Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adrian Gała: Musimy zostawiać serce na torze

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 marca 2022 21:04

altRozmowa z Adrianem Gałą, żużlowcem Zdunek Wybrzeże w sezonie 2022


- Z jakimi nadziejami przystępujesz do zbliżającego się sezonu?
Adrian Gała: Przygotowania do sezonu są na finiszu. Czekamy tylko na sprzyjającą pogodę żeby zacząć jeździć na motocyklach. W zimę wykonałem naprawdę dużo pracy. Poświęciłem dużo czasu na treningi, na pracę nad moją dietą i wagą i czuję się dobrze przygotowany do sezonu.


- Przed rokiem zanim zacząłeś tak naprawdę sezon to doznałeś poważnej kontuzji, która miała duży wpływ na twoją formę i wyniki.
Adrian Gała: Zdecydowanie tak, ale nie chciałbym już do tego wracać. To już było. Teraz w Gdańsku jest dla mnie nowy rozdział i na tym chce się skupić.


- W Gdańsku startowało wielu wychowanków klubu z Gniezna i to z powodzeniem. To miało jakiś wpływ na wybór klubu na sezon 2022?
Adrian Gała: To nie miało wpływu. Tak się złożyło, że kilku kolegów z Gniezna jeździło w Gdańsku. Tym się nie sugerowałem. Kierowałem się przede wszystkim tym, że klub jest dobrze poukładany. Zawsze dobrze czułem się na gdańskim torze. I to był też argument za wyborem Gdańska.


- Mówisz, że dobrze czułeś się na gdańskim torze, ale on przed poprzednim sezonem został zmieniony, a ty nie miałeś okazji na nim wystartować. Będziesz musiał go na nowo poznawać?
Adrian Gała: Czy tak mocno się zmienił? Geometria została ta sama. Mi zawsze dobrze się jeździło w Gdańsku i mam nadzieję, że tak zostanie.


- Stawiasz sobie jakieś cele co do liczby zdobywanych punktów?
Adrian Gała: Oczywiście, że tak. Jestem ambitnym zawodnikiem. Chcę ciężko pracować i jestem na to nastawiony. Nigdy nic nie dostałem za darmo tylko musiałem od początku pracować na swoje nazwisko. Mam swoje cele i minimum jakie chce osiągać.


- Przed rokiem Zdunek Wybrzeże był stawiany jako jeden z głównych faworytów ligi. W tym roku nie jesteście w gronie faworytów. Ma to dla ciebie jakieś znaczenie?
Adrian Gała: Dla mnie nie ma żadnego znaczenia. Musimy wyjechać pod taśmę i walczyć dla swojej drużyny, żeby kibice, działacze i sponsorzy byli z nas zadowoleni. Jak oni będą zadowoleni to wynik też będzie. Musimy skupiać się na tym, żeby zostawiać na torze serce dla klubu.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież