Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...

Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!

sobota, 05 marca 2022 18:42

altHokeistki Stoczniowca w sobotę w Oświęcimiu wygrały z UKHK Unią 12:8 (5:3, 4:4, 3:1) i wygrały serię półfinałową 2:0. Podopieczne trenera Zenona Obłońskiego po raz ósmy awansowały do finału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.

UKHK Unia Oświęcim - GKS Stoczniowiec Gdańsk 8:12 (3:5, 4:4, 1:3)
Bramki: 1:0 Kamila Wieczorek (4), 2:0 Amelia Bula (4), 2:1 Magdalena Łąpieś (6), 2:2 Tetiana Onyshchenko (11), 2:3 Renata Tokarska (14, 5 na 4), 2:4 Magdalena Łąpieś (18), 2:5 Maja Brzezińska (19), 3:5 Kamila Wieczorek (20), 3:6 Katarzyna Kasprzycka (22, 5 na 4), 3:7 Maja Brzezińska (23, rzut karny), 4:7 Amelia Bula (29), 4:8 Magdalena Łąpieś (31), 5:8 Aneta Michałek (31), 6:8 Martyna Solorz (34), 7:8 Kamila Wieczorek (34), 7:9 Magdalena Łąpieś (36), 7:10 Alicja Siejka (50), 7:11 Katarzyna Kasprzycka (51), 8:11 Aneta Michałek (53), 8:12 Julia Łapińska (56)

Unia: Michalina Burzyńska-Wróbel (21 Anna Pieczyk) - Ada Wawrzyk, Aleksandra Langner, Kamila Wieczorek, Joanna Strzelecka, Aneta Michałek - Anna Zaborska, Katarzyna Zaborska, Alicja Kopciara, Amelia Bula, Aleksandra Pocheć - Sandra Piotrowska, Karolina Makuch, Martyna Solorz, Daniela Szeląg, Justyna Żyła - Patrycja Kułas
Stoczniowiec: Agata Kosińska-Horzelska - Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Maja Brzezińska, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Maja Banaś, Julia Łapińska, Tetiana Onyshchenko, Magdalena Łąpieś - Aleksandra Berecka, Julia Grzelak, Anna Sencerz

Drugi mecz półfinału PLHK to była wymiana ciosów. Lepiej spotkanie zaczęły oświęcimianki, które w ciągu 32 sekund zdobyły dwie bramki i w 4. minucie prowadziły 2:0. Gdańszczanki odpowiedziały w 6. minucie. Pierwszą bramkę dla Stoczniowca zdobyła Magdalena Łąpieś. Druga część pierwszej tercji należała do podopiecznych trenera Obłońskiego. Po trafieniach Tetiany Onyshchenko, Renaty Tokarskiej (gra w przewadze), Magdaleny Łąpieś (18) i Mai Brzezińskiej gdańszczanki prowadziły 5:2. Tuż przed końcem pierwszej tercji rywalki zdobyły trzecią bramkę. Po dwóch bramkach na początku drugiej tercji w 23. minucie Stoczniowiec prowadził już 7:3. To nie był jednak koniec emocji. Między 29 a 36 minutą padło aż 6 bramek. Oświęcimianki w 34. minucie zdołały zmniejszyć straty do jednej bramki (7:8). Czwarte trafienie Magdaleny Łąpieś pozwoliło gdańszczankom zejść na przerwę po drugiej tercji z przewagą 2 bramek (9:7). W trzeciej tercji podopieczne trenera Obłońskiego nie dały sobie wydrzeć wygranej. Ostatecznie Stoczniowiec wygrał 12:8 i po raz ósmy z rzędu awansował do finału PLHK.