Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Hokeistki Stoczniowca o jedno zwycięstwo od mistrzostwa Polski!

Hokeistki Stoczniowca jedna wygrana dzieli od zdobycia złotych medali mistrzostw Polski. W pierwszym meczu finału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet podopieczne Henryka Zabrockiego wygrały w Oświęcimiu z UKHK Unią 6:5 (2:3, 1:1, 3:1).Stoczniowiec: Kosińska - Tokarska, Kasprzycka, Bigos, Onyshchenko, Rykaczewska - Detmer, Nowak, Obłońska, Berecka, Błaszak - Wnuczko, Siejka, Byczkowska, Hermann

Bramki dla Stoczniowca: Obłońska (15),  Obłońska (17), Onyshchenko (30), Byczkowska (41), Onyshchenko (43), Onyshchenko (50)

Gdańszczanki dobrze zaczęły mecz. Pierwszą bramkę zdobyła Magdalena Obłońska w 15 minucie. To rozwiązało worek z bramkami. Oświęcimianki odpowiedziały trafieniem Katarzyny Frąckowiak w 16 minucie. 60 sekund później po raz drugi krążek w bramce Unii umieściła Obłońska. Końcówcka tercji należała do Kamili Wieczorek, która zdobyła dwie bramki dla gospodyń. Trzecie trafienie oświęcimianki zanotowały 13 sekund przed końcem pierwszej tercji. Gdańszczankom udało się wyrównać w 30 minucie. Na listę strzelców wpisała się Tetiana Onyshchenko. Co ciekawe gdański zespół grał wówczas w podwójnym osłabieniu. W 37 minucie oświęcimianki ponownie objęły prowadzenie, a swoja drugą bramkę zdobyła Frąckowiak. Bardzo dobrze gdańszczanki zaczęły trzecią tercję. W 41 minucie do wyrównania doprowadziła Katarzyna Byczkowska, a w 43 minucie Onyshchenko wyprowadziła Stoczniowiec na prowadzenie. W 50 minucie Tetiana zdobyła swoją trzecią bramkę, a szóstą dla gdańskiej drużyny. Gdy w 56 minucie Wieczorek zdobyła kontaktowego gola zaczął się horror. Szczególnie emocjonujące były ostatnie sekundy. 27 sekund przed końcem na ławkę kar trafiła Katarzyna Kasprzycka, a gdy do końca meczu zostało 12 sekund dołączyła do niej Joanna Detmer. Ostatnie 12 sekund gdańszczanki grały 3 na 5, a nawet na 6 rywalek, które wycofały bramkarkę. Oświęcimianko nie udało się pokonać Agaty Kosińskiej i Stoczniowiec wygrał pierwszy mecz finałowy. Mecz pechowo zakończył się dla Mary Bigos, która w połowie trzeciej tercji została uderzona, ale dograła spotkanie do końca. Po meczu gdańska zawodniczka udała się do szpitala z podejrzeniem pęknięcia żebra.


altDrugie spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 14 marca w Hali Olivia. Początek o godz. 17.00. Jeśli gdańszczanki wygrają sobotni mecz zdobędą mistrzostwo Polski. Jeśli wygrają oświęcimianki to decydujący mecz zostanie rozegrany w niedzielę. Miejmy nadzieję, że dodatkowe spotkanie nie będzie potrzebne.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież