U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
czwartek, 30 czerwca 2022 10:51
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
Z dniem 30 czerwca 2022 roku Mirosław Berliński kończy pracę w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hokeistki Stoczniowca nieskuteczne, ale pewnie wygrały na inaugurację

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 04 września 2021 21:29

altSezon 2021/2022 Polskiej Ligi Hokeja Kobiet hokeistki Stoczniowca rozpoczęły od zwycięstwa. Podopieczne Zenona Obłońskiego w hali Olivia pokonały MMKS Podhale Nowy Targ 6:1 (1:1, 3:0, 2:0).


GKS Stoczniowiec Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Bramki: 0:1 Agata Leśniowska (6), 1:1 Julia Łapińska (11), 2:1 Magdalena Łąpieś (27), 3:1 Dominika Korkuz (32), 4:2 Katarzyna Kasprzycka (35), 5:1 Magdalena Łąpieś (42), 6:1 Julia Łapińska (48)

Stoczniowiec: Agata Kosińska-Horzelska (50 Natalia Kwiatkowska) - Natalia Kamińska, Dominika Korkuz, Alicja Siejka, Katarzyna Kasprzycka, Maja Brzezińska - Renata Tokarska, Maja Banaś, Magdalena Łąpieś, Tetiana Onyshchenko, Julia Łapińska - Anna Sencerz, Julia Grzelak, Olga Jaskulska
Podhale: Zuzanna Grzybek - Małgorzata Nosal, Magdalena Mroszczak, Agata Leśniowska, Adriana Szopińska - Alicja Gacek, Klaudia Gacek, Karolina Pierwoła, Milena Szlachtowska, Renata Bukowska - Natalia Nosal, Emilia Nosal, Julia Raducka, Amelia Węgrzyniak, Dominika Kowalczyk - Agnieszka Maciaś-Paprocka, Wiktoria Fryźlewicz

Do sezonu 2021/2022 hokeistki Stoczniowca przystąpiły z nowym trenerem. Henryka Zabrockiego, który zakończył karierę trenerską, zastąpił Zenon Obłoński.
W sezonie 2021/2022 nastąpiła reorganizacja rozgrywek. Zamiast podziału na grupy wszystkie drużyny grają w jednej. Zamiast dwumeczu z jednym rywalem w sobotę i niedzielę drużyny grają z dwoma przeciwnikami.


Hokeistki Stoczniowca na inaugurację zagrały w hali Olivia z MMKS Podhalem Nowy Targ. Faworytkami spotkanie były gdańszczanki, ale mecz zaczął się dość niespodziewanie, bo w 6. minucie krążek znalazł się w gdańskiej bramce. Agatę Kosińską-Horzelską pokonała Agata Leśniowska. Kolejne minuty to rosnący napór gdańszczanek, które prawie nie opuszczały tercji rywalek. Brakowały jednak skuteczności. W 11. minucie w zamieszaniu pod nowotarską bramką krążek do siatki wepchnęła Julia Łapińska. Mimo wielu okazji i olbrzymiej gdańskiej drużyny po 20 minutach było tylko 1:1. W drugiej tercji obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczne Zenona Obłońskiego prawie nie opuszczały tercji rywalek, ale tylko trzy razy znalazł się w bramce przyjezdnych. Na listę strzelczyń wpisały się kolejno Magdalena Łąpieś (27), Dominika Korkuz (32) i Katarzyna Kasprzycka (35). Gdańszczanki nie odpuściły w trzeciej tercji. Nadal gra toczyła się głównie pod nowotarską bramką, ale bardzo dobrze spisywała się bramkarka przyjezdnych, albo strzały mijały słupek lub w niego trafiały. Gdańszczanki zdołały zdobyć jeszcze dwie bramki, których autorkami były Magdalena Łąpieś (42) i Julia Łapińska (48).


- Jestem zadowolony z wygranej, ale nie do końca z gry - powiedział Zenon Obłoński, trener Stoczniowca. - Mieliśmy olbrzymią przewagę w strzałach. W samej drugiej tercji oddaliśmy 31 strzałów przy 5 rywalek, a strzeliliśmy tylko 3 bramki. Nie jestem zadowolony ze skuteczności, ale generalnie jestem zadowolony z dziewczyn. Myślę, że będzie tylko lepiej.

W niedzielę o godz. 14.00 Stoczniowiec w małej hali Olivia zagra z Cracovią.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież