Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piłka nożna dla każdego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 maja 2022 16:13

„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” to program, który od blisko dekady pomaga rozwijać się sportowo utalentowanej młodzieży. Wsparcie paliwowego koncernu przekłada się na realne sukcesy i daje najmłodszym inspiracje ukazując, że droga z małego boiska na wielkie stadiony jest możliwa. Ze wsparcia programu stypendialnego w ramach projektu skorzystał m.in. Karol Fila, reprezentant kadry Polski U-21 czy Kacper Urbański, najmłodszy piłkarz w historii Lechii Gdańsk z debiutem w PKO Bank Polski Ekstraklasie, który aktualnie gra we włoskiej Serie A. Teraz ich śladem podążają kolejni i miejmy nadzieję, że już wkrótce zapukają do bram piłkarskich salonów.


Grupa LOTOS bardzo mocno angażuje się w krzewienie aktywności fizycznej i ugruntowała swoją pozycję jako narodowy mecenas sportu. Oprócz niezwykle owocnej współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym i Polskim Związkiem Narciarskim, szczególnie bliską współpracę spółka nawiązała z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. LOTOS jest głównym sponsorem seniorskich reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet. Wspiera również kadrę U-21. Jednak niezwykle ważne jest także wielowymiarowe podejście do rozwoju dzieci i młodzieży.


Kompleksowe wsparcie
Silne zaplecze juniorskie tworzy się w ramach programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. To kompleksowy projekt, który swoim zasięgiem obejmuje aż 16 ośrodków sportowych w całej Polsce (m.in. Szczecin, Białystok, Jasło i Gdańsk). Patronatem objęło go również Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nad odpowiednim wyszkoleniem czuwa zespół ponad 150 doświadczonych trenerów, a w treningach uczestniczy kilka tysięcy dzieci. Zwieńczeniem ciężkiej pracy jest udział w dużym turnieju LOTOS Junior Cup. Podczas wydarzenia młodzi gracze uczą się jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi rozgrywkom pucharowym. Mogą także liczyć na indywidualne wyróżnienia.

alt


„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” zapewnia odpowiedni sprzęt i stroje dla graczy. Do dzieci trafiają profesjonalne zestawy koszulek, spodenek i dresów. Kluby mogą liczyć na sprzęt treningowy potrzebny podczas prowadzenia zajęć. LOTOS finansuje znaczniki, małe bramki, tyczki czy pachołki.


Mocno rozwijają się żeńskie drużyny, czego przykładem jest choćby świetnie radząca sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej AP LOTOS Gdańsk. Warto odnotować także, że podczas ubiegłorocznej edycji LOTOS Junior Cup statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Nikoli Rykowskiej z drużyny Gdańsk Ladies. Ma to także bezpośrednio przełożenie na zainteresowanie publiczności. Rok temu padł rekord frekwencji, kiedy to zmagania seniorskiej kadry kobiet w meczu z Belgią oglądało ponad 8 tysięcy kibiców. Polskie piłkarki grają już w najmocniejszych ligach na świecie i świetnie radzą sobie w żeńskiej Lidze Mistrzów. Wystarczy wspomnieć o takich zawodniczkach jak Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek, które reprezentują światową klasę i znacząco zasłużyły się dla kobiecego futbolu.
– Sport uczy zasad fair play, dyscypliny i zdrowej rywalizacji. Pozwala przekuć energię, której dzieci mają pod dostatkiem, w coś pozytywnego i korzystnego dla kondycji fizycznej. Chcemy pomagać osobom, które kochają piłkę, mają ogromny talent, ale nie zawsze ich sytuacja materialna i życiowa umożliwia im podnoszenie swoich umiejętności. Wierzymy, że program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” nie tylko wyrównuje szanse, ale także stworzy wspaniały narybek dla kadry seniorów i być może doczekamy się kolejnych gwiazd formatu Roberta Lewandowskiego – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

alt


Zaangażowanie koncernu pozytywnie odbierają też samorządy. – Program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” daje możliwość szerokiej grupie dzieci i młodzieży z Grajewa rozwoju swojej pasji, którą jest gra w piłkę nożną. Młodzi adepci tej dyscypliny sportowej mogą rozwijać swój talent i podnosić poziom umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów, ponieważ program to także szkolenia dla trenerów i możliwość pozyskania nowego sprzętu sportowego. Cieszy mnie fakt, że grajewska młodzież, dzięki udziałowi miasta w tym programie, dostanie realną szansę na powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski – dodaje Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa, miasta, gdzie LOTOS wspiera regionalny ośrodek KS Warmia Grajewo.


Programy piłkarskie, które wspiera i finansuje Grupa LOTOS to przede wszystkim szansa dla młodych sportowców z niewielkich miejscowości. Dzięki takiej inicjatywie, jak „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” młodzi piłkarze i piłkarki już dziś dołączają do młodzieżowych reprezentacji województw, młodzieżowych reprezentacji Polski czy dostają szanse w zawodowych klubach piłkarskich.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: