Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piłka nożna dla każdego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 maja 2022 16:13

„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” to program, który od blisko dekady pomaga rozwijać się sportowo utalentowanej młodzieży. Wsparcie paliwowego koncernu przekłada się na realne sukcesy i daje najmłodszym inspiracje ukazując, że droga z małego boiska na wielkie stadiony jest możliwa. Ze wsparcia programu stypendialnego w ramach projektu skorzystał m.in. Karol Fila, reprezentant kadry Polski U-21 czy Kacper Urbański, najmłodszy piłkarz w historii Lechii Gdańsk z debiutem w PKO Bank Polski Ekstraklasie, który aktualnie gra we włoskiej Serie A. Teraz ich śladem podążają kolejni i miejmy nadzieję, że już wkrótce zapukają do bram piłkarskich salonów.


Grupa LOTOS bardzo mocno angażuje się w krzewienie aktywności fizycznej i ugruntowała swoją pozycję jako narodowy mecenas sportu. Oprócz niezwykle owocnej współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym i Polskim Związkiem Narciarskim, szczególnie bliską współpracę spółka nawiązała z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. LOTOS jest głównym sponsorem seniorskich reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet. Wspiera również kadrę U-21. Jednak niezwykle ważne jest także wielowymiarowe podejście do rozwoju dzieci i młodzieży.


Kompleksowe wsparcie
Silne zaplecze juniorskie tworzy się w ramach programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. To kompleksowy projekt, który swoim zasięgiem obejmuje aż 16 ośrodków sportowych w całej Polsce (m.in. Szczecin, Białystok, Jasło i Gdańsk). Patronatem objęło go również Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nad odpowiednim wyszkoleniem czuwa zespół ponad 150 doświadczonych trenerów, a w treningach uczestniczy kilka tysięcy dzieci. Zwieńczeniem ciężkiej pracy jest udział w dużym turnieju LOTOS Junior Cup. Podczas wydarzenia młodzi gracze uczą się jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi rozgrywkom pucharowym. Mogą także liczyć na indywidualne wyróżnienia.

alt


„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” zapewnia odpowiedni sprzęt i stroje dla graczy. Do dzieci trafiają profesjonalne zestawy koszulek, spodenek i dresów. Kluby mogą liczyć na sprzęt treningowy potrzebny podczas prowadzenia zajęć. LOTOS finansuje znaczniki, małe bramki, tyczki czy pachołki.


Mocno rozwijają się żeńskie drużyny, czego przykładem jest choćby świetnie radząca sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej AP LOTOS Gdańsk. Warto odnotować także, że podczas ubiegłorocznej edycji LOTOS Junior Cup statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Nikoli Rykowskiej z drużyny Gdańsk Ladies. Ma to także bezpośrednio przełożenie na zainteresowanie publiczności. Rok temu padł rekord frekwencji, kiedy to zmagania seniorskiej kadry kobiet w meczu z Belgią oglądało ponad 8 tysięcy kibiców. Polskie piłkarki grają już w najmocniejszych ligach na świecie i świetnie radzą sobie w żeńskiej Lidze Mistrzów. Wystarczy wspomnieć o takich zawodniczkach jak Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek, które reprezentują światową klasę i znacząco zasłużyły się dla kobiecego futbolu.
– Sport uczy zasad fair play, dyscypliny i zdrowej rywalizacji. Pozwala przekuć energię, której dzieci mają pod dostatkiem, w coś pozytywnego i korzystnego dla kondycji fizycznej. Chcemy pomagać osobom, które kochają piłkę, mają ogromny talent, ale nie zawsze ich sytuacja materialna i życiowa umożliwia im podnoszenie swoich umiejętności. Wierzymy, że program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” nie tylko wyrównuje szanse, ale także stworzy wspaniały narybek dla kadry seniorów i być może doczekamy się kolejnych gwiazd formatu Roberta Lewandowskiego – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

alt


Zaangażowanie koncernu pozytywnie odbierają też samorządy. – Program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” daje możliwość szerokiej grupie dzieci i młodzieży z Grajewa rozwoju swojej pasji, którą jest gra w piłkę nożną. Młodzi adepci tej dyscypliny sportowej mogą rozwijać swój talent i podnosić poziom umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów, ponieważ program to także szkolenia dla trenerów i możliwość pozyskania nowego sprzętu sportowego. Cieszy mnie fakt, że grajewska młodzież, dzięki udziałowi miasta w tym programie, dostanie realną szansę na powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski – dodaje Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa, miasta, gdzie LOTOS wspiera regionalny ośrodek KS Warmia Grajewo.


Programy piłkarskie, które wspiera i finansuje Grupa LOTOS to przede wszystkim szansa dla młodych sportowców z niewielkich miejscowości. Dzięki takiej inicjatywie, jak „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” młodzi piłkarze i piłkarki już dziś dołączają do młodzieżowych reprezentacji województw, młodzieżowych reprezentacji Polski czy dostają szanse w zawodowych klubach piłkarskich.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: