Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Piłka nożna dla każdego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 maja 2022 16:13

„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” to program, który od blisko dekady pomaga rozwijać się sportowo utalentowanej młodzieży. Wsparcie paliwowego koncernu przekłada się na realne sukcesy i daje najmłodszym inspiracje ukazując, że droga z małego boiska na wielkie stadiony jest możliwa. Ze wsparcia programu stypendialnego w ramach projektu skorzystał m.in. Karol Fila, reprezentant kadry Polski U-21 czy Kacper Urbański, najmłodszy piłkarz w historii Lechii Gdańsk z debiutem w PKO Bank Polski Ekstraklasie, który aktualnie gra we włoskiej Serie A. Teraz ich śladem podążają kolejni i miejmy nadzieję, że już wkrótce zapukają do bram piłkarskich salonów.


Grupa LOTOS bardzo mocno angażuje się w krzewienie aktywności fizycznej i ugruntowała swoją pozycję jako narodowy mecenas sportu. Oprócz niezwykle owocnej współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym i Polskim Związkiem Narciarskim, szczególnie bliską współpracę spółka nawiązała z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. LOTOS jest głównym sponsorem seniorskich reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet. Wspiera również kadrę U-21. Jednak niezwykle ważne jest także wielowymiarowe podejście do rozwoju dzieci i młodzieży.


Kompleksowe wsparcie
Silne zaplecze juniorskie tworzy się w ramach programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. To kompleksowy projekt, który swoim zasięgiem obejmuje aż 16 ośrodków sportowych w całej Polsce (m.in. Szczecin, Białystok, Jasło i Gdańsk). Patronatem objęło go również Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nad odpowiednim wyszkoleniem czuwa zespół ponad 150 doświadczonych trenerów, a w treningach uczestniczy kilka tysięcy dzieci. Zwieńczeniem ciężkiej pracy jest udział w dużym turnieju LOTOS Junior Cup. Podczas wydarzenia młodzi gracze uczą się jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi rozgrywkom pucharowym. Mogą także liczyć na indywidualne wyróżnienia.

alt


„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” zapewnia odpowiedni sprzęt i stroje dla graczy. Do dzieci trafiają profesjonalne zestawy koszulek, spodenek i dresów. Kluby mogą liczyć na sprzęt treningowy potrzebny podczas prowadzenia zajęć. LOTOS finansuje znaczniki, małe bramki, tyczki czy pachołki.


Mocno rozwijają się żeńskie drużyny, czego przykładem jest choćby świetnie radząca sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej AP LOTOS Gdańsk. Warto odnotować także, że podczas ubiegłorocznej edycji LOTOS Junior Cup statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Nikoli Rykowskiej z drużyny Gdańsk Ladies. Ma to także bezpośrednio przełożenie na zainteresowanie publiczności. Rok temu padł rekord frekwencji, kiedy to zmagania seniorskiej kadry kobiet w meczu z Belgią oglądało ponad 8 tysięcy kibiców. Polskie piłkarki grają już w najmocniejszych ligach na świecie i świetnie radzą sobie w żeńskiej Lidze Mistrzów. Wystarczy wspomnieć o takich zawodniczkach jak Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek, które reprezentują światową klasę i znacząco zasłużyły się dla kobiecego futbolu.
– Sport uczy zasad fair play, dyscypliny i zdrowej rywalizacji. Pozwala przekuć energię, której dzieci mają pod dostatkiem, w coś pozytywnego i korzystnego dla kondycji fizycznej. Chcemy pomagać osobom, które kochają piłkę, mają ogromny talent, ale nie zawsze ich sytuacja materialna i życiowa umożliwia im podnoszenie swoich umiejętności. Wierzymy, że program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” nie tylko wyrównuje szanse, ale także stworzy wspaniały narybek dla kadry seniorów i być może doczekamy się kolejnych gwiazd formatu Roberta Lewandowskiego – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

alt


Zaangażowanie koncernu pozytywnie odbierają też samorządy. – Program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” daje możliwość szerokiej grupie dzieci i młodzieży z Grajewa rozwoju swojej pasji, którą jest gra w piłkę nożną. Młodzi adepci tej dyscypliny sportowej mogą rozwijać swój talent i podnosić poziom umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów, ponieważ program to także szkolenia dla trenerów i możliwość pozyskania nowego sprzętu sportowego. Cieszy mnie fakt, że grajewska młodzież, dzięki udziałowi miasta w tym programie, dostanie realną szansę na powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski – dodaje Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa, miasta, gdzie LOTOS wspiera regionalny ośrodek KS Warmia Grajewo.


Programy piłkarskie, które wspiera i finansuje Grupa LOTOS to przede wszystkim szansa dla młodych sportowców z niewielkich miejscowości. Dzięki takiej inicjatywie, jak „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” młodzi piłkarze i piłkarki już dziś dołączają do młodzieżowych reprezentacji województw, młodzieżowych reprezentacji Polski czy dostają szanse w zawodowych klubach piłkarskich.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: