebrnego medalu drużynowych mistrzostw Polski w 1978 roku. Był dwukrotnym brązowym medalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski (Zielona Góra 1970, Leszno 1972). Dwukrotnie startował w finał indywidualnych mistrzostw Polski (Rybnik 1973, Gorzów Wielkopolski 1974), mistrzostw Polski par klubowych (Leszno 1975, Gdańsk 1976). Był dwukrotnym finalistą turniejów o "Złoty Kask" (1973, 1976) i trzykrotnym finalistą turniejów o "Srebrny Kask" (1969, 1970, 1971).

alt


- Szczerze mówiąc staram się nie wracać wspomnieniami, bo to oglądanie się za siebie - powiedział Leszek Marsz, zawodnik Wybrzeża w latach 1968–1979. - Ale gdy spotykamy się w gronie kolegów, byłych zawodników Wybrzeża, bo często spotykam się
z Leszkiem Papakulem, Romkiem Zielińskim to lubimy powspominać stare czasy, pośmiać się. To miłe wspomnienia. Wspominamy kolegów z którymi jeździliśmy, działaczy. Od kilku lat rzadziej odwiedzam stadion. Powiem szczerze, że to wina telewizji. Wszystkie mecze są w telewizji, a oglądam też jeszcze ekstraligę. Jak przyjeżdżałem na stadion i przegrywaliśmy to z trybun była większa gorycz tej porażki. Gdyby zawodnicy, którzy zadeklarowali pozostanie w Wybrzeżu dotrzymali słowa to moim zdaniem skład mógłby być mocny. Tylko z tym dotrzymywaniem słowa jest różnie. Kiedyś byliśmy wszyscy chłopcy z Trójmiasta i często po zawodach jechaliśmy na wspólną kolację. Teraz jest zbieranina. Człowiek nie zdąży się przyzwyczaić do jakiegoś nazwiska już zawodnik jest gdzie indziej. Gdy przychodzą mówią, że ich marzeniem było startować nad morzem, a rok, dwa już ich nie ma. Jest pęd za kasą, co jest w pewnym sensie zrozumiałe. Przywiązanie do drużyny, sentyment do miasta to jest wśród miejscowych zawodników. Przybysze tego nie czują.
Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież