Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet... Gdańska bazylika na cenzurowanym... » Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz kolejny karze gospodarza i proboszcz... Prezydent Nawrocki: Musimy w końcu załatwić kwestię reparacji » Prezydent RP Karol Nawrocki w trakcie uroczystości na Westerplatte powiedział, że domaga się reparac... Prof. Piotr Czauderna: Pokłady łatwego zła » W ostatnich latach karierę robi pojęcie hejtu w internecie; nazywane jest to inaczej mową nienawiści... 1 września - czas polskiego honoru » Bezpłatna "Gazeta Gdańska" w swoim najnowszym wydaniu przypomina wiele gdańskich i pomorskich okolic... Jarosław Kaczyński w Gdańsku » 25 sierpnia Jarosław Kaczyński w Sali BHP prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami ... Prezes PiS: Niemcy prowadzą do rozbicia naszej tożsamości » „Jest także inna wojna, którą pozwolę sobie określić jako wojnę hybrydową. To jest operacja prowadzo...
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
piątek, 05 września 2025 07:47
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lechia ma nowego trenera i napastnika

W końcu coś się ruszyło w szeregach gdańskiej Lechii. Klub ogłosił, że nowym trenerem został Joaqium Machado. Zakontraktowano też nowego napastnika, Dnijela Aleksicia. Coraz bliżej jest również do wykupienia z Tereka Grozny Macieja Makuszewskiego. Dodatkowo pojawiają się pogłoski, że nad morze może też trafić Gruzin, Giorgi Popchadze.


Nowym szkoleniowcem jest Portugalczyk, Quim Machado. Lechia podpisała z nim dwuletni kontrakt. Machado ma 47 lat. Jako piłkarz grał głównie w swojej ojczyźnie, m. in. w Bradze, Vitorii Guimaraes czy Estrelii Amadora.


Największym sukcesem trenerskim było wprowadzenie trzy lata temu do portugalskiej ekstraklasy zespołu CD Feirenense. Ostatnio pracował w GD Chaves, który pod wodzą Machado zajął ósme miejsce w portugalskiej II lidze.


Jednak Quim Machado nie będzie jedynym Portugalczykiem w sztabie szkoleniowym. Jako asystent analityk będzie mu pomagał Fernando Festa.


Oprócz trenera Lechia ma też nowego zawodnika. Jest nim 23-letni serbski napastnik Danijel Aleksić. Lechia podpisała z nim dwuletni kontrakt z opcja przedłużenia. Aleksić do tej pory występował m. in. w Vojvodinie Nowy Sad (z którą też przygodę mieli inni biało-zieloni, Leković oraz Vranješ) , niemieckim Greuther Furth, który gra w 2. Bundeslidze, Genoi czy Saint-Etienne. Serb regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. W barwach pierwszej drużyny narodowej zaliczył jeden występ, przeciwko Polsce zresztą.


Lechii udało się także dojść do porozumienia z Terekiem Grozny w sprawie Macieja Makuszewskiego. Pomocnik podpisał kontrakt do 2018 roku. Udało się także przedłużyć wypożyczenie od Rosjan na kolejny rok Zaura Sadaeva, co zapewne bardzo ucieszy sympatyków biało-zielonych. Wiadomo także, że w klubie zostaje Rafał Janicki, który stwierdził, że jest to najlepsze dla jego rozwoju.


Nieoficjalnie mówi się także o tym, że we wtorek ma zostać zakontraktowany także Daniel Łukasik. Ponadto coraz więcej w prasie i na Twitterze pojawia się informacji o tym, że gdańszczanie są zainteresowani gruzińskim obrońcą, Giorgim Popchadze. Występował on do tej pory w Jagiellonii Białystok, ale klub nie jest w stanie go zatrzymać z powodu zbyt wysokich zarobków (na poziomie 25 tys. zł miesięcznie).


goch



Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież