300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Daniel Weber dla
czwartek, 02 lutego 2023 20:21
Daniel Weber dla
Z menadżerem Danielem Weberem, eks zawodnikiem Lechii, wychowankiem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kucharski kontra Grubba przy pingpongowym stole

14 maja przypada rocznica urodzin Andrzeja Grubby. Przyjaciele i koledzy po raz kolejny na piłkarskiej murawie uczczą pamięć najlepszego polskiego tenisisty stołowego. Mecz memoriałowy, którego partnerem jest Energa, rozpocznie się o godz. 17.00  na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.


Przyjaciele i koledzy Andrzeja Grubby, który zmarł w 2005 roku, w dniu jego urodzin, upamiętniają najlepszego polskiego tenisistę stołowego na boisku piłkarskim. Andrzej Grubba większości kojarzy się z tenisem stołowym, ale piłka nożna była jego wielką pasją i drugą sportową miłością. Na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rywalizują ze sobą drużyny Przyjaciół Andrzeja, w której grają synowie Andrzej Grubby i reprezentacja AWFiS.


Po latach dojdzie również do starcia Grubba – Kucharski przy stole pingpongowym. Przy specjalnie przygotowanym stole staną Maciej Grubba, syn Andrzeja Grubby i Leszek Kucharski.


Spotkanie na stadionie AWFiS uroczyście otworzą rektor uczelni prof. Waldemar Moska i żona Andrzeja, Lucyna Grubba. Gośćmi memoriałowego popołudnia będą gdańscy samorządowcy – Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wybitni sportowcy m.in. Daniel Waszkiewicz.


- Mecz memoriałowy Andrzeja Grubby to dla mnie i wielu moich kolegów termin obowiązkowy – wyznał Marek Fostiak, prezes Pomorskiej Federacji Sportu i wykładowca AWFiS. - To spotkanie po latach nas jednoczyło. Przy okazji tych spotkań spotykało się najwięcej osób. Andrzeja znałem bardzo dobrze. Byliśmy na tym samym roku. Razem składaliśmy przysięgę studencką. Potem nasze losy sportowe różnie się potoczyły, ale często się spotykaliśmy. Mecz piłkarski to dobry sposób na uczczenie pamięci Andrzeja.


alt

Po latach Leszek Kucharski, z prawej, zmierzy się z Grubbą przy pingpongowym stole. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Maciej Grubba, syn Andrzeja


- Nasze środowisko uczci pamięć Andrzeja na boisku – powiedział Andrzej Kowalczys. - Andrzej miał niesamowite umiejętności i talent. Był człowiekiem ponad przeciętnym. Czego się nie podjął kończyło się sukcesem. Był nie tylko znakomitym tenisistą stołowym, ale również znakomitym piłkarzem. Wielu z nas mogłoby się od niego uczyć. Na boisku zagramy mecz z drużyną AWFiS. Spotkają się bliżsi i dalsi przyjaciele Andrzeja, z którymi rywalizował przy stole pingpongowym i boisku piłkarskim.


Dwa lata temu górą była drużyna uczelniana, która wygrała 3:0 (taki sam wynik padł również przed trzy lata temu) po golach doktorów Romana Tymańskiego, Marka Fostiaka i Bartka Dolańskiego. Na boisku zaprezentowali się również Andrzej Szwarc, Mirosław Piątek, Michał Chamera (reprezentacja AWFiS), Tomasz Korynt, Roman Walder, Andrzej Sobczak b. gracz Bałtyku, Jarek Knop, b. piłkarz ręczny Wybrzeża, Krzysztof Goławski i Wojtek Jankowski (Przyjaciele Andrzeja).


Również rok temu zwycięsko z boiska schodziła drużyna AWFiS, która zwyciężyła 4:1. Bramki zdobywali Łukasz Jankowski (2), Andrzej Szwarc (2) - Dariusz Zarębski.


Trzy lata temu pomysł uhonorowania Andrzeja Grubby poprzez nadanie jego imienia głównej alei oliwskiej uczelni zgłosił Marek Formela. Władze uczelni zaakceptowały pomysł. Ideę wsparła Energa.  W uroczystości nadaniu głównej alei Akademii Wychowania i Sportu imienia Andrzeja Grubby, która odbyła się w maju 2010 roku, wzięła żona Lucyna, synowie Tomasz i Maciej oraz rodzice Ludomira i Alojzy Grubba. Na uroczystości nie zabrakło przyjaciół najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego.


Patronat medialny nad spotkaniem objęły TVP Gdański Radio Gdańsk.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież