Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hokeistki Stoczniowca o jedno zwycięstwo od mistrzostwa Polski!

Hokeistki Stoczniowca jedna wygrana dzieli od zdobycia złotych medali mistrzostw Polski. W pierwszym meczu finału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet podopieczne Henryka Zabrockiego wygrały w Oświęcimiu z UKHK Unią 6:5 (2:3, 1:1, 3:1).Stoczniowiec: Kosińska - Tokarska, Kasprzycka, Bigos, Onyshchenko, Rykaczewska - Detmer, Nowak, Obłońska, Berecka, Błaszak - Wnuczko, Siejka, Byczkowska, Hermann

Bramki dla Stoczniowca: Obłońska (15),  Obłońska (17), Onyshchenko (30), Byczkowska (41), Onyshchenko (43), Onyshchenko (50)

Gdańszczanki dobrze zaczęły mecz. Pierwszą bramkę zdobyła Magdalena Obłońska w 15 minucie. To rozwiązało worek z bramkami. Oświęcimianki odpowiedziały trafieniem Katarzyny Frąckowiak w 16 minucie. 60 sekund później po raz drugi krążek w bramce Unii umieściła Obłońska. Końcówcka tercji należała do Kamili Wieczorek, która zdobyła dwie bramki dla gospodyń. Trzecie trafienie oświęcimianki zanotowały 13 sekund przed końcem pierwszej tercji. Gdańszczankom udało się wyrównać w 30 minucie. Na listę strzelców wpisała się Tetiana Onyshchenko. Co ciekawe gdański zespół grał wówczas w podwójnym osłabieniu. W 37 minucie oświęcimianki ponownie objęły prowadzenie, a swoja drugą bramkę zdobyła Frąckowiak. Bardzo dobrze gdańszczanki zaczęły trzecią tercję. W 41 minucie do wyrównania doprowadziła Katarzyna Byczkowska, a w 43 minucie Onyshchenko wyprowadziła Stoczniowiec na prowadzenie. W 50 minucie Tetiana zdobyła swoją trzecią bramkę, a szóstą dla gdańskiej drużyny. Gdy w 56 minucie Wieczorek zdobyła kontaktowego gola zaczął się horror. Szczególnie emocjonujące były ostatnie sekundy. 27 sekund przed końcem na ławkę kar trafiła Katarzyna Kasprzycka, a gdy do końca meczu zostało 12 sekund dołączyła do niej Joanna Detmer. Ostatnie 12 sekund gdańszczanki grały 3 na 5, a nawet na 6 rywalek, które wycofały bramkarkę. Oświęcimianko nie udało się pokonać Agaty Kosińskiej i Stoczniowiec wygrał pierwszy mecz finałowy. Mecz pechowo zakończył się dla Mary Bigos, która w połowie trzeciej tercji została uderzona, ale dograła spotkanie do końca. Po meczu gdańska zawodniczka udała się do szpitala z podejrzeniem pęknięcia żebra.


altDrugie spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 14 marca w Hali Olivia. Początek o godz. 17.00. Jeśli gdańszczanki wygrają sobotni mecz zdobędą mistrzostwo Polski. Jeśli wygrają oświęcimianki to decydujący mecz zostanie rozegrany w niedzielę. Miejmy nadzieję, że dodatkowe spotkanie nie będzie potrzebne.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież