Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa głównym partnerem reprezentacji Amp Futbolu

Reprezentacji Polski Amp Futbol, medaliści ostatnich mistrzostw Europy, dołącza do sportowej rodziny Grupy Energa. Gdański koncern przez 3 lata będzie wspierał kadrę piłkarzy po amputacjach jako główny partner. - Dla nas jest zaszczytem Panów wspierać - powiedział Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA do spraw korporacyjnych.Grupa Energa sponsoruje blisko pół setki drużyn i inicjatyw sportowych na terenie całego kraju. Grono podopiecznych Energi poszerzyło się o reprezentację Polski w Amp Futbolu. Energa rozpoczęła trzyletnią współpracę z oficjalną reprezentacją kraju w piłce nożnej Amp Futbol jako jej główny partner.


Amp Futbol to jedna z najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych dla osób niepełnosprawnych na świecie. Na świecie w Amp Futbol gra już ponad 60 krajów, w wielu z nich istnieją ampfutblowe ligi i profesjonalne kluby. Finał ostatnich mistrzostw Europy, w których Polacy zdobyli brązowe medale, na stadionie w Stambule śledziło na żywo ponad 41 tys. kibiców. W Polsce jest około 80 zawodników. W rozgrywkach ligowych bierze udział 5 klubów, z których każda jest organizatorem turnieju, w którym każdy gra z każdym.


- Od lata wspieramy sport, ale to jest spotkanie szczególne i szczególna inicjatywa - powiedział Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA do spraw korporacyjnych. - Pokazujemy w ten sposób, Panowie pokazują tak naprawdę, że można mieć niesamowity hart ducha, że fizyczność człowieka to nie wszystko, że ten duch liczy się bardziej. Dla nas jest zaszczytem Panów wspierać. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Mam nadzieję, że razem będziemy odnosić jeszcze większe sukcesy. Jest to dla nas po prostu nobilitacja móc z Państwem współpracować. Mam nadzieję, a w zasadzie pewność, że ta współpraca będzie się dobrze układać korzyścią dla obu stron, ale też, że Panów postawa będzie wielkim świadectwem dla osób, które są dotknięte różnego rodzaju zdarzeniami w życiu. Panowie są uśmiechnięci, pełni pasji, życia. To niesamowite. Za to bardzo wam dziękujemy.


alt- W imieniu zawodników i sztabu szkoleniowego chciałbym podziękować, że możemy nawiązać współpracę - powiedział Mateusz Widłak, Prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska. - Rozwijamy ten sport od sześciu lat. Zaczynaliśmy od zera. Gdy spotykaliśmy się z trenerem i chłopakami na pierwsze treningi brakowało nam piłek, a doszliśmy do tego momentu, że mamy ligę, mamy kluby, mamy akademię, która prowadzi działalność dla dzieci niepełnosprawnych. No i mamy też reprezentację Polski, która jest naszą lokomotywą, jeśli chodzi o promocję i rozwój Amp Futbolu. To świetna drużyna, która jest w czołówce światowej. Zdobyliśmy medal mistrzostw Europy i jesteśmy jednym z faworytów na mistrzostwa świata. Cieszymy się, że tak duży partner, który dużo robi w sporcie, również w piłce nożnej, chce z nami współpracować i chce z nami do tych sukcesów dążyć.


- Na pewno jest to dla nas przełom, jest to przeskoczenie na inny poziom - powiedział Adrian Stanecki, obrońca reprezentacji Polski Amp Futbolu. - To pokazuje, że jesteśmy traktowani normalnie, że jesteśmy pełnoprawną reprezentacją Polski i taka znana firma jak Energa chce w nas zainwestować i budować markę Amp Futbolu.


Grupa Energa jako partner główny pomoże reprezentacji Amp Futbol podczas przygotowań i startów w prestiżowych turniejach zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w tym najważniejszych – w Mistrzostwach Świata 2018 w Meksyku oraz Mistrzostwach Europy w 2020 roku. Polacy już teraz zapowiadają, że będą w nich walczyć o medale.


Energa jest pierwszą tak dużą firmą, która zdecydowała się wesprzeć dyscyplinę sportu osób niepełnosprawnych. - Mam nadzieję, że nasze wsparcie dla Amp Futbolu to będzie tak iskra, która rozpali serca decydentów w firmach, nie tylko spółkach Skarbu Państwa. Rzeczywiście nie słyszałem żeby podobna inicjatywa była przez kogoś wspierana. Mam dzieję, że teraz ta lawina ruszy - powiedział Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA do spraw korporacyjnych.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież