Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa wspiera obchody 100-lecia Gedanii

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 08 lipca 2022 19:51

Gdański Klub Sportowy Gedania 1922 obchodzi w tym roku swoje setne urodziny. Z tej okazji już w sierpniu rozpoczną się uroczyste obchody tego jubileuszu. Wydarzenia będzie wspierać Energa z Grupy ORLEN.


Gedania to najstarszy klub sportowy w Gdańsku. Został powołany we wrześniu 1922 roku. Klub przetrwał trudne lata wojennej zawieruchy i do dziś wychowuje kolejne pokolenia sportowców.


– Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch i to prawda. Sport przede wszystkim kształtuje charakter. Nie ma nic lepszego dla młodego człowieka, jak zdrowa rywalizacja w duchu fair play – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. – Gdański Klub Sportowy Gedania 1922 wychowywał i kształtował młodzież w czasach nie zawsze łatwych dla Polski. Ta organizacja zaszczepia ducha sportu do dziś. W tym roku klub świętuje niezwykły jubileusz. To już 100 lat od jego powstania. Energa jest związana z Pomorzem, dlatego z ogromną przyjemnością będziemy wspierać obchody jubileuszu, na który – jako sponsor główny – serdecznie Państwa zapraszamy.


– Jesteśmy najstarszym klubem piłkarskim w Gdańsku i aktualnie największym klubem piłkarskim na Pomorzu. Trenuje u nas ponad 600 zawodników, a od roku także szkolimy dziewczynki. Zatrudniamy 35 trenerów, w tym bardzo doświadczonego trenera Bogusława Kaczmarka – wieloletniego szkoleniowca klubów ekstraklasy – powiedział Władysław Barwiński, prezes Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922. – Cieszy nas fakt, że jedna z największych firm na Pomorzu zdecydowała się na bycie sponsorem głównym Jubileuszu 100-lecia Gedanii. Dołożymy wszelkich starań, aby związane z nim uroczystości wypadły okazale, aby zarówno nasi obecni sportowcy, jak i byli zawodnicy czuli dumę bycia Gedanistą.

alt


Obchody jubileuszu potrwają do końca września. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla tych najmłodszych, jak i trochę starszych miłośników piłki nożnej, a także gdańskiego klubu.


Program wydarzeń w ramach 100-lecia Gedanii:
- Międzynarodowy Turniej Piłkarski dla dzieci w Centrum Sportu i Edukacji Gedania 1922 (26-28.08.2022 r.)
- Gala Jubileuszowa w Muzeum II Wojny Światowej, podczas której wręczone zostaną odznaczenia za zasługi dla sportu oraz będzie miała miejsce premiera nowej książki o historii Gedanii (15.09.2022 r.)
- Otwarcie alejki historycznej, festyn sportowy dla dzieci oraz turniej piłkarski dla byłych zawodników (kategoria: oldboje +40 lat) pod tytułem „Historia łączy pokolenia" w Centrum Sportu i Edukacji Gedania 1922 (17.09.2022 r.)
- Mecz towarzyski z zaproszonym zespołem z ekstraklasy w Centrum Sportu i Edukacji Gedania 1922 lub na innym obiekcie piłkarskim w Gdańsku. Na ulicach Gdańska wywieszenie flag klubowych (20-27.09.2022 r.)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież