Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
środa, 04 maja 2022 18:31
Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
Politycy KO i PSL, tworzący zarząd województwa pomorskiego

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
sobota, 07 maja 2022 20:46
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
W niedzielę o godz. 14.00 w Landshut rozpocznie się mecz Trans MF
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
sobota, 14 maja 2022 21:24
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
W ostatnim meczu w sezonie 2021/2022 przed swoją publicznością

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
poniedziałek, 09 maja 2022 14:41
Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
W końcu po 83 latach nastąpi niebawem powrót do Polski obrazów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kucharski kontra Grubba przy pingpongowym stole

14 maja przypada rocznica urodzin Andrzeja Grubby. Przyjaciele i koledzy po raz kolejny na piłkarskiej murawie uczczą pamięć najlepszego polskiego tenisisty stołowego. Mecz memoriałowy, którego partnerem jest Energa, rozpocznie się o godz. 17.00  na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.


Przyjaciele i koledzy Andrzeja Grubby, który zmarł w 2005 roku, w dniu jego urodzin, upamiętniają najlepszego polskiego tenisistę stołowego na boisku piłkarskim. Andrzej Grubba większości kojarzy się z tenisem stołowym, ale piłka nożna była jego wielką pasją i drugą sportową miłością. Na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rywalizują ze sobą drużyny Przyjaciół Andrzeja, w której grają synowie Andrzej Grubby i reprezentacja AWFiS.


Po latach dojdzie również do starcia Grubba – Kucharski przy stole pingpongowym. Przy specjalnie przygotowanym stole staną Maciej Grubba, syn Andrzeja Grubby i Leszek Kucharski.


Spotkanie na stadionie AWFiS uroczyście otworzą rektor uczelni prof. Waldemar Moska i żona Andrzeja, Lucyna Grubba. Gośćmi memoriałowego popołudnia będą gdańscy samorządowcy – Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wybitni sportowcy m.in. Daniel Waszkiewicz.


- Mecz memoriałowy Andrzeja Grubby to dla mnie i wielu moich kolegów termin obowiązkowy – wyznał Marek Fostiak, prezes Pomorskiej Federacji Sportu i wykładowca AWFiS. - To spotkanie po latach nas jednoczyło. Przy okazji tych spotkań spotykało się najwięcej osób. Andrzeja znałem bardzo dobrze. Byliśmy na tym samym roku. Razem składaliśmy przysięgę studencką. Potem nasze losy sportowe różnie się potoczyły, ale często się spotykaliśmy. Mecz piłkarski to dobry sposób na uczczenie pamięci Andrzeja.


alt

Po latach Leszek Kucharski, z prawej, zmierzy się z Grubbą przy pingpongowym stole. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Maciej Grubba, syn Andrzeja


- Nasze środowisko uczci pamięć Andrzeja na boisku – powiedział Andrzej Kowalczys. - Andrzej miał niesamowite umiejętności i talent. Był człowiekiem ponad przeciętnym. Czego się nie podjął kończyło się sukcesem. Był nie tylko znakomitym tenisistą stołowym, ale również znakomitym piłkarzem. Wielu z nas mogłoby się od niego uczyć. Na boisku zagramy mecz z drużyną AWFiS. Spotkają się bliżsi i dalsi przyjaciele Andrzeja, z którymi rywalizował przy stole pingpongowym i boisku piłkarskim.


Dwa lata temu górą była drużyna uczelniana, która wygrała 3:0 (taki sam wynik padł również przed trzy lata temu) po golach doktorów Romana Tymańskiego, Marka Fostiaka i Bartka Dolańskiego. Na boisku zaprezentowali się również Andrzej Szwarc, Mirosław Piątek, Michał Chamera (reprezentacja AWFiS), Tomasz Korynt, Roman Walder, Andrzej Sobczak b. gracz Bałtyku, Jarek Knop, b. piłkarz ręczny Wybrzeża, Krzysztof Goławski i Wojtek Jankowski (Przyjaciele Andrzeja).


Również rok temu zwycięsko z boiska schodziła drużyna AWFiS, która zwyciężyła 4:1. Bramki zdobywali Łukasz Jankowski (2), Andrzej Szwarc (2) - Dariusz Zarębski.


Trzy lata temu pomysł uhonorowania Andrzeja Grubby poprzez nadanie jego imienia głównej alei oliwskiej uczelni zgłosił Marek Formela. Władze uczelni zaakceptowały pomysł. Ideę wsparła Energa.  W uroczystości nadaniu głównej alei Akademii Wychowania i Sportu imienia Andrzeja Grubby, która odbyła się w maju 2010 roku, wzięła żona Lucyna, synowie Tomasz i Maciej oraz rodzice Ludomira i Alojzy Grubba. Na uroczystości nie zabrakło przyjaciół najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego.


Patronat medialny nad spotkaniem objęły TVP Gdański Radio Gdańsk.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież